Yeşilin Kızı Anne Sezon 1

Anne Of Green Gables

Yeşilin Kızı Anne (1985) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.5
/ 10
6 oy

1985 - ABDAlmanyaKanada

AileDram

199 Dak.PT199M

Kevin Sullivan

 -

6 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Anne Shirley, kimsesiz bir kızdır. Kanada'da Prens Edward Adası'nda yaşayan bir çiftçi ailesi Anne'i evlat edinir. Bu aile, yaşlı bir bayan ve bir erkek kardeşten oluşur (Matilda ve Mattew). Aslında, tarlada yardım edecek bir erkek çocuk evlat edinmek istemektedirler fakat Anne çıkınca geri gönderemezler ve bakmaya başlarlar. Anne; kızıl saçlı, çilli, mavi gözlü ve konuşkan şirin bir kızdır. Hayal gücü çok gelişmiştir. Komşu çiftliğin kızı Diana ile arkadaş olurlar. Anne zeki bir kızdır. Büyüyüp bir genç kız olunca güzelleşir, okulda başarı üstüne başarı kazanır. Çocukken kavgalı olduğu Gilbert ile de barışır.İleriki bölümlerde de Anne'i zor durumlar beklemektedir: Mattew ölür. Anne, o kadar duygu yoğunluğu yaşar ki kaskatı kesilir Mattew Amca'nın ardından ağlayamaz bile. Sonra da gözyaşları birgün yağmur gibi boşalır. Ayrıca Matilda Teyze'nin de gözleri giderek zayıflar, körlüğe yaklaşır. Anne de onu yalnız bırakmak istemez.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen nessam
Tüm yorumlar (3)
yooneun (Amatör) | 18 Aralık 2010, 16:58

çok güzel bir seriydi çocukken izlemiştim. tv de şimdi nerden izleyebilirim acaba

Cevap Yaz
0
0
MinenameL (Amatör) | 30 Kasım 2009, 21:22

Bu Gerçekten Mükemmeldi.
Herkese Tavsiye Ediyorum :)

Cevap Yaz
-1
+1
akaton (Amatör) | 18 Nisan 2010, 17:37

minenamel abi bana bu filmi her ayrıntısına kadar özetleyebilirmisn?çok acil lazım lütfen .

-2
+2
nessam (Jön) | 19 Haziran 2009, 08:13

İlk kanal 7 de izlemiştim.. Hem kitabını, hem filmini hemde çizgi filmini izledim.. Çocukluğumun en harika filmi, kitabı ve çizgi filmi oldu.. Yeşilin kızı Anne ile birlikte asi, sevimli, inatçı, umutlu, aşık, dikkafalı, bazen bencil, bazende merhametli oldum.. İzlemeyen arkadaşlarıma tavsiye ediyorum çok beğeneceklerine eminim.. =))

Cevap Yaz
0
0
akaton (Amatör) | 18 Nisan 2010, 17:36

nessam abi çok saolasın ama sana birsey dha sorcam.Bana bu filmin her ayrıntısına kadar özetleyebilirmisin?dönem ödevim var ve son 10 gunum kaldı.lütfen.

0
0
Görüşleriniz