Kökler Sezon 1

Roots

Kökler (1977) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.6
/ 10
24 oy

1977 - ABD

DramTarih

William Blinn Ernest Kinoy James Lee

17 kullanıcının favori filmi

Filmi Ekleyen al2

"Kökler" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Tüm yorumlar (9)
CamerMan (Jön) | 11 Temmuz 2013, 20:26

Çocukluğumun favori dizisi.Nerdeyse aradan 30 yıl geçtikten sonra tekrar izledim.Duygulandım açıkcası.Siyah-beyaz olarak trt de izlemiştim.Babamın beni Kunta Kinte diyerek çağırmasını hiç unutmam.Çok ünlü oyuncuların ismi yokmu dizide ama herkes hakkını vermiş.Şimdiki sinema teknolojisi ile filmi çok daha iyi çekilse harika olur.

Cevap Yaz
0
1
mehmetpolat1992 (Profesyonel) | 24 Haziran 2011, 19:31

çok tanınmayan bir dizi aslında herkesin izlemesi gerek. bluray olarak indirdim arşivime ekledim.

Cevap Yaz
0
3
sakarminis (Profesyonel) | 13 Ağustos 2009, 18:38

Köklerin tamamının DVD box setine rastladım geçenlerde. Çok mutlu oldum. Bence eskilerden günümüze bir ışık gibi parladı sanki. :-) Demek istediğim parlak bir diziydi. Ömrüm oldukça bu diziyi hatırlayacağım. Alex Hailey'in (soyadı yanlış yazmış olablirim. Pardon. ) çok satan romanının başarılı bir uyarlamasıydı. Kunta Kinte'nin ve torunlarının maceralarını kimi zaman gözyaşı kimi zaman neşeyle izlerdik. Doyumsuzdu. Eminim bugünde izlesem aynı tadı alırım. Başka hiç bir eski dizi için bu cümleyi kuramam biliyorum. Mesela ,fanatiği olduğum Uzay yolu'nun eski dizileri bile o ilk günkü coşkuyu yaratamıyor bende. Köklerin romanına sahaflarda hep bakınıyorum. Ama ne yazık ki gözüme ilişmedi hiç. Bulsam hemen kapıcam. Bu unutulmaz diziyi sitemize dahil edenlere çok teşekkür ederim. Saygılar.

Cevap Yaz
0
0
Rahmi06 (Profesyonel) | 24 Mayıs 2009, 12:50

Bu diziyi çocukluğumda kaçırmaz izlerdim. Afrika'daki evinden ve ailesinden vahşice koparılıp Amerika'da köle olarak satılan Kunta Kinte'nin acılarla dolu hikayesi anlatılıyor. Kunta Kinte'nin çocukları ve torunları veee diğer kuşakları çok başarılı bir şekilde anlatılmıştı.

Cevap Yaz
0
0
jackville (Star) | 08 Kasım 2008, 14:36

bunu yeniden verselerde izlesek yada estabonpablo'nun dediği gibi yeniden filan çekilse(mümkün mü bilmiyorum) güzel olur aslında:) olduklça merak ediyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz