Karaoğlan

Karaoğlan (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.8
/ 10
357 oy

11 Ocak 2013

KomediMaceraTarih

110 Dak.PT110M

Kudret Sabancı Rana Mamatlıoğlu Melek Öztürk

83 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Moğollar, Türklerin huzur dolu yurdu Anadolu kapılarına dayanmışlardır. Türk-Moğol savaşı çıkmak üzeredir. Bütün dünyayı ateşe veren Moğol istilasından korunmanın tek yolu Türk devletleri arasında birlik oluşturmaktır. Altın Orda Devleti de bu birliğe katılmak istemektedir.
Bu birliği gerçekleştirmenin tek yolu, Çise Hatun’un Altın Orda’ya gelin gitmesidir. Ancak başlarında Camoka’nın olduğu Moğollar, bu birliği engellemek için Çise Hatun’u yok etmeye kararlıdırlar.
Ancak Camoka’nın işi o kadar da kolay değildir.  Karşısında efsane kahraman Karaoğlan vardır.
Anadolu’dan başlayıp Kafkas dağlarında uzanacak heyecan ve tehlike dolu yolculuk, on binlerce kişilik üç dev ordunun kıran kırana savaşına yol açar.
Anadolu’nun kaderi Karaoğlan’ın elindedir. Ele avuca sığmayan güzeller güzeli Bayırgülü, Asya’nın en iyi kılıç kullanan adamı Baybora, büyük savaşçı Balaban ve Karaoğlan’ın akıl hocası Çalık, bu büyük destanın kader ortaklarıdır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen ALFREDO
Popüler Yorumlar
hayrETtim (Figuran) | 14 Ocak 2013, 12:22

Hollywood standartlarıyla karşılaştırıp bu filmi beğenmeyenler var. Ama atladıkları en önemli nokta şu: Karaoğlan, bu türde çekilen 2. modern filmimiz. Bundan önce de Fetih 1453 vardı. Oysa hollywood yapımı onlarca, hatta belki yüzlerce film var bu türde. 300 spartalı, truva, solomon kane, cennetin krallığı, cesur yürek, apokalipto, pers prensi ... ilk aklıma gelenler. Yani bu konuda oldukça tecrübeli durumdalar. Yeni çekilen bir hollywood filmini yukarıdaki filmlerle kıyaslayabilirsiniz, sözüm yok. Ama Karaoğlan gibi bir filmi bu filmlerle kıyaslamak çok büyük bir haksızlık ve acımasızlık olur. Sinemamızın o seviyeye ulaşması için katedilecek çok yol var daha... Bize düşen ise yıkıcı değil yapıcı eleştiriler yapmak ve iyisiyle kötüsüyle verilen emeğe sahip çıkmak, destek olmaktır... İyi Seyirler.

1
+10
moonheartt (Amatör) | 11 Ocak 2013, 20:48

adam 110 dakikalık filmde bayırgülünün samanlıkta bacak açmasına takmış kafayı.vaziyet gönül verme değil üreme dürtüsüydü demiş,göründüğün gibi ol demiş birde akıl vermiş.sende maşallah hiç üreme dürtüsü yokmuş koca filmde dikkatini çeken kadının bacağı olmuş.bence sende olduğun gibi görün,bayırgülünden aşağı kalır yanın yok:)))kendisi dikmiş gözleri incelemiş bacakları aklında bir o sahne kalmış birde cinsel dürtü diyor.madem yazısını güzel bir söz ile bitirmiş'ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol' demiş,bende diyeyim 'dervişin fikri neyse zikri odur'.

1
+10
Tüm yorumlar (259)
Earnest99 (Figuran) | 17 Nisan 2014, 21:28

Efektler biraz daha üst seviye olsaydı çok daha müthiş bir film olurdu.
Ama bu kötü bir film olduğunu göstermez.
Tam aksine güzeldi.
Fakat dediğim gibi efektle biraz daha gelişmiş olsaydı daha güzel olurdu.
Yine de izlenmeli diye düşünüyorum.
En azından tarihimiz...

Cevap Yaz
0
0
mmeyveci (Amatör) | 16 Nisan 2014, 12:52

Aslında filmin hikayesini iyi yazmışlar ama dövüş efektleri hala malkoçoğlu döneminden. Artık şu eşiği atlayalım ilerleme olsun yani. Yunan mitolojisinin hikayelerini izlemekten bıktım. Bizde kendi kültürümüzden, tarihimizden güzel bir film izlemeyi hakediyoruz. Adamlar olmayan tarihten mükemmel film yapıyor bizim gerçeklerden cilt cilt kahramanlığımız var ama bunu aksettiremiyoruz beyazperdeye.

Cevap Yaz
-1
+1
yunus-9 (Profesyonel) | 10 Mart 2014, 01:22

bence macera ve akıcı bir filme sahip yani biraz efekler kötü olmuş ama idare eder yani güzel bir film 10/7.5

Cevap Yaz
-1
+1
rhym (Amatör) | 08 Mart 2014, 00:35

boş vaktim çok, film izlemek istiyorum diyorsanız.. genede bunu izlemeyin, onun yerine tarkan izleyin emin olun daha dolu geçer..

Cevap Yaz
0
0
deroga (Dublör) | 26 Şubat 2014, 00:40

açıkcası benim vaktim önemli diyorsanız filmin yanından bile geçmeyiniz 10/4

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz