Admiral

Admiral (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
113 oy

DramSavaşTarih

124 Dak.PT124M

Vladimir Valutsky Zoya Coudrie

70 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Film, Birinci Dünya Savaşı’nda Rus Kraliyet Donanması’nda görevli Amiral iken Bolşevik Devrimi’nin ardından Beyaz Ordu’nun komutasına geçip Bolşevik’lere karşı savaşan Aleksandr Vasiliyevich Kolchak’ın duygusal ilişkisini konu edinirken aynı zamanda Rus Tarihi’ne farklı bir açıdan yaklaşıyor. Bolşevik Devrimi’ni ve Komünist Yönetimi yanlı bir şekilde eleştirdiği iddia edilen film, vatan haini olarak addedilen Amiral Kolchak’ı kahraman olarak gösteriyor olması sebebiyle tepkilere yol açtı. Özellikle Rus Tarihçiler tarafından eleştirilmesinin yanında afişleri kimliği belirsiz kişilerce tahrip edildi. 9 Ekim 2008 tarihinde Rusya'da gösterime giren, altı milyondan fazla kişi tarafından izlenen film eleştirilerin yanında oyuncuların performanslarıyla beğeni topladı.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ceyyhun
Popüler Yorumlar
outlanderxxxx (Dublör) | 22 Kasım 2009, 20:49

Rus bir arkadaşımın önerisi üzerine buldum ve hemen izledim.Kendisi filmin ne kadar etkileyici ve kaliteli bir yapım olduğunu övünce bende bir hükme varmak istedim.Ve izlediğim ilk rus filmiydi.İzlenebilecekten de öte iyi bir filmdi.gerek performanslar gerekse filmin efektleri ile kalitesi çok iyiydi.Konusu ise ayrı bir ilgi konusu benim için.Ama daha mutlu bir son dilerdim fakat işte bu mutlu son kültürünü sinemada yıkmış olmak çok iyi.herkese tavsiye ederim.

0
+4
Tüm yorumlar (65)
importante (Profesyonel) | 24 Şubat 2014, 17:25

filmin başlarındaki aksiyon fena olmasa da senaryo,diyaloglar sıkıcı.kısaca vakit kaybı.yorumuma güvenin.

Cevap Yaz
0
0
kaderoz (Figuran) | 15 Ocak 2014, 08:37

Çekim kalitesine ve görüntülere laf yok, çok iyiydi. Anlatımı daldan dala atlıyor gibi, sade bir anlatımı tercih ederdim açıkçası. Daha çok tarih-savaş anlatacaklarına filmin yarı zamanı aşka ayrılmış diyebiliriz. Film özeti kısmını okuyarak izlerseniz olayları daha rahat idrak edebilirsiniz. Olaylar rus tarihini yansıttığı için, filmin ruslarda önemi apayrıdır. Hangi bakış açısıyla yapıldı, anlatılanların ne kadarı gerçekliğe dayanır bilemiycem. Amiral kolçak hakkında pekte bilgim yoktu zaten. Kolçak’ ın aşk işlerine değinmek bile istemiyorum, çünkü; bana göre ne lan bu dedirten cinstenti. Filmi pek yeterli bulmadım. Tercih sizin. 10/6.3

Cevap Yaz
0
1
CysLLeR (Dublör) | 14 Kasım 2013, 18:19

filmin ilk sahnesindeki çarpışmanın mucizevi ve bi o kadarda olanaksız durumunun dışında oldukça iyi bir filmdi..

Cevap Yaz
0
0
alucra (Jön) | 11 Kasım 2013, 21:04

Amiral Aleksandr Vasiliyevich Kolchak'ın Bolşeviklere karşı verdiği amansız mücadele ve aynı zamanda yaşadığı büyük aşkı anlatan, oldukça başarılı bir film. Savaş sahneleri de "bravo Ruslara" dedirtiyor. Tavsiye ederim, izleyin.

Cevap Yaz
0
0
mmisafir (Figuran) | 29 Ağustos 2013, 22:57

rusların en güzel filmi...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz