Başlangıç

Inception

Bütün Fragmanlar ►
Başlangıç (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
9.0
/ 10
11025 oy

30 Temmuz 2010

Bilim KurguAksiyon

148 Dak.PT148M

Murat Prosçiler Arda Aydın Fatih Özkul Yonca Cevher Yenel Rıza Karaağaçlı

Christopher Nolan

13371 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız başlangıçı tamamlayabilirse... Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen EstebanPablo
Popüler Yorumlar
synerqy (Amatör) | 28 Ocak 2012, 04:12

bu filmi en az 5 kere izlemişimdir. ilk izledigimde dedim ki ''hasss..tr bunu yazan insan olamaz.(bagıslayın)'' benim hayatım boyunca izledigim en iyi film. puanım: 10/10..

1
+34
JimAbbott (Jön) | 10 Ağustos 2012, 00:43

Çok geç izlediğim için kendime kızıyorum. Psikoloji filmlerini her zaman sevmişimdir zaten. Özellikle de Leonardo Di Caprio gibi bir adam başroldeyse. Bu filmi de diğer psikoloji filmleri gibi çok sevdim. Bu filmi nasıl gözümün önünden kaçırmışım anlamıyorum. Filmde kendimi buldum diyebilirim. Rüyamda gördüklerimi filme yansıtmışlardı. Tabiki bu ilgimi daha çok çekti. Başta herkes beğendiği halde filme ve filmin sonuna karşı epey ön yargılıydım. "-Sana filleri düşünme desem ne düşünürdün. -... Filleri. " repliğinden sonra ön yargım yıkıldı diyebilirim. Aslında o kadar şatafatlı bir replik değildi fakat normalde de yaşadığımız bir şey değilmidir? Bir şeyi düşünmemen söylendiği zaman o şeyi daha çok düşünmezmisin? Özellikle konu itibariyle çok orjinaldi. Rüyalarla ilgili bir film yapmak çok akllıca olsa gerek. Filmin sonunu anladım mı anlamadım mı bilmiyorum. Ne oldu ne bitti nasıl oldu. Sanki bir şeyler eksik kalmış gibiydi. Ya da sonunu gerçekten anlamadım. Sonu için zaten kafamda kendisiyle savaşan bir beyin var. Bunu bu yoruma dökmicem. Oyunculara gelirsek kadro çok iyiydi. Film için başka kadro düşünülmüş olsa belki o kadar da güzel olmayabilirdi diye düşünüyorum. Özellikle başrol için başka birini seçmiş olsalar filmden yine etkilenirdim fakat şimdi olduğu gibi mi olurdu, orası tartışılır. Yani filmi izlememek için bir sebep yok. Filmi izlemek için yeterince boş zamanınızın olmasını beklemeyin boş zaman yaratın...

0
+13
Tüm yorumlar (6688)
catchmeifyoucan (Amatör) | 23 Nisan 2014, 14:42

prestij filminin usta yönetmeni nolan'ın başyapıtı. rüya içinde rüya bölümleri bana göre sinema tarihinde kurgulanmış en iyi sekanslardı. içinde bir çok tür barındıran ( aksiyon-bilim kurgu- dram- psikolojik ) kusursuz bir başyapıt. hans zimmer-nolan-dicaprio. bu muhteşem üçlünün güçlerini birleştirdiği bir film acaba bir daha seyredebilecek miyiz ?
şiddetle tavsiye ederim : 10/10

Cevap Yaz
0
2
MOMBASSA (Amatör) | 23 Nisan 2014, 21:45

AYNEN

0
1
meteking (Amatör) | 23 Nisan 2014, 11:16

çok güzel film

Cevap Yaz
0
1
YasinÇakmak (Amatör) | 22 Nisan 2014, 17:02

harikaaaaaaaaaaaaaa :D

Cevap Yaz
0
0
CONVAYNE (Artist) | 21 Nisan 2014, 11:56

Filmde ciddi ciddi nöroloji ve rüyalara dair çalışmalar yapılmış olduğu anlaşılıyordu; eğer filmi izlemeden önce bu konularda küçük bir araştırma yaparsanız filmden alacağınız zevk maksimum olur. Özellikle katmanlar üzerine yoğunlaşmış kurgu ve bunun bize aksettirilişi inanılmazdı ki her bilim kurgu da biraz gerçeklik olduğunu kabul edersek geleceğe dair de bir şeyler anlatan bir film gözü ile bakılabilir.

Cevap Yaz
0
1
azatp (Amatör) | 19 Nisan 2014, 09:14

harika ötesi

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz