Takip: İstanbul

Taken 2

Bütün Fragmanlar ►
Takip: İstanbul (2012) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7
/ 10
917 oy

05 Ekim 2012

AksiyonDramGerilimSuç

91 Dak.PT91M

Luc Besson Robert Mark Kamen

435 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

İlk filmde Liam Neeson'ın kızını kaçıran ve yine Neeson tarafından öldürülen çete elemanlarından birinin babası, bu sefer intikam için Neeson'ın İstanbul'da tatil yapan karısını kaçırıyor. Emekli CIA ajanı Bryan Mills de bu sefer kızının yardımıyla bunu yapanları tek tek avlayacak...

Filmi Ekleyen crazybeau
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 21 Şubat 2013, 13:43

Ben koyu bir Luc Besson fanatiği biriyim.Her filmini ayrı severim.İlk film olan Taken son yıllarda yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biridir bana göre. Bu devam filmini de ilk film kadar beğendim. Önce işin Türkiye sahneleriyle ilgili olan bölümlerinden bahsedeyim.Herkes yerden yere vurmuş İstanbul'u kötü göstermiş diye. İstanbul da böyle yerler yok mu ? Yönetmen size olmayan yerleri mi göstermiş ? Hayır.Gayet bildiğimiz istanbul. Ayrıca İstanbulla ilgili iyi çekimleri de vardı filmin. Eleştirilecek nokta çarşaflı kadınların dikkat edilcecek düzeyde gösterilmesi ve 80 li yıllardan kalma polis arabalarıdır.Sanatına siyaseti karıştırarak yanlış yapmıştır.Onun dışında bu filmin eleştirilecek noktası yoktur. Türkiye de çekilen her yabancı filme laf sokuşturma çabasındasınız.Hayalet sürücü çekildi dediniz ki Cennete en uzak nokta olarak türkiyeyi seçmişler.Skyfall çektiler dediniz ki tarihi mekanlarımızı bozdular.Kimse de demiyor ki madem orası tarihi mekan senin devletin hükümetin neden koruma altına almıyor orayı.Böyle bahanelerle filmleri yerden yere vurmanın gereği yok. Film ilk film tadında kaçma ve kovalama sahneleri çok fazla akıllıca yazılmış senaryosu ve özenle yapılmış aksiyon sahneleriyle heyecanı yüksek muhteşem bir film.Özellikle son zamanlarda yapılan uçuk kaçık aksiyon filmlerini görünce böylesi abartıdan yoksun gerçekçi ve şaşırtıcı filme laf etmek yanlış olurdu. 50 sinden sonra aksiyon sinemasının aranılan aktörlerindne olan Liam Neeson yine harikalar yaratıyor.Unutmayın ki Liam Neeson 61 yaşında. Dedem yaşında adam.Muhteşem söylenecek kelime bulamıyorum. Yönetmenden de bahsedecek olursak kolombiyalı intikam meleği ve taşıyıcı ile kendisini kanıtlamış biri.Kalitesine yakışır bir film sunmuş bize. 10/ 8.0

5
+37
mertznr (Dublör) | 16 Şubat 2012, 11:39

biraz tadında bırakın be kardeşim ilk film tuttu diye 2.yapılıyor yoksa hayatta yapılmazdı tamamen para için yapılıyor neymiş bu filmdede karısı kaçırılcakmış oldu 3.filmdede kaynı kaçırılsın 4.te ise amcasının kızı onları kurtarsın saçmalıktan başka birşey değil biraz tadında bırakalım..en sevdiğim film olan bourne serisinde bile aynısını yapıyorlar 3 serilik filmi uzatıyorlar para olsun diye matt damon oynamıcam dedi bütçe amaçlı yapıldığı için film liam neeson danda bunu beklerdim..

23
+28
Tüm yorumlar (804)
Mustafa19921 (Profesyonel) | 17 Nisan 2014, 17:48

Türkiyeyi kötülemek için sadece diyen arkadaşlar için Şimdi birde Şöyle Düşünmek Lazımki Bu Muhteşem Türkiyemizde 50 Kuruşluk Suya 1 lira İşeme Parası Veriyoruz. Bu Adamlarda Türkiyede Filmi Sürdürmek İstemiş. Lakin Herşey Ateş Pahası Orda Parçalanan Polis Araçlarını Ford Yada Reno Yada Fiat Yapsın Bakalım Maliyeti ne çıkıyor Ona. Yada bir Konuta Öyle delikler Açsın..Kendi Ülkelerinde belkide hayat bu kadar pahalı değil yani En Azından Bide Böyle Düşündüm Yaklaştım.

Cevap Yaz
0
1
birolabi (Dublör) | 24 Mart 2014, 11:56

sonunda izledim.filme iki farklı eleştirim var.1-devam filmleri her zaman veya çoğunlukla ilkinin altında kalır bu filmde öyle olmuş.çok fazla mantık hataları var.saymakla bitmez.aşırı abartıda cabası yani insanı filmden soğutan bir mücadele.
2-filmde görülen bütün TÜRK kadınları kara çarşaflı ve filmin geçtiği mekanlar çok berbat ve tiksindirici.bu tür çekimler kasıtlımı ? evet bence kasıtlı.dünya şehri İstanbul'da gösterilecek hiç mi düzgün bir mekan yok? maalesef sinema gibi önemli bir sanat kolunda bile insanlar yanlı ve art niyetli olabiliyorlar ve utanmadan iyi bir film yaptıklarını söylüyorlar. bu konuda amerikan sineması da farklı değil.konusu başka ülkelerde geçen filmlere dikkat edin filmin çekildiği ülkeyi hep aşağılayıp rezil etmekten başka bir şey yapmazlar.insanlarda bunları alkışlarlar.bu tarz filmlere gidip para vermeden önce biraz düşünün lütfen!

Cevap Yaz
0
2
Gamze991 (Figuran) | 08 Nisan 2014, 15:32

sanada katılıorum.

0
0
crystalmars (Dublör) | 22 Mart 2014, 18:22

Filmin aksiyon sahneleri güzel olsada bu ne saçmalıktır !! Otelin camından bomba atıyor bi kişi dönüp bakmıyor.. Kapalı çarşının üstünde geziniyor elinde silahla yine kimse bakmıyor bişey demiyor !! Yahu görende bu tür olaylara çok alışkın bir ülke olduğumuzdan öyle sanacak.. POLİS ARABASI REZALETİ NEYDİ ALLAH AŞKINA.. Murat 131 pehh pehhh. Keşke filmini oyuncu kadronu alıp sktir olup gidip afganistanda çekseydin bktan filmini ülkemizin, güzel istanbulumuzun adını kirletmezdin !! İngilizcem olsa imdb ye yazacaktım bu yorumu ama malesef.. İNGİLİZCESİ OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN IMDB DE BU REZALETİ BELİRTSİNDE DÜNYA ALEM İSTANBULU BÖYLE BKTAN Bİ YER OLARAK GÖRMESİN.. Puanımm mı? Puanım 2.25 !! İzlediğim 1 saatlik vaktin hürmetine !!!

Cevap Yaz
0
8
Gamze991 (Figuran) | 08 Nisan 2014, 15:32

aynen katılıyorum.

0
0
CONVAYNE (Artist) | 21 Mart 2014, 15:45

Memleketimizin adının geçtiği bir filmde herhangi bir avrupa ülkesi de geçiyorsa hele ki senaryo yada yapımda avrupalı biri varsa artık böyle yakıştırmalara alışın. ve bazılarının da artık anlaması gereken şey siz bu batılıların totosunu ne kadar yalarsanız yalayın sizi asla kendilerinden görmeyecekler.

Cevap Yaz
0
3
Gamze991 (Figuran) | 08 Nisan 2014, 15:23

aynen öyle..

0
0
alper_yuksel_58760 (Amatör) | 16 Mart 2014, 14:28

1. film devam niteliği taşımıyordu. Ama fena değildi yine, keyifli bir filmdi. İzlenebilir.

Cevap Yaz
0
1
Görüşleriniz