Aşkın Peşinde (Dizi) Sezon 1

El Clone

Aşkın Peşinde (Dizi) (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
78 oy

2010 - BrezilyaFas

DramRomantik

45 Dak.PT45M

 -

Glória Perez

 -

93 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Lucas ve Diogo birbirlerine çok düşkün olan ikiz kardeşlerdir. Babaları Leonidas Ferraz Brezilyanın en ünlü iş adamlarından biridir ve seyahat etmeyi çok sevmektedir. O yaz Lucas ve Diagoyu alıp Fastaki arkadaşı Alinin ziyaretine giderler. Yerinde duramayan Diago iki gün sonra Brezilyaya geri dönerek babası ve Lucası orada bırakır amacı kız arkadaşı Maysanın doğum günü partisine yetişip one evlenme teklif etmektir.
Jade, annesiyle birlikte Brezilyanın ücra mahallelerinde oturmuş annesinin bütün baskılarına rağmen adetlerini tam bilmeyen bir genç kızdır. Annesinin ölümü üzerine Amcası Alii onu yanına alır. Kuzeni Latifa ve evin yardımcısı Zoraide ile birlikte Fastaki yeni yaşamına ayak uydurmaya çalışır.Ve beklenmedik bir misafir onun hayatının hiç ummadığı bir şekilde değişmesine yol açar.
Lucas Jadeyi görmüş ve ikilinin arasında çok büyük ama bir o kadarda imkansız bir aşk doğmuştur.Lucas ve Jade daha fazla Fasta kalamayacaklarına karar vererek Brezilyaya kaçmak için plan yaparlar. Yoksa Jade hiç görmediği biri olan Said ile evlenmekk zorunda kalacaktır.Bütün hazırlıklar tamamdır ancak Diagonun geçirdiği uçak kazasında ölmesi üzerine Lucas gitmak zorunda kaldığı için Jadenin yapacak birşeyi kalmamıştır.Lucasın kendisiyle oyun oynadığını düşünen Jade artık Saitle evlidir.
Lucas geri döndüğü zaman Jadenin evlendiğini ve herşeyin bittiğini öğrenip Brezilyaya geri döner. Maysa kaybettiği Diagonun yokluğunu Lucasla yatıştırmaya çalışır. Ama umulmayacak bir şey olmuştur. Artık onlarda evlidir.
Lucas ve Jade birbirlerie olan aşklarını her an her saniye birbirlerini düşünerek geçirirken etraflarındaki her şey akmaya devam eder.
Ünlü bilim adamı ve Lucas ile Diagonun vaftiz babası olan Albieri Diagonun ölümünü hazmedememiş ve çılgınca bir karar vererek Lucastan aldığı DNA örneklerini kocasından ayrılmış ama hayatta tek istediği bir çocuk sahibi olmak olan Deusanın örnekleriyle birleştirir.Artık bunu bilen tek kişi odur. Diago yeniden doğacaktır.
 

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen coll-girll
Tüm yorumlar (29)
BynGeCee (Amatör) | 16 Temmuz 2013, 17:10

bu diziyi çocukken izlemiştim ve çok etkilenmiştim şimdi yine izlemek istiyorum ama hiç bir yerde bulamıyorum ne yazikki

Cevap Yaz
0
0
sinan1453 (Amatör) | 25 Temmuz 2013, 23:21

Torrent sitelerinden aramayı denedinizmi?

0
0
rosehathaways (Dublör) | 09 Haziran 2013, 18:00

ya ben bu diziyi nerden izleyebilirim bir yadımcı olsanız

Cevap Yaz
0
0
specialart (Figuran) | 03 Şubat 2013, 12:32

aski cok guzel anlatti.ask gercekten de boyle bisey evet.

Cevap Yaz
0
0
kamelyaa (Star) | 20 Nisan 2012, 09:06

Bir zamanlar bir çok ülkede yayınlanan ve büyük bir kitlenin beğenisini kazanan efsanevi dizi. Dizi Fas ve Brezilya arasında süren bir aşk hikayesini anlatmakta. Jade ve Lucas farklı kültürden ve dinden iki insan, karşılaşmaları ne kadar tesadüfi görünsede kader onları aşk ile birbirlerine bağlamıştır ( Jade'nin deyimiyle) fakat birlikte olmaları neredeyse imkansızdır. Bu aşk uzun yıllar sürecek bir süreçte bile hiç büyüklüğünü yitirmeyecek ve izleyenleri Fas ile Brezilya arasında gidip, gelen bir aşkın yolculuğuna çıkartıcak, dizinin birde bilim kurgu boyutu var Lucas'ın ikiz kardeşi Diogo ölünce onu çok seven Dr.Albieri Diogo'yu geri döndürme aşkı ile yanıp, tutuşur ve sonunda onu clonlamaya karar verir tabi ailesinden izin alınmadan yapılan bu clon hem ortalığı karıştıracak hemde yaşadığı olaylarla garip bir boşluğa sürüklenecektir. İslam dini de dizinin başka bir malzemesi, gelenekler ile karıştırılan din ve bunun doğurduğu sonuçlarada değiniyor daha sonra çekilen versiyonuna göre de İslam dinine gereken hassasiyeti göstermiştirlerdir, Fas'ın kültürü ve ara sokakları ilede izlemesi keyifli bir dizi olmayı başarmıştır, birde diziye dair bir çok kişinin aklında yer eden Jade'nin( Giovanna Antonelli) gözleri ve muhteşem makyajınıda unutmamak lazım. 2001 yılında O clone adıyla hafta içi hergün Brezilya'da yayınlanan ve 250'den fazla bölümü olan dizi, daha sonra Amerika ve Bulgaristan başta olmak üzere bir çok ülkede yayınlandı, ülkemizde de Aşkın Peşinde adıyla Star tv'de yayınlanmıştı. Uzun zaman sonra aklıma düşüp, internette aranırken gördüm ''Aşkın Peşinde dizisi tekrar yayınlansın'' adlı forumlar açılmış, bir çok kişi Star Tv'yi aramış ama nedense Star Tv tekrar yayınlamamış zaten daha sonra 2010 yılında çekilmiş çok kötü bir versiyonunu Fox Tv'de yayınladılar fakat gereken ilgiyi görmedi. İmdb puanı: 8.0

Cevap Yaz
0
3
senoritafuuria (Figuran) | 26 Kasım 2011, 20:47

ben bu diziyi çok beğeniyorum, nereden yine izleyebilirim acaba?

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz