Başlangıç

Inception

Bütün Fragmanlar ►
Başlangıç (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.0
/ 10
10993 oy

30 Temmuz 2010

Bilim KurguAksiyon

148 Dak.PT148M

Murat Prosçiler Arda Aydın Fatih Özkul Yonca Cevher Yenel Rıza Karaağaçlı

Christopher Nolan

13325 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse... Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen EstebanPablo
Popüler Yorumlar
synerqy (Amatör) | 28 Ocak 2012, 04:12

bu filmi en az 5 kere izlemişimdir. ilk izledigimde dedim ki ''hasss..tr bunu yazan insan olamaz.(bagıslayın)'' benim hayatım boyunca izledigim en iyi film. puanım: 10/10..

1
+34
JimAbbott (Jön) | 10 Ağustos 2012, 00:43

Çok geç izlediğim için kendime kızıyorum. Psikoloji filmlerini her zaman sevmişimdir zaten. Özellikle de Leonardo Di Caprio gibi bir adam başroldeyse. Bu filmi de diğer psikoloji filmleri gibi çok sevdim. Bu filmi nasıl gözümün önünden kaçırmışım anlamıyorum. Filmde kendimi buldum diyebilirim. Rüyamda gördüklerimi filme yansıtmışlardı. Tabiki bu ilgimi daha çok çekti. Başta herkes beğendiği halde filme ve filmin sonuna karşı epey ön yargılıydım. "-Sana filleri düşünme desem ne düşünürdün. -... Filleri. " repliğinden sonra ön yargım yıkıldı diyebilirim. Aslında o kadar şatafatlı bir replik değildi fakat normalde de yaşadığımız bir şey değilmidir? Bir şeyi düşünmemen söylendiği zaman o şeyi daha çok düşünmezmisin? Özellikle konu itibariyle çok orjinaldi. Rüyalarla ilgili bir film yapmak çok akllıca olsa gerek. Filmin sonunu anladım mı anlamadım mı bilmiyorum. Ne oldu ne bitti nasıl oldu. Sanki bir şeyler eksik kalmış gibiydi. Ya da sonunu gerçekten anlamadım. Sonu için zaten kafamda kendisiyle savaşan bir beyin var. Bunu bu yoruma dökmicem. Oyunculara gelirsek kadro çok iyiydi. Film için başka kadro düşünülmüş olsa belki o kadar da güzel olmayabilirdi diye düşünüyorum. Özellikle başrol için başka birini seçmiş olsalar filmden yine etkilenirdim fakat şimdi olduğu gibi mi olurdu, orası tartışılır. Yani filmi izlememek için bir sebep yok. Filmi izlemek için yeterince boş zamanınızın olmasını beklemeyin boş zaman yaratın...

0
+13
Tüm yorumlar (6680)
manyoudanadam (Amatör) | 13 Nisan 2014, 21:24

Değişik Kurgusuyla Alışıla gelmedik filmlerden biriydi benim için muhteşem bir filmdi. oldukça karmaşık bir yapısıda olsa genede sizi rüyadan rüyaya sürükleyen müthiş bir filmdi 9/10

Cevap Yaz
0
0
berk_son_319 (Amatör) | 12 Nisan 2014, 19:50

ilk başta söyliyim bu filmi sağlam bi kafayla izlemek lazım çünkü konusu gerçekten müthiş.oyunculuk olsun çekim filan falan süper ve en iyi filmlerde ikiciyi değil birinciyi hak ediyor puanım10/9.5

Cevap Yaz
0
0
TheBlindBusker (Star) | 11 Nisan 2014, 17:34

Gerçekten çok kaliteli bir senaryo ve yapım. Zevkler kişiden kişiye elbette değişir fakat sinema konusunda zevkten ziyade önemli şeyler de vardır. Bu nedenle her kim bu film için "hayatım boyunca izlediğim en iyi film" diyorsa, daha yolun çok başında demektir ve bu söz gerçekten bazı filmlere haksızlıktır. Üstelik manyak gibi bir Cristopher Nolan hayranı olarak bunu söylüyorum, adamın filmlerini bırakın kısa filmlerini bile bulup bulup izledim. Inception için ise evet kesinlikle tavsiye ettiğim, en beğendiğim 20 film arasına girebilecek kalitede harika bir yapım ama kesinlikle ilk 5'e bile giremez.

Cevap Yaz
-1
+2
NUMBER1FM (Figuran) | 08 Nisan 2014, 09:29

ne zamandır film evde duruyor kapağına bakıp "aksiyon filmlerinden nefret ediyorum" diyerek filmi bir kenara atıyorum. dün akşam en sonunda kardeşimin ısrarıyla filmi izledim ve kardeşime teşekkür ettim. zannettiğim gibi iğrenç bir aksiyon değil psikolojik bir filmdi.

Cevap Yaz
0
0
savas_asik (Figuran) | 03 Nisan 2014, 23:38

Muhteşem bir filmdi. Leonardo Di Caprio'nun performansı da takdire şayandı gerçekten. Senaristi zaten ayrıca tebrik etmek lâzım. Tam anlamıyla bir baş yapıt.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz