Karanlık Gölgeler

Dark Shadows

Karanlık Gölgeler (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.3
/ 10
1345 oy

15 Haziran 2012

2012 - ABD

FantastikKomedi

113 Dak.PT113M

John August Dan Curtis

1088 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1752 yılında küçük oğlu Barnabas ile birlikte Joshua ve Naomi Collins çifti yeni bir hayata başlamak için Liverpooldan Amerika'ya taşınırlar.
Ama koca bir okyanus bile aileyi rahatsız aden gizemli kabustan kaçmak için yeterli değildir. Şehirde 20 yıl geçirir.Ama köklü playboy Angelique Bouchard un kalbini kırmışlardır.
Angelique Bouchard barnabası vampire çevirip mezara hapsetmiştir. İki yüzyıl sonra Barnabas mezarından yanlışlıkla serbest kalmışıtr.Ve gelişmiş 1972 dünyasında tekrardan dirilir.
 

Filmi Ekleyen djmslx
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 25 Mart 2013, 11:56

''Bir erkek kurduklarıyla gurur duymalıdır ancak unutma, Barnabas aile, tek gerçek servettir.'' Tim Burton hayranlığım bir arkadaşım sayesinde başlamıştı. Tek bir film ile. Sonrasında izlediğim filmleri gerçekten beni etkisi altına almayı başarmıştı. Filmdeki tasarımları ve gotik atmosferi Tim Burton a özgü bir durum. Aslında Tüm Tim Burton hayranları bunu bilir. Filme gelirsek kostümleri, renk yoğunluğu, mekanları, karakterleri çok başarılı bir şekilde dizayn edilmiş. Zaman zaman eğlenceli bir hal alan film konu bütünlüğünü bozmuyor ve devamı gelecekmiş gibi bitiyor. Gişede başarılı olmuş umuyoruz ki devamı gelir fakat bu filmde bir şeyler eksikti yinede. Çünkü tim burton genelde içeriğe daha çok önem verirdi ama bu filmde sanki bu geri planda kalmış. Bence filmin en güzel sahneleri Johnny Depp ile Eva Green in bulunduğu sahneler. Birbirleriyle uyumları çok iyiydi. Hatta ikisinin bir sevişme sahnesi var çok tuhaf. Bir sevişme sahnesinde bu kadar çok eğleneceğimi tahmin edemezdim :) Kick Ass isimli filmde Nicolas Cagenin kızını canlandıran Chloe Moretz büyümüş ve filme de yakışmış. Çok fazla ön planda olmasa da onun da filme renk kattığı bir gerçek. ''Kanın sudan daha yoğun olduğu söylenir. Bizi tanımlayan şey. Bizi birleştiren şey. Bizi lanetleyen şey. Bazıları için kan, servet ve imtiyazla dolu bir hayat demektir diğerleri için ise bir kölelik hayatı.'' Genel anlamda bakarsak kötü bir film değil. Yinede Tim Burton hayranlarının biraz(cık) beklentilerini karşılamayabilir ama yinede izlerken sıkılmayacağınızdan emin olabilirsiniz. 10/ 7.0

0
+22
fhvzep (Profesyonel) | 26 Eylül 2011, 16:58

çok güzel yorum.. izlemek istemiş olsamda (ki böyle bişeyi olması imkansız olsada) sırf bu yorum için izlerim... :))))

4
+22
Tüm yorumlar (761)
kusursuz (Efsane) | 18 Nisan 2014, 22:10

''Aşk hiçbir zaman için üzgünüm dememektir.''
Filmi büyük bir keyifle izledim ve hiç sıkılmadım çünkü Tim Burton yine tarzını koymuş ortaya ve harika bir film çıkarmış. Fantastikliğin yanı sıra kendi tarzında bir absürd komedinin olması ayrı bir eğlenceliydi. Olayların gelişmesi ve gittikçe daha da ilgi çekici bir hâl alması filmin artısı olmuş. Özellikle Johnny Depp farkı zaten ilk dakikasında fark ediliyor, sadece onun için bile izlemeye değerdi ve makyajı da çok başarılıydı. Filmin atmosferi zaten Tim Burton tarzında olduğu için gotik ve estetik değerler taşıyordu Burton imzasını her karede görebiliriz. Böyle bir kadrodan böyle bir film beklenirdi diyebilirim, hem eğlenceli hemde heyecanlı hoş bir yapım olmuş. Eva Green ve Johnny Depp'in çekişmesi oldukça eğlenceliydi âdeta birbirlerini tamamlamışlar, karşılıklı diyaloglarında çok eğlendim. Kesinlikle tavsiye ediyorum, Tim Burton tarzı severlerin kaçırmaması gerekiyor. Johnny Depp zaten tartışmasız bir konumda. İyi seyirler diliyorum.

''Son iki asrı bir kutuda geçirdim, her şeyi tüketen boşluğa baktım. İnsan ruhunun karanlık gölgelerine.''

Cevap Yaz
0
0
prensesim41 (Profesyonel) | 13 Nisan 2014, 17:15

Yine mükemmel bir Tim Burton filmi johnny depp in harika oyunculuğuda eklenince muhteşem bir film çıkmış ortaya izleyin 9/10

Cevap Yaz
0
0
eryadaagec (Figuran) | 13 Mart 2014, 11:40

İzlemesi keyifli bir film :))

Cevap Yaz
0
0
YaZMiRa (Jön) | 10 Mart 2014, 14:45

Hikaye güzel makyajlar güzel komedi ve korku arasında gidip gelen bir film.Johnny Depp her zamanki gibi iyidi.

Cevap Yaz
0
0
PoisonIvy (Dublör) | 04 Mart 2014, 15:25

Johnny Depp her filminde oynadığı farklı karakterleri ile dev oyunculuğunu geliştirmeye devam ediyor..Bizde yine kendisini izlerken görsel bir şölen hali tadı veren Johnny'i izlemeye devam edeceğiz. Çünkü oyunculuğu gibi filmleri de muhteşem olan ender aktörlerden biri..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz