Six Feet Under Sezon 1

Six Feet Under (2001) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
79 oy

2001 - ABD

DramKomediPsikolojik

55 Dak.PT55M

Alan Ball Christian Taylor

86 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

six feet under bir ailenin hikayesini anlatıyor .görünüşte tamamen , sorunsuz, mutlu mesut akıp giden bir hayatları olsa da, babalarının ölümü (sigara öldürür) hepsinin yaşamlarında bir kırılma noktası oluyor. o güne değin içlerine attıklarını, kendilerine sakladıklarını, eteklerindeki taşları ufak ufak dökmeye başlıyorlar. ve bu sayede biz de ilerleyen günlerde madalyonların öteki yüzlerini görüyoruz.kendilerine tamamen yabancı, kendilerine oldukları kadar birbilerine de yabancı bu insanlar arasındaki tüm o yüzeysel ilişkiler yumağının yavaş yavaş samimiyete dönüşüne; sahip oldukları mutluluk-normallik-huzur illüzyonunu sorgulamaya başlamalarına el çırparak, hüzünlenerek, şok olarak, çok gülerek tanıklık ediyoruz

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen setcohen
Popüler Yorumlar
marasko (Figuran) | 09 Haziran 2013, 00:59

bekle hocam 2014 de çıkacakmış :D

0
+7
Tüm yorumlar (23)
samiberat (Amatör) | 21 Ocak 2014, 22:09

Bu diziyi bitirdikten sonra içimde kopukluk meydana geldi ve bir kezdaha izliyesim geldi ve tekrar başlıyorum :)

Cevap Yaz
0
0
Ginessa (Amatör) | 07 Eylül 2013, 17:16

Six feet under gibi bir dizinin daha geleceğini zannetmiyorum o kadar farklı bir dizi ki o diziyi izleyen insanlarla muhabbetin bile farklı olduğunu göreceksiniz. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizi olmakla beraber karakterlerin hepsinin eşit derecede ön planda olması salt karakterlerden arınması.. psikolojiyi iyi işlemesi.. replikleriyle olaganüstü bir dizi. Zaten ne kadar farklı olduğunu açılış fragmanından anlamamak elde değil . Her bölümün bir ölümü anlatarak başlaması da bunlardan biri .. Buram buram kalite kokuyor ..

Cevap Yaz
0
3
mertzche (Amatör) | 03 Eylül 2013, 12:51

Kalbe dokunacak bir dizi. Bazı bölümler bittiğinde depresifleşebilirsiniz. En sevdiğim dizi diyemem ama izlediğim en 'kaliteli' dizi diyebilirim. İşlediği konu zaten bunu gerektirirdi.

Cevap Yaz
0
0
pinkcarpet (Artist) | 27 Temmuz 2013, 12:03

Değişik bir dizi ,uzun zamandır izlemek istiyordum ve başladım sonunda. Komedi ve dram bir arada, insan izlerken hem gülüp hem üzülüp hem de kendi hayatını sorguluyor..

Cevap Yaz
0
1
DeryaUlas (Figuran) | 16 Temmuz 2013, 16:24

Diziden bir replik:

İlk günah, elmanın yenilişi değildi. Otoritenin sorgulanması da değildi. Tanrı’ya kendi fikrini savunma şansı vermemekti. Yılanın sözlerini esas gerçek olarak kabul etmekti. Esas günah, tanrı’ya gidip ” Hey, neler oluyor? Bize yalan söylediğini söyledi.” denilmemesiydi. Tanrı’nın yalan söylediğini varsaymaktı.

Cevap Yaz
0
0
Reklamı Aç
Görüşleriniz