Kırık Çember

The Broken Circle Breakdown

Kırık Çember (2012) afişi Facebook'ta Paylaş Seanslar
Ekle
7.0
/ 10
124 oy

24 Ocak 2014

Dram

111 Dak.PT111M

Felix Van Groeningen

68 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Elise ve Didier farklılıklarına rağmen ilk görüşte birbirlerine aşık olurlar. Birbirlerini hayranlıkla dinlemektedirler. Didier romantik bir ateist, Elise ile gerçek bir dindardır. Ne zaman ki kızları ciddi bir hastalığa yakalanır, o zaman aşklarını yargılamaya başlarlar.

Filmi Ekleyen LodosN
Popüler Yorumlar
poormf (Profesyonel) | 04 Aralık 2013, 21:06

Çoğu insanın yaşama hayalini kurduğu yerde geçen, müziğin öykü içine bu kadar güzel yedirildiği filmde, country müziğin alt türü olan bluegrass (banjo ve keman kullanımıyla farklılaşıyormuş) ve kadının sesi harika. Başta küçük kız olmak üzere tüm oyunculuklar çok çok iyi. iki ileri bir geri gidişlerle ilerleyen yormayan, akıcı bir anlatımı var filmin. İlk yarısında benzeri çokça yapılmış bir dram anlatılıyor, romantik bir aşk birlikteliği sonucu doğan çocuğun hastalığı nedeniyle ailenin yaşadığı yıkım. Ama yönetmen bu bildik konuya iki açıdan farklı bakarak sıradanlığı aşıyor. Kadın erkek cinsinin olaylara bakışındaki farklılığı ve birbirleriyle ilişkilerini yansıtırken hem de yaratılış, inanç, bağnazlık ve bunların insanlar üzerindeki etkisini felsefik temelde sorguluyor. Bu yönüyle politik olduğu bile söylenebilir. Görüşleri objektif olarak yansıtmasına karşın tarafsız değil yönetmen. Son sahnede söylenilenler yönetmenin o ana dek anlattıklarından ödün vermesi anlamına gelmiyor kesinlikle. Not: İyi bir çeviri ile izlenen filmin izleyici açısından tek eksiği öykü ile bağlantılı olduğu anlaşılan şarkı sözlerinin Türkçe'ye çevrilmemiş olması. Not2: Sinopsiste yazılanlar filmin gerçeğiyle uyuşmuyor. If I Needed You If I needed you, would you come to me Would come to me for to ease my pain? And if you needed me, I would come to you I would swim the seas for to ease your pain Well the nigh forlorn and the morning’s born And the morning shine with the lights of love And you’ll miss sunrise if you close your eyes And that would break my heart in two If I needed you, would you come to me Would come to me for to ease my pain? And if you needed me, I would come to you I would swim the seas for to ease your pain Lady’s with me now since I showed her how To lay her lilly hands in mine And who would not agree she’s a sight to see And a treasure for the poor to find If I needed you, would you come to me Would come to me for to ease my pain? And if you needed me, I would come to you I would swim the seas for to ease your pain

0
+11
Wafflee (Artist) | 23 Mayıs 2013, 19:14

Bu filme bayıldım!İlk görüşte aşık olan bir çiftin mutluluğa adım adım giden hikayesi.Aslında her şey güzel başlıyor ve güzel ilerliyor.Hayat bu her zaman güzel başlayan şeyler güzel devam edecek diye bir kurala da sahip değil maalesef.Çiftin küçük kızlarının hastalığı sonrasında güzele dair ne varsa yok oluyor.Film sürekli dram olarak ilerlemiyor çiftin aşklarının başladığı anlara ara geri dönüşler çok iyiydi.O anlarda film dramdan sıyrılıyor ve romantizm kaplıyor ortalığı.Bu da filmi tekdüze gitmekten kurtarıyor.Çiftin birbirlerine karşı çatışmaları anında film bir kat daha büyüyor.Gereksiz duygu sömürüsünden uzak bir film.Dram ve romantik olarak çok beğendim.Bu film için seçilen müzikler çok hoştu.Keşfedilmesini dilediğim güzel filmlerden.

0
+6
Tüm yorumlar (55)
okan_emre_58 (Amatör) | 12 Nisan 2014, 22:15

Hüzünü son ana kadar hissettirip aşkı barındıran duygu yüklü bir yapım.

Cevap Yaz
0
0
nagehanbyr (Dublör) | 05 Nisan 2014, 13:44

Özellikle finalinden etkilendiğim güzel bir film.Duygusal atmosferiyle ,dram severlerin beklentilerini kısmen de olsa karşılayacaktır.

Cevap Yaz
0
0
weyselyildiz (Profesyonel) | 03 Nisan 2014, 15:33

amerikan propagandası yapmış amerikada izleyici toplayabilmek için insan ülkesinin bayrağını hiç göstermezmi filmin konusu güzel ama abartılacak bir yanıda yok boş zamanınız varsa izleyin

Cevap Yaz
0
2
mumdankedi (Dublör) | 24 Mart 2014, 22:30

Her şey çok doğal işlenmiş. Romantizm, hastalık, din-bilim çatışması müzik, sanat. İçeriği çok zengin kısacası. İsteksiz başladım ama sonu çok iyi geldi.

Cevap Yaz
0
0
marladurden (Figuran) | 23 Mart 2014, 00:47

İki kelime;ALABAMA MONROE
Büyük takıntım var.Aylardır etkisinden çıkamadım.Sevgimin büyüklüğünü ne ben anlatabilirim ne de siz anlarsınız.Kelimelerle ifade edemiyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz