Neredesin Süpermen

Bekas

Neredesin Süpermen (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
90 oy

03 Mayıs 2013

Dram

97 Dak.PT97M

Karzan Kader

46 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

10 yaşındaki Dana ve 6 yaşındaki Zana, doksanlı yılların başında Kuzey Irak’taki bir Kürt köyünde yaşayan iki kardeştir. Benzersiz hayal güçleri sayesinde yaşama tutunan iki öksüz kardeşin hayatı, köyde seyrettikleri Süpermen filminin ardından ilginç bir hal alır. Karşısına çıkan hiçbir güçlüğün yenemediği Süpermen’e hayran olan iki kafadar, ne pahasına olursan olsun gidip bu hiçbir şeyin yenemediği adamı bulmaya karar verirler. Nerede olduğunu bilmedikleri Amerika’ya ulaşmak üzere Michael Jackson adını verdikleri eşeklerine binerek yola koyulan iki kardeş, mayınlar, savaş ve türlü zorluklarla dolu bir yolculuğa çıkmak üzerelerdir.

Devamı
Gizle

"Neredesin Süpermen" Filmi Galerisine Henüz Resim Eklenmemiş

Resim Ekle ►
Popüler Yorumlar
fays (Profesyonel) | 04 Mayıs 2013, 02:11

Iraklı çocukların rüyalarını süsleyen "Amerika" teması iyiymiş. Irakta öldürülen 1 milyon insanı, bizzat o kahraman amerikalılar tarafından öldürülen;annesi, kardeşi tecavüze uğrayan çocukları, insanları, parçalanmış hayatları ve ülkeyi filmin neresine koyacağız ? Evet, Kuzey Irakta bir köy, 2 çocuk ve onların şirin mi şirin amerika hayalleri. Soğuk savaş sırasında başta hollywood, böylesi fantastik karakterleri ideolojik propaganda için kullanırdı, görülen o ki taktik değişmemiş. Süperman nezdinde Koreyi, Vietnam'ı, Irak'ı, dünyanın dört bir yanını kana bulayan işgalci amerika, çocukların hayallerini süsleyen, ufkunu genişleten rüyalar diyarı oluveriyor. Sinemayı suya benzetirim, doğru kullanıldığında hayatidir ancak nefessiz yaşayamayan insanı boğma kudreti de unutulmamalıdır.

0
+6
ShooTR (Dublör) | 07 Mayıs 2013, 21:03

Ne yalan söyleyim film afişini görünce Türk yapımı sandım :)

0
+6
Tüm yorumlar (36)
sedatbasaran (Artist) | 30 Mart 2014, 18:27

2 kardeşin Amerikaya gitme çabaları azimleri müthiş... bazen güldüren bazen duygulandıran mükemmel bir film olmuş .Bu yaşta böyle oyunculuk ikisininde geleceği parlak görünüyor :)

Cevap Yaz
0
0
HE (Amatör) | 27 Şubat 2014, 23:48

2 kardesin o saf duygularla kendilerini kurtarmak icin Amerika' ya gitme planları. İki kürt cocugunun amerikan rüyasını daha iyi anlatamazlardı.

Cevap Yaz
0
0
x97mustafa (Dublör) | 27 Şubat 2014, 14:42

Yer yer güldürmesi bi dram filmi için önemli bişey ve bu filmde bunu başarmışlar.Konusu,işlenme şekli tartışmaya açık ama iyi bi film olmuş
7/10

Cevap Yaz
0
1
ufukcamlibel (Figuran) | 22 Şubat 2014, 03:00

her ne olursa olsun hayellerinizin peşinden gidin , hem güldüren hem ağlatan ender yapımlardan , kesinlikle muhteşem ,çocuk oyuncular döktürüyor ...

Cevap Yaz
-1
+0
wbhypnose (Efsane) | 11 Şubat 2014, 13:21

Filmi başlarda ne yalan söyleyeyim pek kaale almadım. İki küçük çocuğun Amerika’ya gitmek istemeleri, bunu kafaya koymaları ve Süpermen hayaliyle yanıp tutuşmaları olsun zamanla hikaye daha iyi asıldı diyebilirim. Özellikle sonlara doğru heyecan dolu oldu. Hüzünlü kimi zaman güldüren hepsi bir arada en önemlisi kardeş sevgisiyle dolu başarılı bir film olmuş.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz