CM101MMXI Fundamentals

Cem Yılmaz | FUNDAMENTALS

Bütün Fragmanlar ►
CM101MMXI Fundamentals (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.0
/ 10
3169 oy

03 Ocak 2013

Komedi

139 Dak.PT139M

Cem Yılmaz

1532 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Yaşamımız sırasında görüp yaşadığımız ancak üzerinde durmadığımız bir çok ayrıntıyı yine komik mizahi bir bakış açısı ile gözler önüne seriyor. Oyuncunun kendi yaşadığı komik, trajik bir dışında çok küçük öykünün, sanatçının mükemmel gözlem gücünü de görmenin mümkün olacağı bir çok öykü gösteride yer alıyor.
 
Yılmaz, çevresinde ve dünyada olup biten bir çok ilginç ve komik olayı da, kendi komedi anlayışına uygun olarak yorumluyor ve seyirci ile paylaşıyor. Kadın erkek ilişkilerinin, basit gibi görünen bir yemek siparişinin ve hatta bir cenaze töreninin ne kadar komik olabileceğini seyircisi ile paylaşan Cem Yılmaz, seyircilerine uzun yıllar unutamayacakları bir performans ile bol kahkahalı bir seyir vaad ediyor.
 

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 19 Mart 2013, 13:03

Cem Yılmaz gerçekten Türkiye de türünün tek örneği. Adam başka bir boyutta resmen. Önce şunu belirteyim Cem Yılmaz Bu gösterisini sinemalara getirerek daha çok kitleye ulaşmış oldu. Hem izleyici açısından daha iyi oldu hemde kendi açısından.Çünkü izleyici her zaman onu izleme fırsatı bulmuyor veya biletler yüksek oluyordu. İyi bir dinleyici iseniz gösterinin başından sonuna kadar güleceksiniz kahkahalar atacaksınız. Ama Cem Yılmaz burda sadece güldürmüyor. Güldürürken düşündürüyor. Toplumumuzdaki İnsan tipi üzerinden önemli göndermeler yapıyor. Toplumsal göndermelerin bolca olduğu gösteride aslında Cem yılmaz ın ne kadar iyi bir gözlemci olduğunu da görüyoruz. Cem yılmaz olmasaydı sinemaya gittiğimizde bu kadar çok gülebilir miydik ? Adam işin kralını yapıyor. İnce dokunuşlar , vucut dili, ses tonu mükemmel.Birde Şahan gökbakar ın filmiyle kıyaslayanlar var. Şahan saçma sapan şeylerle insanları güldürdüğünü sanıyor. Gerçi insanlar onun filmine de gittiler ve o da fena kazanmadı. Ama Cem Yılmaz la kıyaslanması bırak Cem Yılmaz a haksızlık Evrenin katı, mutlak kurallarına haksızlıktır. Zaten Cem Yılmaz hakettiği gibi onu geride bıraktı gişede. Bel altı esprileri çoktu diyenler var. Katılmıyorum adamın mizahi tavrı ve esprileri çok yaratıcıydı. Bu adam yıllardır bu mesleği yapıyor. Düşünün ki çok zor bir meslek sürekli aynı şeyleri anlatmak ta olmaz. Ama bu adam sürekli değişiyor ve gelişiyor. Günümüz insanının , toplumun durumuna göre bir gösteri hazırlamış. Gülmek çok zor bir şey Güldürmek apayrı zor. Bu adam bizi 3 saat boyunca güldürmüş kahkahalara boğmuş millet ne bulsam da şunu eleştirsem çabasında. Birde Şahancılar var onların eleştirileri. IMDB ye bakın şahanın filmi 1.2 falan almış tüm zamanların en kötü filmleri listesine girmiş bunun ımdb puanı 9.5 falan. ''+ Ne kadar ingilizce biliyorsunuz? - Derdimi anlatacak kadar. + Derdiniz ne? - İngilizce bilmiyorum'' Eleştirmek yerine şu adamın yetenekli olduğunu, zeki olduğunu Türkiyenin en komik ve orjinal adamı olduğunu kabul edin artık. 10/ 10

0
+41
dogukan35 (Efsane) | 05 Ocak 2013, 00:48

Stand Up gösterisini de izledim sinemada da izledim.. Tamam Cem Yılmaz ülkede en iyi komedyenlerden biri hatta bir numara diyebileceğimiz bir adam.. Şu nokta benim azcıcık aklıma takıldı.. Neden bu gösterilerinin p'ı cinsellik üzerine.. Sen zaten normal bir olay anlattın mı da komiksin abi.. Ki bende kendi içimde çelişiyorum ve sonrada olsa Cem Yılmaz'ın gösterine gitmeye yine devam edeceğim.. Anlattığı örnekler, yaşadığı olaylar ve de bunları kendi kafasında uyarlayıp seyirciye sunması.. Hani Cem Yılmaz çıtası var diyorlar ya o çıtayı kolay kolay kimse göremez.. Hele de yeni yetme, kafa yapısı ergen olan kişiler!! Tabi sinemada gösterimini kendi açımdan doğru buluyorum.. Kendisi demiyor mu 100, 75, 50 böyle gidiyor diye biletlere; izlemeyenlere yada gidemeyenlere ulaşmak için sinema yine bir veli nimet.. Baştaki eleştirim tabi ki de kendime göre.. Ama artık biraz azaltabilir diyorum.. Neyse Cem Yılmaz bu dönemi böyle bir sinema olayıyla atlattı.. Bakalım yeni filmlere ne zaman geçecek.. Ne dersem diyeyim, eleştirsemde, eleştirilsede devam devam.. Bir kaç örnek veriyim diyecem ama şuanda insanın aklına hiç bir sahne tam gelmiyor.. Hatırladığım tek şey iki platformda da "katıla katıla güldüğüm" sahnelerin fazlalığı.. Çocuk seni durdurmasın Sayın Yılmaz.. 8.5/10..!!

0
+14
Tüm yorumlar (1517)
Oguzzss (Amatör) | 30 Mart 2014, 23:28

Herşeyiyle süper.9.9/10

Cevap Yaz
0
0
iBzEzReKt (Figuran) | 26 Mart 2014, 23:06

Müthişti yaa... Kahkahalarla koptum abi. :D

Cevap Yaz
0
0
osmanylmz61 (Dublör) | 25 Mart 2014, 17:41

çok güldüm kahkaha attım diyenler abartmış bence.eğlendirici olmuş ama abartılacak bişey yok.sevgili yerine erkek arkadaşlarla izlemeye çalışın.çok bel altına kaçmış.

Cevap Yaz
0
2
CONVAYNE (Artist) | 21 Mart 2014, 15:49

Yapabileceğim bir yorum yok sonuçta bir standup gösterisi ve cem Yılmazın da dediği gibi oraya gülmeye gidiyor ve gülmek için para veriyoruz. Yaptığı uygulama konusunda diyeceğim şey ise "Teşekkür" etmek olacaktır çünkü gösterileri için hem tüm ülkeyi dolaşmıyor, dolaşsa bile bilet bulmak dert zaman ayırmak dert sırada beklemek ayrı dert; hiç olmazsa bu şekilde olunca bizlerde sıkıntıya girmediğimiz gibi gösteriden de mahrum kalmadık.

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 14 Mart 2014, 17:38

çok güzel stand up

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz