Genç ve Güzel

Jeune et jolie

Bütün Fragmanlar ►
Genç ve Güzel (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
142 oy

27 Aralık 2013

Dram

95 Dak.PT95M

François Ozon

Young and Beautiful, Jeune & Jolie

62 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

"4 mevsim ve 4 şarkıyla 17 yaşındaki bir kızın çağdaş portresi" olarak tanımladığı son filminde Ozon, Buñuel'in meşhur Gündüz Güzeli filmini çağrıştıran bir öyküyü ele alıyor. Filmin merkezindeki Isabelle, ergenlikten henüz çıkmıştır ve cinsel uyanışıyla aşk arayışını bir fahişe olarak yaşamayı tercih eder. Beden, ergenlik, aile ve cinsellik kavramlarını tartışmaya açan filmde geçen her bir mevsime bir Françoise Hardy şarkısı eşlik ediyor.

Popüler Yorumlar
showboy00 (Amatör) | 01 Ocak 2014, 23:34

Bu film dram filmimi?? Hadi be ordan. Yazıktır ya bunu film diye izletiyorsunuz. Bizim aile yapımızı da fransız ailelerine dönüştürün aferin

9
+10
EMREOCAL (Figuran) | 02 Şubat 2014, 22:48

Yazılan yorumlara baktım da Fransız aile yapısı şöyle Fransız aile yapısı böyle diye yorumlar yapılmış Allah aşkına bu yorumları yazanların kaç tanesi Fransız ailesi tanıyor ya da hiç Fransaya gitmiş mi? Film genç bir kızın kendi özgür hür iradesiyle kötü yola düşmesini anlatıyor bu sadece bizim Türk aile yapısına aykırı olan bir şey değil Fransızlara göre de kötü diğer milletlere göre de... Zaten filmde annesinin düştüğü perişan hale bakın olabilecek çok kötü bir durum anlatılıyor. Şunu da söylemek isterim ki Fransızları iyi tanıyan biri olarak böyle bir aile yapısı yok, kendilerini pek sevmem ama durum böyle.

2
+9
Tüm yorumlar (58)
alucra (Jön) | 10 Nisan 2014, 19:46

Kız "Genç ve Güzel", ama film güzel değil.

Cevap Yaz
0
0
ap0calypse (Star) | 08 Nisan 2014, 17:23

kız gerçektende genç ve güzel :)

Cevap Yaz
0
1
35nil90 (Amatör) | 28 Mart 2014, 17:53

genel olarak yorumlarda bu filmin dramla alakası yok falan denmiş izleyenlere soruyorum başroldeki kızın erkek kardeşinin bu durumu öğrendiğinde yaşadığı nedir yada annenin kızının yaşadıklarından haberi bile olmayışı kızından tiksinecek duruma gelmesi üvey babanın kıza karşı değişmesi aynı şekilde akrabaların tepkileri. çok başarılı bir film olduğu söylenemez ama sadece cinsellikle ilgili bir film değil bunun ayrımını yapabilmek önemli.

Cevap Yaz
0
1
nagehanbyr (Dublör) | 25 Mart 2014, 16:25

Bu konu ve tarzda çok daha iyi filmler var.Buda izlenir seviyede fakat cinsel içerik oldukça fazla.Türü dram-erotik olmalıydı.Baba ilgisi ve sevgisinden mahrum kalmış bir kız çocuğunun özellikle yaşlı erkeklerle birliktelik hikayesi.dram yönünden de pek etkileyici değildi.

Cevap Yaz
0
0
frknsmrcn (Amatör) | 21 Mart 2014, 02:17

Başı sonu belli olmayan çok saçma bir film neresi 7.0 almış gerçekten ilginç ayrıca böyle filmler yüzünden bozulan toplumumuz git gide daha da bunlara benzeyeme başlıyor.Filme değinecek olursak izlerken vaybe ne geniş nesebler varmış dedirtiyor insana :)).Vakit ayrılacak bir film mi bilemiyeceğim fakat sırf merak, arzu-istek, yanlızlık(melankoli) temasını işlemek için bu kadar fazla erotizm konulur mu çok tartışılır. Net olarak tekrar belirtmek isterim bizim toplumumuza çok aykırı(benzer bazı yanlar olsa da), erotizmin ötesine geçemeyen bir yapıt tek sevindirici yanı kızın doğru yolu bulmuş olması :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz