Salgın

Contagion

Salgın  (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
527 oy

Bilim KurguAksiyonDramGerilimKorku

106 Dak.PT106M

Scott Z. Burns

299 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Uluslararası bir yolcu, havaalanının barında kredi kartını garsona vermeden önce çerez kasesine uzanır. Bir iş toplantısı tokalaşmalarla başlar. Kalabalık bir otobüste bir adam öksürür... Bir temas. Bir an. Ölümcül bir virüs bulaşmıştır. Beth Emhoff (Gwyneth Paltrow), Hong Kong'daki bir iş gezisinden Minneapolis'e döndüğünde uzun yolculuğun kendisini sarstığını düşünür. İki gün sonra, Acil Servis'te ölür ve doktorlar şok ve matem içindeki kocasına (Matt Damon) bunun nedeni hakkında en ufak bir fikirleri olmadığını söylerler. Çok geçmeden, başkaları da aynı gizemli semptomları göstermeye başlar: Yoğun öksürük ve ateş, ardından gelen nöbet, beyin kanaması... Ve nihayetinde ölüm. Minneapolis, Chicago, Londra, Paris, Tokyo ve Hong Kong derken, vakaların sayısı hızla artar: Bir vaka önce dört, sonra on altı, ardından yüzler ve binler olur. Ortalama bir günde gerçekleşen sayısız insan etkileşimiyle güçlenen salgın tüm ülkelere yayılır. Küresel bir salgın patlak verir. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'ndeki (CDC) araştırmacılar mutasyon geçirmekte olan bu benzersiz biyolojik patojeninin kodunu çözmek üzere harekete geçerler. Müdür Yardımcısı Cheever (Laurence Fishburne) kendi kişisel kaygılarına karşın, büyümekte olan paniği yatıştırmaya çalışır ve genç, cesur bir doktoru (Kate Winslet) tehlikeye atmak zorunda kalır. Diğer taraftan, olası bir aşı ve onu ilk kimin elde edeceğine dair oluşan şüphelerin arasında, Dünya Sağlık Örgütü'nden Dr. Leonora Orantes (Marion Cotillard) karşı karşıya oldukları şeyin kaynağını bulmak üzere bir bağlantı ağı oluşturmaya çalışır. Ölü sayısı artar, ve insanlar çökmekte olan bir toplumda gerek kendilerini gerek sevdiklerini korumak için mücadele ederken, aktivist bir blogcu (Jude Law) halka gerçekten ne olduğuna dair doğruların söylenmediğini iddia ederek, virüs kadar hızla yayılan bir paranoya ve korku salgınını tetikler.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen 182582
Popüler Yorumlar
WHISPER (Artist) | 13 Haziran 2011, 21:20

Film. Bak imdb sayfası http://ww w.imdb.c om/title/tt1598778/ (Boşluklar bıraktım adresi yazarken dikkat et.

3
+17
2uzeri7 (Dublör) | 25 Ekim 2011, 23:56

ilk defa kadroya yazık diyeceğim bir film. gerçi matt damon ı duymam yeterliydi filme gitmem için ama onu bile harcamışlar. yazık ki ne yazık. filmde hiç hava yok tu bee. televizyonda verseler izlemem. Allah tan indirimli izledikte paramız yarı zayi oldu. 5/10

1
+13
Tüm yorumlar (310)
erdmznyl (Efsane) | 20 Mart 2014, 12:45

24 Day Later sonrasında izlediğim en iyi salgın filmi diyebilirim. Tabi o film aynı zamanda zombination da içerdiğinden tam benzeri olmasa da belirtmekte fayda var :) En azından uçuk kaçık değil, tutarlı ilerledi film.

notuöm:6/10

Cevap Yaz
0
0
MerhabaHollywood (Amatör) | 10 Mart 2014, 16:50

Bana biraz yarım kalmış his verdi. Ama onun dışında güzeldi.

Cevap Yaz
0
0
McMurphy1975 (Figuran) | 30 Ocak 2014, 11:14

Film çok monoton. Fazla merak da uyandırmıyor. İnsanı içine çekmiyor. Kısaca, izlemeye değmez.

Cevap Yaz
0
0
bensupermendiilim (Dublör) | 20 Ocak 2014, 01:02

Günümüzce beklenen kıyamet senaryolarından biri olduğu için soluksuz ve keyifle izledim. Fakat daha iyi olur muydu? Evet.
7/10

Cevap Yaz
0
0
ElendirKinG (Profesyonel) | 07 Ocak 2014, 23:54

Kadroyu görünce çok büyük umutlarla izlediğim film, hayal kırıklığına uğrattı beni. Oyunculuklarda problem yok ama kurgu, senaryo, ilerleyişin yavaşlığı filmi çekilmez bir hale sokmuş.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz