Alfred Hitchcock Presents Sezon 1

Alfred Hitchcock Presents (1955) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.7
/ 10
14 oy

1955 - ABD

Dram

30 Dak.PT30M

Alfred Hitchcock

 -

5 kullanıcının favori filmi

Filmi Ekleyen daniel-brk

"Alfred Hitchcock Presents" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (2)
MrDurden (Efsane) | 06 Eylül 2013, 02:30

İlk sezonun bir kısmını izledim. Üstad,filmlerindeki o müthiş gerilim-gizem hazzını burada,'tadımlık' küçük hikayelerle sergiliyor.Ve elbette son derece yaratıcı ve bölümlerden birini sunarken söylediği gibi,'Bu hikayeler eğlenmeniz için değil,sizi düşündürürken,içinden dersler çıkarabilmeniz için çekildi'.Her hikaye ayrı ayrı hayat bilgisi ve topluma dair her yönüyle mesaj ve dersler içeriyor.Elbette bu derslerin yanında,Hitchcock filmlerinden alışık olduğumuz gibi sürükleyici bir gerilim-gizem atmosferi var..

Şu ana kadar izlediğim bölümleri içinde ilk iki bölüm en çok dikkatimi çeken bölümler oldu.İlk bölümü Revenge (İntikam)'daki olay örgüsü,Sapık filmine benzer,ani,kararlı ve geri dönüşü olmayan hamlelerle doluydu.İkinci bölüm Premonotion (Önsezi) ise,Zindan Adası filminin rehberi niteliğindeydi adeta.Hitchcock çok kısa bir sürede o koca filmi özetlemiş gibiydi adeta..

Her zamanki,sürpriz finaller,tuhaflıklar,soğukkanlılık,karakterlerdeki karışık ruh halleri,kısa hikayeler tarzında,etkileyici bir biçimde kurgulanmış. Hitchcock ve (daha çok onun tarzında) gerilim-gizem türünü sevenler için oldukça etkileyici bir dizi..

Cevap Yaz
0
1
norahjones (Figuran) | 19 Ağustos 2012, 04:08

Hitchcock filmlerini aratmayan bir dizi. Filmlerinde olduğu gibi tabi ki dizide gerilim öğeleriyle dolu.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz