Koleksiyoncu 2

The Collection 2

Koleksiyoncu 2 (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
640 oy

05 Nisan 2013

2012 - ABD

AksiyonGerilimKorku

82 Dak.PT82M

Marcus Dunstan Patrick Melton

447 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Elena, gizli bir depoda yapılan partiye gitmek için arkadaşları tarafından ikna edilir ve bu partide kendisini, içerde eğlenenlerin biçilip, kesilip, ezildikleri kâbus gibi tuzakların içinde bulur. Bu dehşet verici cinayetler bittiğinde, Elena hayatta kalan tek kişidir. Oradan kaçmayı başaramadan bir sandığın içinde bilinmeyen bir yere götürülür.

Filmi Ekleyen truva81
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 14 Şubat 2013, 15:51

Ben ilk filme göre çok daha başarılı buldum bu filmdi. Bu sefer filmde daha çok tuzak daha çok karakter daha çok ölüm ve daha çok kan var. Filmi yazan senarist sadistliğin sınırlarını bir hayli zorlamış bu filmde. Ayrıca bu filmdeki mekan genişliği ilk filme göre daha fazla.İlk filmde sadece bir evde geçiyordu film. Bu sefer tuhaf bir otelde. İlk film bittikten sonra kafamızda kalan soru işaretleri vardı. Mesela Bu Koleksiyoncu insanları ne yapıyor ? Bir nebze olsun buna bir cevap niteliğinde 2. film fakat yinede tam olarak değil. Koleksiyoncunun ilk filminin finalini heres hatırlar 2. film bu açıdan tam bir devam filmi.Çünkü kaldığı yerden devam ediyor. Başrolde oynayan Josh Steward çok fazla filmde oynamasına rağmen Koleksiyoncuyla bence harika işler çıkarttı. Umarım 3. film gelir ama bu filmin gişedeki başarısına baktım kar veya zarar etmemiş ama böylesi bir filmin en az 70 80 milyon dolar kazanç sağlaması gerekirdi. Belkide gişedeki başarısızlık yüzünden bir devam filmi çıkmayacak kim bilir. Filmin senaristleri Testere ve piranha gibi filmleri de kaleme alan kişiler bu arada. Filmin bazı sahneleri arşivlik, kaçırmayın. 10/ 8.0

1
+35
dogukan35 (Efsane) | 27 Ocak 2014, 02:47

İlk önce yorumlara baktım.. Gerçekten karışık düşünceler var.. İlk filmi beğenenler, ikinci film daha sürükleyici olmuş diyenler vs vs.. Biraz gecikerek izlemiş olsamda bende bu ikinci filmi daha çok beğendim.. Ki ilk filmi kesinlikle yabana atmıyorum ama kısır döngüydü biraz.. Koleksiyon 2'de ise tabiri caiz ise alan biraz daha büyüdü ve de seri katilimizin esas mekanına dahil olduk..Testere serisinin hayranı olduğumdan mı bilmem ama böyle tarz yapımları seviyorum.. Kademeli öldürme gibi bir şey diyorum seri katillere verilen bu psikomanyaklık olaylarına.. Ayrıca ilk filmdeki gibi esas karakterin üstünden gidilmesi, unutulmaması ve de saçmamaları takdirimi kazandı.. Josh Stewart'i, her gördüğüm de yine bu keş, argo tabirini kullansam da adam yine üstesinden gelmiş bu işinde.. Koleksiyoncu yani seri katilimizin; gizemini koruması noktasında senaristlere katılmamak elde değil.. Ki izleyenler ve de izleyecekler farkına varacaktır, açıklanma gibi bir olay olsaydı da ne diye.. Daha önce bir tüyo verilmemişti.. Ne ilk filmde ne de ikinci filmin başında.. İlk filmden işleyişi farklı bunu kabul etmek gerek.. İşte bu yüzden başta belirttiğim farklı yorumlar ortaya çıkmış.. Alışagelmişin biraz dışına çıkıldığı için ilk filme göre.. Burada kişisel zevklerde de ne düşünüldüğü önemli.. Bana göre bu hali ile de güzeldi Koleksiyoncu.. Seri devam edermi bilmem ama çıktığı vakit yine izleyeceğiz.. 7.5/10..!!

0
+20
Tüm yorumlar (505)
taha_ulubayram (Amatör) | 14 Nisan 2014, 11:44

bu filmin çıktığı zamanında izlemiştim iyidi.

Cevap Yaz
0
0
suleyman_cevik_142 (Amatör) | 14 Nisan 2014, 07:50

Para için çekilmiş kan pornosu.Korku değil sadizm.Hikaye hep aynı. 3/10

Cevap Yaz
0
2
mehmet_kursun_5832 (Amatör) | 12 Nisan 2014, 16:38

ilk film daha iyiydi bence.

Cevap Yaz
0
0
Spaulding (Dublör) | 11 Nisan 2014, 18:38

İlk filme göre temposu daha yüksek bir film olmuş.İlk film,iki kişinin düellosu şeklinde geçerken,devam filmi daha çok mekan ve daha çok olay ile biraz daha geniş bir hatta sahip.İlk film bittiğinde kafanızda oluşan bütün soruların cevabını bulabiliyorsunuz. Kan,vahşet üzerine kurulu örgüsü yine tüm hızıyla devam etmiş. Senaryo açısından türünün diğer örneklerine göre biraz sığ kalıyor. Ben yine de türü sevdiğim için sıkılmadan izledim. 10/7

Cevap Yaz
0
1
CamerMan (Jön) | 08 Nisan 2014, 15:01

İlk filmi sevenlerin bu filmi de sevecekleri malum.Çünkü önceki filmi aratmayacak sahneler içeriyor.Hikayenin temeli aynı olsa da bu filmde karakterlerin artması,mekanların daha görsel hale getirilmesi ve bazı soruların cevaplarına yaklaşılması filmin artısı olmuş.Tabi ki mantığı zorlayan bazı durumlar sizi zorlayacaktır ama bunu da film olduğunu hatırlayınca bu durumu es geçeceksiniz.Zaten gerçek hayatta okuduğumuz,duyduğumuz bazı sıra dışı olaylar haliyle bize bu olayların olması muhtemel olaylar olabileceğini hatırlatacaktır.Filmde ciddi bir çalışma yapıldığı görülüyor.Her detay için özen gösterilmiş.Türüne mesafeli olanların haz almayacağını biliyorum ama bu türe yatkınlığı olanların favorisi olacağı kesin.

Cevap Yaz
-1
+1
Görüşleriniz