Can Dostum

The Intouchables

Can Dostum (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.9
/ 10
1223 oy

11 Mayıs 2012

BiyografiDramKomedi

112 Dak.PT112M

Eric Toledano Olivier Nakache

 -

Intouchables

1217 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Geçirdiği kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. Dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikâyesi.

Filmi Ekleyen djmslx
Popüler Yorumlar
yusuf-gurz (Figuran) | 19 Haziran 2012, 22:43

filmi izlerken hiç bitmesin isteyeceksiniz

2
+26
dogukan35 (Efsane) | 13 Eylül 2012, 18:59

Baştan bir çekicilik.. İlk şunu söyleyeyim böyle filmleri gerçekten seviyorum.. Baştan itibaren sonunun nasıl geldiğini anlamadığım bir film.. Mükemmel oyunculuklar, mükemmel bir yaşanmışlık ve mükemmel bir senaryo.. Bir dostluk nasıl oluşur, insanlar geçmişte yaşadıklarına göre değil o an da sizin karşınızda nasıl ise ona göre tanımaz gerektiğini anlatan harika bir dille anlatın bir yapıt.. Böyle filmleri severim derken daha önceden yaşanmış, doğru doğrusu gerçekten yola çıkarak oluşturulmuş filmlerden bahsediyordum.. Filmin sonunda "vay be" gerçekten böyle bir şey varmış demek ve yüzünüzde o garip gülümsemeyle son bulması daha güzel.. Oyuncular konuşunda da bir şeyler karalamak istiyorum.. François Cluzet.. Bir filmde oyuncu olarak bir karakteri canlandırmak zordur ancak o karakter bide hareketsiz canlandırmak daha zordur diye düşünüyorum.. Gerçekten inanılmaz bir iş başarmış.. İlk bu konuda tebrik etmek lazım.. Ayrıca hafif bir Dustin Hoffman benzerliği de var onu belirtmek isterim.. Omar Sy ise ayrı bir adam.. Bu filmle tanıdım ama kendi sayfasında da belirttiğim gibi böyle adamları bulup oynatanlara helal olsun diyorum.. Driss rolünü gerçekten çok iyi oynamış.. Birde Audrey Fleurot'ten bahsetmek istiyorum.. Başta naif ancak ilerleyen sahnelerde kışkırtıcı bir role bölünmüş.. Canlandırdığı Magalie karakterinin bulunduğu son sahnede, Driss'in kulağına söylediği replik gerçekten kışkırtıcılığın bir bedeliydi.. Sona doğru gelirken şunu söyleyeyim.. Bazı filmler insanların hayatında belli bir yere sahip olurlar.. İşte Intouchables filmi beni acaip derecede etkiledi ve tavsiye edeceğim filmler arasına kendini yazdırdı.. Bu filmi daha fazla geç kalmadan izlemenizi tavsiye ederim.. 9/10..!!

0
+16
Tüm yorumlar (716)
king-of-kings (Figuran) | 11 Nisan 2014, 17:52

Beko39' un da dediği gibi yer yer güldüren dram yönü ağır basan çok güzel bir film. 8/10

Cevap Yaz
0
0
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 06:06

fransa yapımı duygu yuklu yer yer gulduren we huzunlendıren şık bır yapım.herkes bılmez ama ızleyenler pısman olmaz

Cevap Yaz
0
1
kokorus (Amatör) | 06 Nisan 2014, 15:29

hiç sıkılmadan izleyebileceğiniz izlerken bolca eğleneceğiz mutlu olacağınız bir film. Filmi izlerken ben niye bu kadar mutlu değilim lan da diyebilirsiniz. Filmin gerçek bir hikaye oluşu ve sizin bu hikayeye girişiniz ve tanık oluşunuz herkesi sevindirecektir bence. Film tek kelimeyle kusursuz.

Cevap Yaz
0
0
OmRNce (Figuran) | 29 Mart 2014, 06:21

ben nadir filmlere şu yorumumu kullanıyorum ;
bi sn düşünmeyin arkanıza yaslanın efsane film başlıyor ..
Bu film için yorumum gerçek dostluk nedir ? İnceden anlatmış ..
böle dostum olsun kırk yıl borcum olsun dedirtecek cinsten puanım ; 9/10

Cevap Yaz
0
0
johncarpenter (Dublör) | 27 Mart 2014, 09:26

Sinemada zıt karakterlerin buluşması geleneği genelde izleyici tarafından beğenilen bir durumdur, hele de bu iki zıt karakter zoraki başlayıp dramatik olay örgüsü içerisinde birbirlerine ısınıp can dostu oluyorlarsa bu daha da beğenilir. Buraya kadar alışık olduğumuz bi hikaye, ama bu aşina hikaye François Cluzetin ağırbaşlı oyunculuğu, Omar Sy ında bi o kadar başarıyla canlandırdığı çılgın ayarsız banliyö çocuğu tiplemesiyle seyirci tarafından vitrinin en üst raflarından birisine taşınıyor. Intouchables iyi bir film, zaman zaman güldüm zaman zaman duygulandım, eğlendim ama başta da belirttiğim gibi Rain Man,Good Will Hunting gibi başyapıt olarak gördüğüm benzer türlerin arasına koymak bence çok iddialı hatta biraz da saçma bana kalırsa...

Cevap Yaz
-1
+0
Görüşleriniz