Soraya'yı Taşlamak

The Stoning Of Soraya M.

Soraya'yı Taşlamak (2008) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.5
/ 10
540 oy

14 Mayıs 2010

2008 - ABD

Dram

114 Dak.PT114M

Sahar Bibiyan

Cyrus Nowrasteh Betsy Giffen Nowrasteh

497 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Sahebjam arabası bozulduğu için izbe bir kasabada mahsur kalır. Burada Zahra adında bir kadına rastlar ve onunla sohbet etmeye başlar. Zahra yeğeni Soraya'nın hikayesini anlatmaya başlar.

Filmi Ekleyen djmslx
Popüler Yorumlar
Lysia (Efsane) | 15 Şubat 2013, 09:38

Film gayet güzel ve bazı insanların dini nasıl tekeline almaya çalıştığını, kendi menfaatleri için nasıl kullandıklarını güzel anlatıyor. Nitekim insanların yaptığı yanlışlar dine mal edilemez yani dini insanlara endekslemeyi bi bırakın artık. Kız çocuklarının diri diri gömüldüğü bir devirde kendi kızını gururla gezdiren eski cahiliye adetlerini kaldırmış ''Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür'' diyen birine laf etmeyin. İnanmıyorsanız gidin köşenizde inanmayın ama HADDİNİZİ BİLİN !!!

5
+12
RachelMc (Star) | 15 Kasım 2012, 12:02

Bu film bir vicdan muhasebesi.. Birçok bayanın kaldıramayacağı şekilde ağır ithamlar var. Ve yine bir bayan olarak sabır taşımın haddinden fazla taştığı, gözyaşlarıma engel olamadığım final sahnesi! Filmin teması hak etmediği halde recme maruz kalan bir annenin başından geçenler.. İslamiyet hakkıyla yaşanıldığı zaman güzeldir! Filmin izlenmesi gerektiği ve beğenilmeyecek bir tarafı olmadığı su götürmez bir gerçek. Filmle alakalı bir kıssa anlatayım.. Hz. İsa döneminde, birtakım kişiler zina ettiği gerekçesiyle bir kadını Hz. İsa'ya getirdiler. Ve ona dediler ki Hz. Musa recm etmemizi emretmişti. Sen ne dersin? Bunun üzerine Hz. İsa eğilip yere bir ayna yaptı ve bu aynaya bakanlar kendi kötülüklerini görebiliyorlardı. Hz. İsa parmağıyla aynayı göstererek ''İlk taşı günahsız olanınız atsın!'' diye buyurdu. Aynaya bakan insanlar kendi günahlarını görüp utanarak o alandan uzaklaştılar. Ve en sonunda kadından başka kimse kalmamıştı ortalıkta. Yani işin özü sen ne kadar masumsun da başkalarının günahlarını yargılayabiliyorsun!

0
+10
Tüm yorumlar (346)
CONVAYNE (Artist) | 21 Nisan 2014, 12:50

Etkileyici ve günlerce akılda kalan bir film. İranda molla rejimi dönemde ki çarpıklıkları görüyorsunuz. Aslında beklentim sadece süreyya`nın recmini bize izletmelerinden ziyade bir dinin ve adalet sisteminin yozlaştırılabileceği ve kendi çıkarları uğruna nasıl da şekilden şekile sokulacağının gösterilmesiydi. Velakin, bunun aksine filmin arkasında islam karşıtlığına, İslamafobia`ya dair bir desteğin olduğu bariz bir şekilde anlaşılıyor.

Cevap Yaz
0
1
jemmm (Dublör) | 18 Nisan 2014, 17:27

Bu film hayatım boyunca beni bir hafta etkisinden çıkartmayan tek film oldu.. filme başlamadan önce biyografik bir film olduğunu okumuştum.izlemeye başladığımda filmi yavan bulmuştum ve atlaya atlaya ilerletmiştim. filmi ortasından sonra izledim ve malum sahneleri izlerken gerginlikten inanılmaz bir mide bulantısı çektim. film bittikten sonra bir saat kendime gelemedim. Dram filmlerinde bile sadece gözlerimden yaş gelirken bu filmde hıçkıra hıçkıra ağladım. ve netten soraya hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak istedim ama sadece fransızca metinlerden gerçek hayatta öldürüldüğü günü öğrenebildim filmdeki hikayeden bahsetmiyordu. biraz da bu yüzden bu filmi Müslümanlığı kötülemek istercesine gerçek olaydan sıyrılarak aktarmış olabilirler düşüncesine kapıldım.

Cevap Yaz
0
0
naughtyozi (Amatör) | 31 Mart 2014, 18:59

Gerçekçilik payı var ama sanki ADB'nin istediğini gösterme çabasıda var. Seneryo sağlam işlenmiş.

Cevap Yaz
0
0
Rj (Amatör) | 26 Mart 2014, 17:32

''-Ölmekten korkuyor musun ?
-Ölmekten korkmuyorum, taşlanarak ölmekten korkuyorum. Acı birşey olsa gerek..''

Cevap Yaz
0
0
yigit_kahraman_988 (Amatör) | 24 Mart 2014, 11:41

filmin başı kalsik samanyolu filmleri gibi ilerlyor ama sonu oldukça etkileyici ve kaliteli bir dram olmuş izleyin

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz