Sığınak

Take Shelter

Bütün Fragmanlar ►
Sığınak (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
135 oy

16 Mart 2012

2011 - ABD

DramGerilimKorku

120 Dak.PT120M

Jeff Nichols Corin Hardy Tom De Ville

67 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dünyanın sonunun geleceğini düşünsen, aileni koruyabilmek için bir sığınak yapsan ve davranışlarına eşin de dahil olmak üzere kimse anlam veremese? Herkes deli olduğunu düşünürken ya gerçekten de dünyanın sonu geliyorsa? Kim kimi korumalı? Curtis LaForche, eşi ve 6 yaşındaki sağır çocuğu ile birlikte Ohio'da bir kasabada yaşayan, kummadeninde ekip şefi olarak çalışan birisidir. Eşi Samantha ise, eşine destek olabilmek için, haftasonlarında kurulan bit pazarında el yapımı ürünler satan bir ev hanımıdır. Hayatları normal rutininde giden ve mutlu bir aile yapısına sahip olan çiftin yaşamları; Curtis'in dünyanın sonunu getireceğini düşündüğü bir fırtına ile ilgili korkunç rüyalar görmesi, bu rüyaların verdiği yoğun anksiyeteden kurtulabilmek ve ailesini koruyabilmek için sığınak inşa etmeye başlamasıyla farklıbir yöne doğru gider. Curtis'in bu açıklanamaz davranışları; eşini, komşularını ve iş arkadaşlarını endişelendirmeye başlar. Asıl korunulması gereken Curtis mi, yoksa yaklaşmakta olan fırtına mıdır?

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
KitRunner (Amatör) | 18 Mart 2012, 19:57

Bazı filmler hem çok sakin hemde acayip sürükleyici oluyor ya bu film de öyle

3
+9
CoolHandKaan (Artist) | 16 Mart 2012, 19:30

Rica ederim kardeşim, beğenmene sevindim :) ayrıca sağlam kritik olmuş emeğine sağlık..

3
+7
Tüm yorumlar (84)
ByMaverick (Figuran) | 14 Ocak 2014, 06:25

Sonuna kadar bekledim, tam hayal kırıklığı yaşadım derken düşündüklerim gerçekleşti başarılı bir psikolojik gerilim diyebilirim herkese hitap etmeyebilir çünkü baştan sona kadar durağan bir havada geçiyor, ben michael shannon için açmıştım filmi fakat dünyalar tatlısı bir kız vardı filmde o beni filmin sonuna kadar götüren etkenlerden biriydi 10/8 ..

Cevap Yaz
0
0
DrEaMsWoRkErS (Profesyonel) | 02 Aralık 2013, 22:40

Psikolojik tarzda filmlerden hoşlanmayanlar filmi sıkıcı bulacaklardır. Ancak benim gibi bu tarzı seviyorsanız gerçekle rüyanın, bilinenle bilinmeyenin dansına hazır olun. Hep bir şeyler olacakmış beklentisi içinde insanı sürekli merakta ve gerilimde tutan bir yapım olmuş. Han, bazen bir şeyler yaparsınız ama kimse anlam veremez ve siz de açıklayamazsınız. İşte film bu duyguyu çok iyi yansıtmış. Güzel bir filmdi. Filme puanım 8/10. İyi seyirler.

Cevap Yaz
0
1
ysnkck (Amatör) | 02 Aralık 2013, 02:16

ilginç bir film. biraz psikolojik sanki. biraz korkutuyo, biraz meraklandırıyo. sonunu beğenmedim. ama izlemenizi tavsiye ediyorum...

Cevap Yaz
0
0
Alexander DeLarge (Jön) | 29 Ekim 2013, 19:14

İlginç bir film Take Shelter.Filmin temposu genelde oldukça durağan ve sakin olmasına rağmen ben izlerken hiç sıkılmadım bunun sebebi psikolojik filmleri seviyor olmam da olabilir oyunculukların gayet tatmin edici olması da olabilir ama sonuç olarak ben filmi izlerken hiç sıkılmadım her ne kadar durağan işlesede.Film psikolojik dram filmi değil hatta bence dramla alakası yok film saf bir psikolojik film o yüzden psikolojik film sevenlere hitap eden,sürükleyici-aksiyonlu film arayanların hatta Makinist gibi filmi beğenenlerin bile sıkılabileceği bir film,çünkü Take Shelter Makinist gibi tam olarak sizi ters köşeye yatırmaya çalışan bir film değil.Film kısacası bir aile adamının gittikçe değişen hatta bozulan psikolojisini ve bu arada değişen hayatını anlatıyor.Dediğim gibi filmi izlemeden önce sakın hareketli bir film beklemeyin oldukça durağan fakat oyunculuklar ve filmin içeriği sayesinde seyirciyi kendine çeken bir film.Film biraz kısır döngü içinde gidip geldiği sahneleri var hatta daha vurucu sahneler de eklenebilirmiş ama film bu haliyle bile seyirciyi etkileyebiliyor.Oyunculuklar gerçekten iyi özellikle Michael Shannon çok iyi oynamış.Böyle psiklojik filmler çok çıkmaz o yüzden bu film benim gibi psikolojik film sevenler için izlenmesi gereken bir film.Belki bir başyapıt değil hatta daha iyi psikolojik filmler de var fakat Take Shelter da sakin ama vurucu bir film.Özellikle filmin en sonu filmin en vurucu ve akılda soru işaret bırakan kısmı gerçekten filmin en sonu etkileyici.Son olarak ben filmi beğendim ve psikojik film severlere tavsiye ederim.

7/10

Cevap Yaz
0
0
sovalye82 (Jön) | 21 Eylül 2013, 16:09

sonuna kadar zor dayandım

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz