Mutlu Aile Defteri

Mutlu Aile Defteri (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
392 oy

08 Şubat 2013

DramKomedi

94 Dak.PT94M

Ali Demirel Volkan Sümbül Emre Özdür

146 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Sert ve otoriter bir mizaca sahip Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk günün birinde damdan düşer. Bu olay yıllar önce kendisinden koşa koşa kaçmış olan evlatlarını yeniden aynı çatı altında buluşturur. Yıldırım Bey artık daha güçlü, daha hızlı ve daha öfkelidir. Ve çocuklarının sakladığı sırları ortaya çıkarmakta kararlıdır. Çocukları ise yalanlarını sürdürmeye çalışırken her geçen gün daha da köşeye sıkışmaktadır. Kafası gittikçe karışan Yıldırım bey, yalanların, dolanların hangisi kime ait bir süre sonra ayırt edemez olur.
Aslında önemli olan ise, en sonunda bu beş benzemez insanın tekrar aile olmayı başarıp Mutlu Aile Defteri’nde yer alıp alamayacaklarıdır?
Bu film, o çatı altında yaşanacakların komik ve sevgi dolu hikayesidir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen enelhakk
Popüler Yorumlar
dogukan35 (Efsane) | 03 Temmuz 2013, 22:10

...Bunu ben değil siz söylüyosunuz ha !... İzmir ile başlayan bir film.. Hiçbir filmin; hiçbir zaman çekildiği yer ile ilgili yorum yapmamışımdır ancak şimdi farklı.. Filmde de değinildiği için bahsediyorum ama boyozun özelliklerini ve güzelliği ben bile halen anlamamış olmama rağmen İzmir ya da yaşadığın yer geçti mi izlemek için heyecanın bir kat daha artıyor.. Neyse.. Filme geçicek olursam eğer içinizi ısıtacak güzellikte vede sevimlilikte bir film olmuş.. Senaryosu ile basit ama etkililerden.. Güçlü bir otoriteye sahip Emekli Albay Yıldırım Taşyumruk'un çocuklarını adam etmesi ve de çocuklarının ona karşı çevirdikleri palavralar üzerinden yürüyor film.. Sert yapılı da olsa bir babanın, çocuklarına sevgisini göstermese de yine de onlar için birşeyler yapmaya çalışması, onları unutmaması ki zaten unutmaması gerekir orası ayrı; gerçekten yüzünüzde tatlı gülümsemelere neden olabiliyor.. Sizi filmin içinde mutlu ediyor..Filmin tamamını komedi olarak değerlendirmek yanlış.. Ki izleyince de, izlemişsenizde farkına varmış veya varacaksınız.. Garip bir dram yönü var şahsen.. Tabi Cevdet ve İsmet karakterlerinin sona doğru yaşadığı olaylarla birlikte.. Başka bir isim aklıma gelmiyor şuanda ama sert yapılı birisini ve de arada yaşanılan unutkanlıkları canlandırmasıyle beraber karakteri izleyiciye mükemmel bir şekilde yansıtıyor Tuncel Kurtiz.. Yılların eskitemediği güç diyorum artık ona Ezel'den beri ! Kadro sağlam bu film için onu da belirteyim sadece Tuncel Kurtiz'le yürümüyor bu film.. Ama Büşra Pekin'nin kendisine değil ama oyunculuğuna daha içim ısınamadı orasını da belirtmek isterim.. Bir gün karşınıza çıkarsa kaçırmayın.. Ailece izlenecek güzellikte olmasıyla birlikte birazda ders verici nitelikte.. İzmir'den esintiler yaşatan bu yapımı izlemenizi tavsiye ederim.. 7.5/10..!!

0
+11
kubilaymorkoyun (Amatör) | 13 Şubat 2013, 13:02

büşra pekinin içinde bulunduğu projeden hayır mı gelir arkadaş ön yargı olabilir ama kanım ısınmadı bir türlü

3
+7
Tüm yorumlar (207)
kemalmustafametin (Amatör) | 08 Nisan 2014, 12:49

Boş vakitlerinizde izleyin. Orta seviye.

Cevap Yaz
0
0
Christian99 (Figuran) | 22 Mart 2014, 18:14

Çok eğlenceli bir filmdi.
İzlemeyenlere tavsiye ediyorum.
Çok güzel yapmışlar :)

Cevap Yaz
0
1
yilmazbahadir (Amatör) | 15 Mart 2014, 17:15

çok güzel bir film sizleri bekliyor

Cevap Yaz
0
1
atomalex (Artist) | 13 Mart 2014, 15:49

Oyuncu kadrosu ile öne çıkan bir yapım olmasına rağmen ilk yarı çok eğlenceli,tebessüm ettirerek geçti ama daha sonra olay örgüsünü tamamlanmadan drama ağırlık vererek basit bir final sahnesi ile son buldu film.Güzel konu ama işleyiş olarak çok kötü.Oyunculuklar da tartışmasız Tuncel Kurtiz ve Binnur Kaya'yı çok beğendim.Tuncel usta için 10/6.

Cevap Yaz
0
0
duskunzurefa (Figuran) | 06 Mart 2014, 00:44

Basit ama hos bir senaryosu var karakterler guzel olmus daha derin islenebilse daha fazla tat verebilirlerdi buyuk ihtimalle.Ne cok fazla gulduruyor nede cok asiri huzunlendiriyor iki taraftanda bir parca var.Bunaltmadan akti hikaye, bittikten sonra pisman olmadim, tekrar donup izlemem ama.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz