Devrimden Sonra

Devrimden Sonra (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.0
/ 10
349 oy

06 Mayıs 2011

BelgeselDramPolisiyePolitik

95 Dak.PT95M

Mustafa Kenan

175 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Türkiye’de gerçekleşebilecek bir devrimin hayata ve sokağa nasıl yansıyabileceğini, devrimin, sıradan insanların, işçilerin, gençlerin, emeklilerin hayatlarında neleri değiştirebileceğini anlatıyor. Düşlerdeki Türkiye’yi, hep arzulanan ama bir türlü gerçekleştirilemeyen hayalleri anlatıyor. Eğitimin, sağlığın, parayla satılmadığı, paranın aşka tuzaklar kuramadığı, insanların işsizlik korkusu ile yaşamadığı, gençlerin üniforma giydirilip emperyalist örgütlerin hizmetine sokulamadığı bir ülkeyi anlatıyor. Ve hep beraber izlemeye, konuşmaya çağırıyor başka bir Türkiye’yi... Bir kez daha düşünün ya Türkiye’de devrim olursa? Nasıl bir Türkiye olur?

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Bruce-Dickinson
Popüler Yorumlar
hezex (Amatör) | 30 Nisan 2011, 22:05

konusu ilgi çekici gerçekten.. umarım güzel bir filmdir.

8
+27
benigno68 (Amatör) | 04 Mayıs 2011, 09:41

Tabii ki nerde paylaşacağına burdakiler karar veremez ama,çok fazla hakarete ve aşağılanmaya uğradığınız ve bu sonuçla tatışmanın düzeyi düştüğü için söylemiştim.Tabii ki bu tarz sohbetlerin adı \"devrimden sonra\" olan bir filmin altında yer alması hoş olmuyor..Bir de küçük not;Marks\'ın artı değer yasasını öğrenirseniz saldırdığınız sistemle ilgili bilginiz olur bu da elinizi güçlendirir..sevilerimle..

10
+20
Tüm yorumlar (171)
CONVAYNE (Artist) | 03 Nisan 2014, 14:11

Ütopik bir ideolojinin vakit ilerledikçe komikleşen propogandası; öyleki zamanında faşist nazilerin ve emperyalist amerikanın yaptığı övgü dolu propoganda filmlerinden hiç bir farkı yok. Eşitlikten bahsediyorlar ama tüm zenginler hırsız, arsız soyguncu olarak gösteriliyor yahu arkadaş tamam anlıyorum keşke kimse fakir olmasa herkes istediğini alabilse ama yıllarca çalışmış tatil yüzü görmemiş ve kendi emeğiyle zengin olmuş bir adamın ne suçu var burada ? Herşeyiyle saçma sapan bir düşünce ve insanların eşit olmadığı dikta rejimi; izleyince daha iyi anladım.

Cevap Yaz
0
0
erdincb (Dublör) | 08 Ocak 2014, 23:53

Farklı bir yapım, tabi ki çok özel ve anlamlı bir konu ancak çok yüzeysel geçilmiş. Genel olarak sosyalizmin günlük hayattaki vurguları gösterilmiş, biraz daha Türkiye gerçekleriyle iç içe olabilirdi. Yalnız oyuncu kadrosu çok sağlam ve hepsi iyi oynamış.

Cevap Yaz
0
0
ahmetakin (Amatör) | 26 Kasım 2013, 10:29

Umduğumu bulamadığım bir film,bu kadar iyi bir oyuncu bir araya gelince çok daha iyi bir film beklerdim

Cevap Yaz
0
1
TaliPisagor (Amatör) | 09 Kasım 2013, 10:43

tam bir bilinçlendirme filmi. siyasi görüş ayırt etmeyin izleyin bilinçlenmek için.

Cevap Yaz
0
0
StannisBaratheon (Dublör) | 02 Eylül 2013, 12:25

Bu filmdekiler olsaydı bence çok güzel olurdu. Bunları anca rüyamızda göreceğiz acı gerçek böyle bir hükümetin olduğu zamanda böyle bir filmi çekmek gerçekten büyük cesaret Helal Olsun puanım 8

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz