Sağ Salim 2: Sil Baştan

Bütün Fragmanlar ►
Sağ Salim 2: Sil Baştan (2013) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1
/ 10
563 oy

10 Ocak 2014

KomediMacera

Ersoy Güler Alper Erze

178 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Salim’in kimsesiz bir cenazeyi sevabına memleketine götürmeyi kabul etmesiyle başlayan trajikomik macera, yol arkadaşı Nihal’in annesinin intikam için rehin alınmasıyla yeniden başlıyor. Her yerde hepsi birbirinden azılı 11 “kötü” adamın seri katili olarak aranan kahramanlarımız tanınıp yakalanmamak için kılık değiştirirler. Ancak işler düşündükleri gibi gitmez. Salim beladan kurtulmak için eline silah alınca da talihsiz serüvenler dizisi yeniden başlar. Nihal başı bir türlü beladan kurtulamayan Salim’den uzaklaşıp annesini tek başına kurtarmaya gider. Yaşadıklarından dolayı artık ne ölüden ne de ölümden korkan Salim ise ‘’Anca beraber kanca beraber.’’ der ve kader arkadaşını yalnız bırakmamak için peşine düşer. Artık; Azrail’in ‘’Tek rakibim Salim.’’ diyerek kol gezdiği karayolunda “Kazara” ezilecek, “Tesadüfen” yakılacak, “Kaderin cilvesiyle” vurulacak ne kadar canlı varsa eninde sonunda Salim’le tanışmak zorunda kalır.
Çekimleri Kastamonu'nun Cide ilçesinde gerçekleştirilen filmin ilk önce 20 Aralık 2013 olarak düşünülen vizyon tarihi, daha sonra o tarihteki film trafiğindeki yoğunluk nedeniyle 10 Ocak 2014'e ertelendi.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen redrush
Popüler Yorumlar
MichealScofield12 (Amatör) | 09 Ocak 2014, 17:59

Bu fake hesap açıpta kendi yorumunu beğenenlerin de sayısı aldı başını gidiyor. Hangi filmin sayfasına baksam saçma saçma yorumlar ama oyların hepsini almış. Neyin peşindesiniz anlamadım? Daha yorum yapalı yarım saat olmadı 7 oy?

1
+13
BranOConner (Dublör) | 06 Ocak 2014, 18:31

Ya neden böyle bir saçma yolda ilerliyosun. Şimdi hiç mi güldürmedi bu film seni...?? çok merak ediyom.. Ne anlatmasını bekliyodun.. Hani arkadaş her izlediği komedide buluşlarına buluş katıyor heralde.. Gerçekten cem yılmazın standup anlatmak istediklerini çok daha iyi anlıyom. :)

2
+12
Tüm yorumlar (309)
UltrAslanMCMV (Figuran) | 19 Nisan 2014, 20:29

Testerede bu kadar insan ölmüyor, bu nedir kardeşim, ilk seri güzeldi fakat bunda iyicene cozutmuşlar, insan öldürmek bu kadar kolay mı, komedinin içine etmişler desek yeridir.

Cevap Yaz
0
1
SadriUstaFan (Fenomen) | 18 Nisan 2014, 20:30

Son zamanlarda incir çekirdeğini doldurmayacak kalitede ıvır zıvır abd taklidi Türk filmleri izlemekten bıkmıştım ki imdadıma özümüzü yansıtan bir güldürü yetişti. Özümüz diyorum çünkü film kendi içimizden bir film gibi her şiveden var filmde. Araya yabancı elemanlar alsalar da oda filme renk katmış diyebilirim. Hele o zehirli ok muhabbetine bittim arkadaş on numara olmuş. İlk filmde ki başarıyı yakalar mı acaba derken hemen hemen aynı kalitede bir yapım izledim. Filmin tek farklılığı ise eski kadrodan tanıdığımız 2 isim yerine yenileri gelmiş hoş gelmişler. Çok fazla sözü uzatmadan ilk filmi sevdiyseniz bu filmi de seveceğinize inanıyor şimdiden iyi seyirler diliyorum

Cevap Yaz
0
0
TF3 (Figuran) | 18 Nisan 2014, 19:59

Evet,klasik devam filmlerinin akıbetine kapılan bir yapım ile karşı karşıyayız maalesef.Açıkçası ilk filmdeki olay örgüsüne benzer şeyler görmek isterdim ama olmadı.İlk film bana kahkaha attırabilen ender filmlerden biridir,onun yeri ayrı.Ama maalesef bu bir Sağ Salim filmi değil.Senaryo ilki kadar sağlam değil.Sürükleyicilik ve komedi anlamında da bu böyle.Ama hiç gülmedim mi güldüm tabiki.Zencilerin diyalogları şahaneydi.Genel olarak baktığımız zaman Türk filmleri kategorisinde kaliteli bir film.İzlemenizi tavsiye ediyorum fakat beklenti olmadan!

Cevap Yaz
0
0
x97mustafa (Dublör) | 17 Nisan 2014, 18:43

Film gayet başarılı, izlerken güldüm ama ilk filmle arasında uçurumlar var. Büyük bi gerileme... Yani beklentilerinizi ilk filme göre ayarlamayın.Oyuncu olarakda ilk filmdeki üçlü daha iyiydi

Cevap Yaz
0
3
blueblood (Amatör) | 17 Nisan 2014, 02:33

İlk filmi izledim ikinciyi de bugün izledim.Çok küfürlü diye tepki gelmiş ama ilkinde de küfürler bu dereceydi.Ben baştan sona küfür duyacağımı zannettim.İlk filmle eşit düzeydeydi küfür.Tabi küfürü tasvip etmiyoruz o ayrı mesele.Filme gelince girişi iyiydi.Otoyolda ki sahne iyiydi 4 kişinin birden ölmesi o sahnede güldüm.Ancak;o sahnede sela verilirken küfür edilmesi hoş olmamış ama art niyetli yapıldığını düşünmüyorum.Nazlı Tosunoğlu'nun sahneleri iyiydi.Kilise sahnesi iyiydi.Sağ Salim 3'de gelecek belli.İlk filme göre vasat kalmış orası bir gerçek. 10/6

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz