Acımak Sezon 1

Acımak (1985) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.1
/ 10
25 oy

Dram

Orhan Aksoy

11 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Küçük yaşta gördüğü kötü muamelelerden dolayı acıma duygusu olmayan bir öğretmen, babasının vefatından sonra onun günlüğünü okuyarak babası ve hayatı hakkındaki gerçekleri öğrenir.

Filmi Ekleyen barisvehuzur

"Acımak" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
barisvehuzur (Profesyonel) | 11 Aralık 2009, 16:18

çok güzel bir diziydi tavsiye ederim mutlaka izleyin

1
+7
Tüm yorumlar (7)
hakandoganamed (Dublör) | 09 Mart 2013, 14:41

bızım aktorler 40 ı gectımı artık çaptan düştü gözüyle fılm teklıfı pek almazlar..yabancılara baktığınız zaman 40 yaşından genç olan aktorlere çaylak gözüyle bakıyorlar..bunu oscar ödüllerinde de görüyoruz..genelde oscar alan aktorler 40lı yaşların ustudur...gençlerde oscar alır, almaz değil ama genelı,yaşlı,deneyımlı, daha doğrusu pişmiş denılecek adamlar alır..edız hun bu dızıde bana hamlıktan çıkıp olmuşluk evresıne geldığını gösterdi..bence en ıyı rol yaptığı,tat verdığı bır karakterdı.bizde senaryo olmadığı için klişeleşmş jön rolleri vardır..

Cevap Yaz
0
0
kubilaya (Dublör) | 06 Aralık 2012, 10:18

ne güzel bir diziydi..

Cevap Yaz
0
0
gagagagagagagag (Amatör) | 21 Eylül 2012, 16:52

en sevdiğm türk dizilerinden biridir çünkü; 1985 yapımı ve yeşilçamdan sevdiğimiz oyuncular rol alıyo ayrıca izlenme kaygısıda yok yani herşey kitaba sağdık anlatılmış. yaprak dökümü gibi raiting yapalım diye hikayenin içine etmemişler sade ve güzel anlatmla ve özellikle ediz hunun güzel oyunculuğuyla klasikleşmiştir benim için...

Cevap Yaz
0
2
boyacikoylu (Dublör) | 20 Mayıs 2011, 21:19

Türkiye'de gösterilmiş dizilerin içinde ilk ikisini "Geçmiş Bahar Mimozaları" ile "Hayatım Roman" meydana getirir bence ama "Acımak" da bahsini geçirdiğim dizilerin ilk sıralar için savaşım verenlerindendir tabii Reşat Nuri Üstad'ın "Bir Kadın düşmanı"nda (Homongolos) zirve yapmış bir durumda bulunan, haydi "kadın düşmanlığı" demeyeyim de "kadın karşıtlığı" görmezlikten gelinip şöyle bir kenara bırakıldığı takdirde... "Acımak"da, dizinin kadın kahramanlarının Ayşegül Aldinç tarafından canlandırılanının dışındakilerin tamamı olumsuz tiplerdi. Ayşegül Aldinç tarafından canlandırılan tip de dizinin sonuna kadar götürdüğü olumsuzluğundan, ancak söz konusu dizinin nihayetine gelindiğinde kurtulabilmişti.  

Cevap Yaz
0
0
yellov (Jön) | 24 Ocak 2011, 13:26

görülmeye deger dizilerden.genel olarak salon erkegi rolleri oynayan edizhunun en kalite rol yaptıgı dizilerden biridir.bambaşka bir karakterle karşımıza çıkar.ayşegül aldinçin performansıda mükemmeldi dogrusu trt yeni saçma diziler alacagına bunları yayınlamalı.

Cevap Yaz
0
2
esaretinbedeli7 (Amatör) | 25 Eylül 2011, 19:45

aynen kardeş

0
0
Görüşleriniz