Son Mohikan

The Last Of The Mohicans

Bütün Fragmanlar ►
Son Mohikan (1992) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.4
/ 10
425 oy

14 Ocak 1993

1992 - ABD

AksiyonMaceraRomantik

117 Dak.PT117M

Michael Mann Christopher Crowe John L. Balderston Philip Dunne Daniel Moore Paul Perez

404 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1757 yılında İngiliz ve Fransız kuvvetleri arasında Amerikan kolonileri kontrol etmek için verilen savaş üçüncü yılına girmektedir. Bu tehlikeli sınırlarda yaşayan, Mohikan Chingachgook'un oğlu olan Hawkeye bir pusuya düşen İngilizleri kurtarır. Bu kişilerin içinde Cora Munro da vardır. Hawkeye bu insanlara güvenli bir yolculuk sağlamak için onlara rehberlik etmeyi kabul eder. Ancak kader bu insanları hayatta kalmak için savaşmaya ve birbirlerine destek olmaya zorlar.

Filmi Ekleyen liramazu
Popüler Yorumlar
recops (Figuran) | 14 Aralık 2011, 21:34

sana bir şey söylemiycem ama sonunu söyleyerek yaptığın salaklık yüzünden filmi izleyesim gelmiyor

0
+4
CamerMan (Jön) | 11 Aralık 2013, 23:30

Bir filmi izlediğimde saate bakmıyorsam ve izlediğim süreyi takip etmiyorsam bu film iyi anlamına gelir ki bu filmi de izlerken hiç sıkılmadım..Bilakis aktı gitti.Mükemmel bir film değil ama yapım yılı için iyi film diyebilirim.Doğal çevrenin kullanılması,kostümler,hareketli sahneler filmde göze çarpan güzellikler.Oyuncu performansları da iyi olup rahatsız edici bir fazlalık yok.Diyaloglar da daha iyi bir çalışma yapılabilirdi.Bu filme sürpriz sahneler çok iyi yakışırdı ama gerek görülmemiş.Türünün iyi örneği olup izlenilmelidir..

0
+4
Tüm yorumlar (175)
kokorus (Amatör) | 04 Nisan 2014, 01:05

filmin isminin başrol oyuncularıyla ve asıl üstünde durulan şeyle çokta ilgili olmaması ilginç daha mohikanlıkla ilgili bir film bekliyordum açıkcası

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 20 Mart 2014, 11:56

Hikayeye tam anlamıyla bağlı kalmasa bile yine başarılı bir kitap uyarlaması; üç iyi isim de bir araya gelince kaliteli bir yapım çıkmış ortaya. Filmin geneline savaş hakim olmasına rağmen savaş anlatılırken bile insani duyguların yoğunlukta kullanıldığını görüyorsunuz. Müzikler ise şahane; aklınızın bir köşesine kazınıyor ve film sonrası aramaya başlıyorsunuz. İçerideki anlamsız didişmelerin yok olmaya nasıl da zemin hazırladığını ve batılı kö***eklerin her zaman olduğu gibi nasıl da çakal olduğunu görüyorsunuz.

Cevap Yaz
0
0
agentsmith (Figuran) | 11 Mart 2014, 16:54

Müzikleri çok hoş olmuş.

Cevap Yaz
0
0
ometicaya (Amatör) | 12 Ocak 2014, 01:19

Abartılmış. Senaryo zayıf, sürekli mevzular değişiyor ve hiçbir konunun bir amacı bir hedefi yok. Aşk yarım, savaş yarım, dövüş sahneleri acemice. Başrolün filme etkisi çok sınırlı ve oyunculuğu çok iyi değil. Tek muhteşem tarafı müziği. Son yarım saat hareket artıyor ama yine de konu işlenişi çok tatmin edici değil. Hiç film kalmadıysa ve muhteşem manzara izlemek istiyorsan, olur. Puanını haketmiyor.

Cevap Yaz
0
0
Wanderer91 (Artist) | 22 Aralık 2013, 17:26

Ayrıca soundtracklarına değinmeden edemiyeceğim dougie maclean the gael zaten söylenecek söz yok efsane onun dışında Clannad - I Will Find You Enya'nın mükemmel sesiyle harika hani bazı filmler vardır ya sırf soundtrackları için bile izlenir işte bu filmde onlardan biri :D oyunculuklarada fazla söylenecek bişey yok ;)

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz