Suç Çetesi

The Gangster Squad

Bütün Fragmanlar ►
Suç Çetesi (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
504 oy

01 Mart 2013

2013 - ABD

AksiyonDramPolisiyeSuç

113 Dak.PT113M

Will Beall

378 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

“Gangster Squad”, Los Angeles Times gazetesinin “Tales From The Gangster Squad” (Gangster Takımının Hikayeleri) başlıklı makalelerinden esinlenerek çekilecek. Paul Lieberman tarafından yazılan bir makale, 1940’ların Yahudi Mafyasında yer alan Meyer Harris “Mickey” Cohen’in kişisel profilini ve mafyanın gerçek, gizli ve kayıt dışı kalmış hikayesini anlatıyordu.
 

Filmi Ekleyen truva81
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 29 Nisan 2013, 13:35

Mükemmel bir filmdi. Oyuncu kadrosundan dolayı iyi bir film bekliyordum fakat bu kadar iyi bir film beklemiyordum. Her sahnesiyle hayranlık uyandıran bir film. Filmin Dekorları kostümleri, arabaları, silahları her şeyi dönemi yansıtması açısından başarılıydı. Onun dışında Oyunculara zaten lafım yok. Başroldeki Suç çetesi takımı zaten mükemmeldi. Her oyuncu sanki bu filmdeki rolleri için yaratılmıştı. Ruben Fleischer Zombieland filminin yönetmeniydi bilindiği gibi kutlamak gerek. Filmde Şehrin bir nevi hükümdarı olan Gangster Cohen'i durdurmak için polis teşkilatının bir ekip kurarak Cohen'in işlerine çomak sokması anlatılıyor. Polisler kendi yöntemleriyle bu işi çözemedikleri için ''Şiddet şiddeti doğurur'' ''Dinsizin hakkından imansız gelir'' felsefesiyle kurdukları ekip gerçekten Cohenin ocağına incir ağacı dikiyor. Tabi suç çetemiz deşifre olunca işler daha kötü bir hal alıyor. Filmin çekimleri çok hoşuma gitti. Çatışma sahnelerindeki gerçekçilik, ses efectleri, yavaş çekimleri mükemmeldi. Bazı kişiler filmi eleştirmiş ama bu filmin eleştirilecek ne yanı vardı bilmiyorum. Belki, sadece belki Filmdeki olay örgüsünün biraz basit kaçması eleştirilebilir ama onun dışında filmin pek kusuru yok. Bir de şu eleştirilebilir. 2 silahlı kişi karşı karşıya kalınca silahlarını bırakıp neden dövüşürler. Bu arada herkes oyunculardan Ryan Gosling ile Emma stone ye değinmiş. Halbuki oyunculuk anlamında Robert Patrıck ile Josh Brolin benim daha çok dikkatimi çekti onlardan bahsetmemek te ayıp olur. 10/ 8.2

0
+16
Ancksunamun123 (Efsane) | 30 Eylül 2013, 19:52

Güzel bir gangster filmiydi fakat filmin etkileyiciliği ile ilgili şüphelerim var. Bana göre en büyük artısı Sean Penn olan filmin, güzel bir seyirliği olmasına rağmen fazla da bir kalıcılığı yoktu. Sean Penn’in sert yumruklarıyla yaptığı muhteşem girişten sonra aynı hızla devam etseydi filmimiz, daha etkili olurdu bence. Stabil ilerleyişleriyle sıkmasa bile farklılık yaratamadı. Elbette, çok değerli kadrosuyla göz dolduruyor. Oyunculukların birçoğu da üst düzeydi doğal olarak. Bence Emma Stone filmde olması gerektiği bir mevkideydi, beylerin gölgesinde. Ryan Gosling’i ise pek beğendiğimi söyleyemem. Bir iki sahne dışında etkili bulmadım. Zaten o sıra gözüm Sean Penn’den başkasını görmüyordu açıkçası. Yine farkını hissettirdi tam anlamıyla. Filmin senaryosu için etkili bulmadığımı söylesem de yer yer gülümsetti yer yer de hüzünlendirdi, bu konuda eksikliği yoktu benim açımdan. Sadece izleyicisinin üzerinde iz bırakır bir yönü yoktu. İzlediğim için memnunum, zaman kaybı olduğunu düşünmüyorum fakat fazla da abartmaya gerek duymuyorum. Mafya konulu filmlerin güzel bir örneği olmuş. 7/10

0
+11
Tüm yorumlar (316)
ismailkerti (Amatör) | 13 Nisan 2014, 15:50

Sean Penn müthiş, film şahane... harika bir aksiyon,suç,polisiye severler için tamamen 1 numaralık bir filmdir.

Cevap Yaz
0
0
MuratAziz (Amatör) | 10 Nisan 2014, 02:44

Sean Penn gerçekten harika bi oyuncu

Cevap Yaz
0
0
Olymp (Amatör) | 09 Nisan 2014, 18:57

Gerçekten Güzel Bir Filmdi İzlenmeli İlk Fragmanının Çıktığı Günden İtibaren Takip Ettim Konusu Oyunculuklar Aksiyon Sahneleri Sıkılmadan Zevkle İzledim 8/10

Cevap Yaz
0
0
eski_dede (Amatör) | 04 Nisan 2014, 16:53

Oyuncu kadrosu , kalite , söylenebilecek tek şey var oda harika bir film olduğu ,zaman ayırıp seyretmenizi öneririm özellikle son sahnede 1 ' e 1 kapışma gerçekten harikaydı , boks maçı izliyor gibi hissettim :)

Cevap Yaz
0
0
MrDurden (Efsane) | 04 Nisan 2014, 15:29

Cennet sayılmaz ama yine de o Melekler Şehri..

Hayal ettiğin gibi olmak vardır.Her şeyiyle düşündüğün biri.Hayal ettiğin hayat,hayal ettiğin kadın,hayal ettiğin ev ve araba.Bunları sahip olduktan sonra kendi görüşünce düşündüğü kişi olabilirsin.Peki düşündüğün kişi nasıl olacaksın.Herkese zorla hükmederek ve başkalarından çalarak da olabilir.Bu kötüyü temsil eder..Diğer taraftan senin karşında dürüst ve yaşadıkları yerin gerçekten temiz bir yer olmasını isteyen insanlar olacaktır.Ne olursa olsun kural budur. Kötüye karşı,iyi.Ve iyileri durdurmak hiçbir zaman kolay olmadı..

Yıldız isimlerin bir arada olduğu,konusu,işleyişi ve görkemiyle birlikte uzun zamandır özlenen ve beklenen tarzda bir gangster filmi.Olaylar çok sade ve direkt anın içinden yansıtılmış.Bu havası oldukça iyi çünkü olayların perde arkasını çok düşündürmeyip,sadece onu yansıttığından filmin aksiyon özelliği kaybolmamış.Her an bir mafya filminden beklenecek düzeyde iyi bir aksiyon dozu var.İzlemeden önce yaşanan olayların daha çok perde arkasını merak ettirecek ve bu sayede gizem özelliği de olacak bir film olduğunu düşünüyordum ama her şey oldukça açık ve net bir şekilde ifade ediliyordu ve böyle oluşu da çok daha iyiydi,aynı zamanda filmin seyir zevkini artıran bir unsur bu..

Son derece sürükleyiciydi.Finale doğru olan ve final sahnesini de ayrı bir beğeneceğinizi düşünüyorum.Son derece etkili ve izleyene hitap eden tarzda sahnelerdi bunlar.Performanslar zaten takdire şayandı.Sean Penn burada kötüyü,yani Mickey Cohen'i harika canlandırmış.Tam anlamıyla hiçbir kural,hatta hiçbir engel tanımayan tam bir gangsterdi.Diğer performanslarla birlikte elbette takdire şayan bir yapımdı..

Beklentilerinizi yüksek tutup izleyebileceğiniz,üst düzey bir suç filmi..

Puanım: [8/10]

'İyi seyirler'..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz