Duvak

The Painted Veil

Bütün Fragmanlar ►
Duvak (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6
/ 10
786 oy

16 Şubat 2007

2007 - ABDÇinKanada

DramRomantik

125 Dak.PT125M

Umut Tabak Elif Acehan

W. Somerset Maugham Ron Nyswaner

961 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Somerset Maugham’ın klasik romanı The Painted Veil’e dayanan film 1920’lerde genç bir İngiliz çift arasında geçen bir aşk hikayesini konu alıyor: Üst sınıfa mensup bir kadın olan Kitty, orta sınıfa mensup bir doktor olan Walter’la yanlış nedenlerden ötürü evlenmiştir. Çift Şanghay’a gider ve genç kadın burada bir başkasıyla aşk yaşar. Walter karısının bu sadakatsizliğini öğrenince, intikam almak amacıyla, Çin’in ölümcül bir salgının kol gezdiği, ücra bir kasabasından gelen iş teklifini kabul eder ve karısını da beraberinde götürür. Yaptıkları bu yolculuk sayesinde ilişkileri bir anlam kazanır ve dünyanın bu en uzak ama en güzel köşelerinden birinde ortak bir amaç edinirler. Kitty, Londra’nın üst sınıfında yer alan genç bir bayan için uygun olan evlenme yaşına yaklaşmaktadır. Sosyeteye aşırı derecede önem veren annesi için Kitty’nin evlenmemesi hem çok yakışıksız hem de çok küçük düşürücü bir durum olacaktır. Ayrıcalıklı yaşam biçiminden sıkılmış olan Kitty, ciddi bir bakteriyolog olan Dr. Walter Fane’in yaptığı evlilik teklifini kabul eder. Genç çift Şanghay’a taşınır. Fane çifti, Çin’in popüler kültürünün, siyasi entrika ve ahlaksızlığının merkezi olma yolunda ilerleyen bu tuhaf şehirde, İngiliz koloni topluluğuna dahil olurlar ve İngiliz Elçi Yardımcısı Charles Townsend’le tanışırlar. Walter kendini işine ve yeni eşine adarken, Kitty kocasını Charlie’yle aldatır. Walter karısının sadakatsizliğini öğrenince, Çin’in ölümcül kolera salgınının hüküm sürdüğü ücra bir köşesinden gelen iş teklifini kabul eder ve umutsuzluk içindeki Kitty’yi de kendisiyle birlikte gitmeye zorlar. Mei-tan-fu köyüne gelişlerinden sonra, Fane çiftinin dış dünyadan kopuk, soğuk birliktelikleri devam eder. Bir süre sonra, Kitty, komşuları olan Komiser Yardımcısı Waddington’la arkadaş olunca, önceki yaşantısının duygusal tuzaklarından yavaş yavaş sıyrılır ve içinde bulunduğu çevrenin gerçekleriyle yüzleşmeye başlar. Fane çiftinin iki bireyine de yeni bir yaşam amacı sunan kolera salgınının ortasında, Kitty ve Walter bağışlamayı, anlayışı, ve hatta şefkati öğrenirken, bir yandan da birbirlerini yeniden keşfederler. Filmin başrollerini Naomi Watts, Edward Norton, Liev Schreiber ve Toby Jones paylaşıyor. Ron Nyswaner’ın kaleme aldığı filmi John Curran yönetiyor.

Devamı
Gizle
Popüler Yorumlar
Jack1n1nt1Kam1 (Efsane) | 27 Ekim 2012, 04:59

Duvak Edward Norton'un en sevdiğim ve izlemeye doyamadığım filmlerinden birisi. İnsanın sahip oldukları ile yetinmesinin önemini, aile olmanın önemini, "iyi günde kötü günde bir arada olabilmek" kavramını iyi işleyen, oyuncularının başarılı performansıyla dikkat çeken bir yapım. Film "Aldatan affedilebilir mi?" sorusuna da kendi içinde yanıt arıyor. Bu filmi her izlediğimde yeni bir ayrıntıda yeni bir güzellik buldum. Dram-Aşk türünü sevenler için kesinlikle tavsiye.

1
+25
LugiHaue (Amatör) | 11 Mart 2014, 01:19

Bence daha fazlasını hak ediyor bu film.

0
+4
Tüm yorumlar (364)
JenGarner (Jön) | 24 Mart 2014, 00:23

sonuna doğru dram ve romantizmin doruk noktasına ulaştığı, ağır ilerlese de etkilemeyi başaran bir film. Müzikleri ise filmden daha güzel.

Cevap Yaz
0
0
walterwhitebr (Amatör) | 15 Mart 2014, 23:21

edward norton'ın çok güzel filmlerinden biri..

Cevap Yaz
0
0
LugiHaue (Amatör) | 11 Mart 2014, 01:19

Bence daha fazlasını hak ediyor bu film.

Cevap Yaz
0
4
Myheartwithyou (Figuran) | 21 Şubat 2014, 13:31

Edward Norton özellikle mükemmel oynamış.

Cevap Yaz
0
0
TheBatman (Amatör) | 30 Ocak 2014, 20:52

Aşk,ihanet ve sadakat üzerine kurulu başarılı bir yapım. Edward Norton ve Naomi Watts döktürmüş. Film ağır tempoda ilerlese de sorguladığı tabular ilgi çekici. Aldatan bir kadın ve bu ihaneti ögrenen bir koca... sizi bilmem ama kanaatimce aldatmak tecavüzden sonraki en çirkin şeydir maruz kalan insan için... Böyle hassas bir sorunsal üzerinde ilerleyen film iki insanın tüm yaşananlara, pişmanlıklara ragmen birbirlerini yeniden keşfederek birbirlerine nasıl sıkı sıkı bağlanışlarını Çin'in o güzelim prinç tarlaları ve dumanlı dağlarıyla birlikte resmediyor. arkanıza yaslanıp sakin ve karışık durgularla dolu bir film izlemek istiyorsanız denemeye değer:)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz