Serpico

Serpico (1973) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.2
/ 10
177 oy

1973 - ABDİtalya

BiyografiDramSuç

130 Dak.PT130M

Waldo Salt Norman Wexler

160 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1970'ler. New York'un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico'nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır.Frank'ın tutumu bir süre sonra hem sokaktaki azıllı suçluları hem de onlarla işbirliği yapan çalışma arkadaşlarını rahatsız edecektir. Kirliliğin etrafını sardığını farkettiğinde, kokuşmuşluğun uzandığı yerleri görüp dehşete kapılacak ve kendi hayatının da tehlikede olduğunu anlayacaktır.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
ibRbRN (Dublör) | 13 Ocak 2013, 12:26

bir polisiye filmi olmasına rağmen çok durağan bir film.izlemeye izledim ama 2 saat gerçekten sıkılmadım değil.film ilerliyor ilerliyor bir olay olsun diye bakıyorsun fakat yok arkadaş sadece bol muhabbet var."yok ben sıkılmadan Al Pacino için 2 saatimi harcayabilirim" diyenler buyursun izlesinler.

0
+5
RobertRobertDeNiro (Figuran) | 23 Mayıs 2013, 14:06

SERPİCO--bu film 1973 yılı yapımıdır ve Al Paçino'nun ilk oscara aday olduğu filmdir.polis depertmanında ki yozlaşmalar,çürümüşlüğe,yolsuzluklara baş kaldıran adeta savaş açan sıradışı dürüst bir polisdir serpico..!! film de diyaloglar ön plana çıkmış özellikle Al Paçino kiminle diyaloğa girse ya tebessüm ettim yada güldüm ama çaresiz kaldığı anlarda çok üzüldüm.çünki etrafında güvenebileceği kimse yok tek başına ve her an hayatı tehlikede olan birisi. tek bir düşüncesi var şahit olduğu yolsuzlukları gün yüzüne çıkarmak..film 130 dakikalık çok uzun yer yer durağandan öteye gitmese de kendini izlettirmeyi başaran bir Al Paçino vardı..filmi herkese tavsiye ederim..

0
+5
Tüm yorumlar (67)
MuratAziz (Amatör) | 17 Nisan 2014, 07:08

en sevdiğim filmlerinden biri,bu adamı seven bu filmden asla sıkılmaz.al pacino filminde konunun hiç bi önemi yoktur bence.

Cevap Yaz
0
0
metehan16 (Figuran) | 09 Mart 2014, 10:16

al pacinoyu ilk kez bu filmde sakallı görüyorum. güzel bir polisiye. düşünebiliyor musun ben bir polisim :)

Cevap Yaz
0
0
canyilmaz1907 (Figuran) | 22 Şubat 2014, 12:53

Olay örgüsü bakımından izleyiciyi boğmayan, en sade ve unutulmaması gereken insani tutumları tekrar bize hatırlatan ve Al Pacino ' nun karekter oyunculuğuda eklenince bunların yanına harika bir film sizi bekliyor...kesinlikle tavsiye ederim, tam bir klasik.

Cevap Yaz
0
1
TheGladiator (Amatör) | 18 Şubat 2014, 13:19

Al Pacino sen keşke hep genç kalsaydın be reis .. Sinemanın kralısın. Micheal Corleone , Tony Montana , Frank Serpico , Carlito ve diğerleri.
Filme gelirsek durağan gibi gözükse de olayların seyri sizi filme çekebilir birde Al Pacino'nun oyunculuğunu ve müzikleri de unutmamak gerek. 7.7/10

Cevap Yaz
0
2
BakkalAylak (Amatör) | 12 Ocak 2014, 23:03

"Kralın hikayesi:
Bir kral varmış ve kendi krallığını yönetiyormuş.Krallığın tam ortasında bir kuyu varmış.Herkes oradan su içermiş.Bir gece bir cadı gelip kuyudaki suyu zehirlemiş.Ve ertesi gün kral dışında herkes o kuyudan su içmiş.Hepsi delirmişler. Caddede toplanıp ''Kraldan kurtulmalıyız, çünkü kral delirdi,'' demişler.Ve ardından kral gece gidip kuyudan su içmiş.Ertesi gün tüm insanlar mutluymuşlar çünkü kralları iyileşmiş."
ama Serpico kralın yaptığını yapmiyor..

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz