Küp

Cube

Bütün Fragmanlar ►
Küp (1997) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
911 oy

01 Ocak 2001

1997 - KanadaABD

Bilim KurguGizemKorku

90 Dak.PT90M

Vincenzo Natali Andre Bijelic

991 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

6 kişi uyandıklarında kendilerini garip bir yerde bulurlar. Burası içiçe geçmiş küp şeklindeki odalardan oluşan bir hapishaneye benzemektedir. Dışarıya çıkmak için birlikte çaba sarfetmeleri ve ölümcül tuzaklardan kurtulmaları gerekecektir. Farklı karakterlerdeki insanlar için, üstelik korkunun pençesini enselerinde hissederlerken bu hiç de kolay değildir.

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Filmi Ekleyen Premier
Popüler Yorumlar
mertercan (Artist) | 10 Aralık 2013, 17:27

"BU YERDE KAÇ KİŞİ VAR?" öyle bir film düşünün ki son zamanlarda izlediğimiz en vahşetlerle dolu Saw serisine ve yeni çıkan bir çok korku filmine ilham kaynağı olsun. film baştan sona küplerin içinde geçiyor. izlerken inanılmaz gerildim, hangi odada neyin çıkacağını bilmeden izliyorsunuz ve sonra da aklınıza gelebilecek en kötü şeyler oluyor. bu dar filmin içine o kadar çok yerleştirmişler ki.. aksiyon, dram, ters köşeler, gerilim, psikoloji, matematik, korku, sapkınlık ve en önemlisi de ortada çok sağlam bir hikaye var. eski bir film olmasına rağmen efektler oldukça tatmin edici. hikayeyi yazanları da tebrik etmek gerek. senaryoya bayağı bir kafa patlatıldığı belli. film gayet iyi ama hiç bir şeyin açıklaması yok ve sürekli tahmin ediyorsunuz. finali daha farklı olabilirdi fakat tüm bunlara rağmen izleyebileceğiniz en iyi gerilim filmlerinden. 7.1

0
+13
VFV (Star) | 14 Haziran 2013, 11:43

Küp Sadece dönemine göre değil halen günümüzde biz izlediğimizde bile bizi etkiliyorsa Şu an bile değerlendirince muhteşem bir film. Testere gibi efsane bir seriye ilham olmuştur. Film Bir kaç kişinin kendilerini bir küp'ün içinde bulmalarıyla başlıyor. Küp tek değildir ve kendisi bir çok Küpün bir araya gelerek kübik bir sistem oluşturduğu bir yerdir. Bir bakıma labirenttir. Bu labirentin çıkış yolunu bulmak, Küplerin hareketlerini kestirmek ise Tamamen matematiksel işlemler, yorumlama kabiliyetleri gerektiriyor. İçerisinde tehlikeli tuzakları olan Küpten çıkmak için bir grup insanın yaşam mücadelesi. Yönetmenin oluşturduğu karakterler çok başarılı. Karakterlerden biri Hırsız iken bir diğeri Polistir. Biri Matematik yetenekleri olan zeki biriyken diğeri Engellidir. Düşük bir bütçeyle yapılan Film gizemini de sonuna kadar koruyor ? Bu insanları Kim seçti ? Neden seçildiler ? Bu küpü insanlar mı inşa etti yoksa olağan üstü bir durum mu söz konusu ? Tanınmamış oyuncularla düşük bütçelerle çekilen filmin devam filmleri de gelmiştir. Bu film daha çok mekanik fizik boyutundayken bir sonraki film daha çok kuantuma giriş yapıyor. Ve halen kafamızda bulunan soru işaretlerinin giderilmesi için devam filmlerini de izlemenizi öneririm. 10/ 8.0

0
+12
Tüm yorumlar (410)
kyletyson (Figuran) | 31 Mart 2014, 04:00

bir küpün içindesiniz ve akıl hat safhada bulunmaz böyle filmler direk izleyin başka yorum okumadan..

Cevap Yaz
0
1
bbuse (Figuran) | 30 Mart 2014, 01:35

Vay iyiydi 10/7

Cevap Yaz
0
2
CamerMan (Jön) | 28 Mart 2014, 15:49

Bilim-kurgu içerikli bir senaryoyu gizemli hale getirerek sıra dışı bir film ortaya çıkarmışlar.Filmin bir küp içerisinde geçeceği düşüncesi filmin sıkıcı gelebileceğini anımsatsa da film boyunca o düşünceye varmıyorsunuz.Kan ve şiddet içermeden gizemi de içeren gerilimli sahneler var.Film bilim kurgu olduğu için neden sorusunu fazla sordurmuyor ama felsefik düşüncelere dalmanıza da kapı bırakıyor.Filmin kurgusu da iyi olup sıkıcılığı gidermiş.Somut bir netice bekleyenler beğenmeyebilir ama türünü sevenler için önemli bir film diye düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
2
34onursahin (Amatör) | 03 Mart 2014, 02:30

Efsane bir film . Hayatınızda unutmayacagınız 10-15 fılm vardır ya onlardan bırısı ıste .

Cevap Yaz
0
1
kenanyasar (Amatör) | 09 Şubat 2014, 12:11

Testere filminde madde bağımlılarından muzdarip bir adamın intikamı ve ders vermeye çalışması ile ilgili akıl dolu bir gerilim filmi de bu Küp filminin amacı nedir bilen yok. Hani bu hayatta kalma mücadelesi bir gladyatör tarzı eğlence olsa, ya da askeri bir çalışma o zaman tamam derim. Ancak öyle bir şey yok. Boşuna izlemeyin derim.

Cevap Yaz
-2
+0
Görüşleriniz