Saklı Yüzler

Saklı Yüzler (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
64 oy

23 Kasım 2007

Dram

127 Dak.PT127M

Handan İpekçi

37 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Töre cinayetleri ile ilgili haberlerin her gün gazetelerin ilk sayfasına taşındığı günümüzde bu son derece güncel konuyu cesurca ve güçlü bir sinema diliyle sinemaya aktaran Handan İpekçi’nin yeni filmi, nefes nefese seyredilecek bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. Zühre köyde sevdiği genç bir adamdan hamile kalır. Kızlarının evlilik dışı bir ilişkiden hamile kaldığını öğrenen aile meclisi toplanır ve genç kız hakkında ferman verilir. Bebeğin doğmasına izin verilecek, doğumdan sonra hem bebek, hem de Zühre öldürülecektir. Bebeği erkek kardeşi tarafından boğularak öldürülen Zühre’yi öldürme görevi ise babasına düşer. Yaşlı adam kızının canını alamaz ve silahını kendine doğru yönelterek intihar eder. Savcının da yardımıyla ailesinin elinden kurtulmayı başaran Zühre Almanya’ya kaçırılır. Genç kadın sahte bir isim altında hayatına devam etse de, töre cinayetleri ile ilgili bir belgesel sayesinde ailesi, tekrar Zühre’nin izini bulur. Töre bir kez daha Zühre’nin hayatını almak için peşine düşer.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen dimswart
Tüm yorumlar (30)
hakanidea (Jön) | 11 Ağustos 2012, 15:33

Görsel zenginliği artırılıp meday desteği sağlansaydı film iyi bir seyirci kitlesine ulaşabilirdi. Konu maalesef halen daha günümüzde geçerliliğini yitirmemiş olup hergün önümüze gelmektedir. Senrayo farkı bir tarzda önümüze sunulmuş. İyi seyirler.

Cevap Yaz
0
0
erdincb (Dublör) | 07 Ağustos 2011, 15:25

birlikte yaşadığımız toplumsal sorunları filme almasıyla bilinene yönetmen Handan İpekçi, yine kanayan bir yarayı filmlendirmiş. Maalesef bu tür filmler arkasına medyayı alamadığı için tutmuyor, konusu kadar ses getiremedi. Ayrıca Füsun Demirel gibi bir ustanın oynamasına rağmen, bazı oyuncu seçimleri konusunda biraz eksiklik gördüm, rollerini daha kabullenen birilerinin seçilmiş olması filme olumlu katkılar sunardı.

Cevap Yaz
0
0
MrCvrgn (Efsane) | 02 Mayıs 2011, 20:05

Beğenerek izlediğim oldukça güzel sağlam bir filmdi.. Tavsiye ederim.. 10/7.5

Cevap Yaz
0
0
kendineaitbiroda (Profesyonel) | 07 Şubat 2011, 15:23

handan ipekçi gibi birkaç isim daha olsa sinemanın gücünü,değerini daha net anlamış olurduk..toplumsal meseleleri çoğu kişi moda olduysa anlatmak için sıraya giriyor filmler çekiliyor -ki o saçma sapan filmlerde hastalıklı mesajlar veriyor..
handan ipekçi az kişinin bildiği ve az insanın anlayabileceği filmlere imza atıyor;çünkü vicdana sesleniyor..
bu film bence güzel,hikayesiyle oyunculuklarıyla derdini müthiş anlatan izlenesi bir film.

Cevap Yaz
0
0
yadl (Dublör) | 13 Haziran 2010, 15:13

töreyi cokk iyi anlatan bir film insanı izlerken gerçkten sarsıyor.keisnkle izlenmeyi ve bu töre gerçeginin  hala devam ettigini unutmamk lazm...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz