Maymunlar Cehenneminden Kaçış

Escape From The Planet Of The Apes

Maymunlar Cehenneminden Kaçış (1971) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
68 oy

1971 - ABD

Bilim KurguAksiyonDram

98 Dak.PT98M

Paul Dehn

 -

51 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Okyanusta yüzerken Bulunan bir uzay gemisi herkesi heyecana boğar. İlk filmden hatırlayacağımız Taylor'ın uzay gemisine çok benzeyen bu araçtan çıkan üç astronot başlıklarını çıkardıklarında yetkilerin şaşkınlığı Daha da Artar.Karşılarında insan gibi davranan üç maymun durmaktadır. İlk serüvende Taylor'a yardım ettigini hatırlayacağımız Cornelius ve Dr. Zira'ya ek olarak bir de Dr. Milo'dan oluşan mürettebat incelenmek üzere Los Angeles Hayvanat Bahçesi'nde müşade altına ALINIR. Maymunlar Yavaş Yavaş tüm yeteneklerini sergilemeye ve yaşadıkları hikayeyi özetlemeye başlarlar. Gerçekten de gelecekten, 3955'ten 1973'e dönmeyi, YANI Taylor ve arkadaşlarının yaptigi yolculuğun tersini gerçekleştirmeyi başarmışlardır. Yokolan bir dünyadan gerike Kalan canlılardır onlar. Dolayısıyla şimdi geleceği ve insan ırkını bekleyen tehlikeyi de bilmektedirler. Kediler ve köpeklerin bir Salgın sonucu nasıl yok olduğu; insanların ev hayvanı olarak maymunları beslemeye nasil başladıkları maymunların zamanla nasıl Zeka kazandığı gibi ayrıntılari, incelemeleri yürüten Ekibi dehşete düşürür. Ekibin başındaki Dr. Hasslien, onu ne pahasına olursa olsun dünyayı bu gelecekten Kurtarmak için gerçekleri deşmeye baslar . Bunlar ne Yazık ki maymun dostlarımız için çok da rahat Bir Hayata işaret etmemektedir.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen blue67
Tüm yorumlar (23)
kemerlee (Artist) | 25 Aralık 2013, 19:50

Geçen filmimizin sonunda büyük bir abartıyla, kıyamet bombasıyla dünya yok olmuştu, ondan hemen önce Taylorun geldiği gemiye binen üç zeki maymunumuz patlamanın etkisiyle zamanda geriye gidip 1970 gelirler.Ondan sonra eğlenceli ve espirili bir saat görürüzki, işler sarpa sarmaya başlıyınca yönetmeninde yeteneksizliğiyle tempo inanılmaz düşer fazlasıyla sıkıcı bir şekildede biter, zaten sonundaki süprizinde çok önceden tahmin edilmesiyle pekte tat bırakmayan bir devam filmi daha seride.
10/7

Cevap Yaz
0
0
EvciMen33 (Figuran) | 24 Aralık 2013, 19:45

bu filmin senaristlerini tebrik etmek lazım çok iyiler düşünceler fikirler gelecek kurgusu ve geçmişi mantığa uygun

Cevap Yaz
0
0
KODADI (Profesyonel) | 13 Eylül 2013, 23:19

bence berbat ötesi bir film bilim kurgu severlere belki çok iyi gelebilir ama bana pekde iyi gelmedi

Cevap Yaz
-1
+0
CamerMan (Jön) | 10 Mayıs 2013, 20:06

ikinci filmin beklenen ilgiyi görememesinden sonra farklı bir uyarlamayla seriyi devam ettirmişler ama ilk filmi yakalamak mümkün olmamış.ikinci filme denk bir değerde görüyorum.ama konusu ilginizi çekebilir ve izleyin derim.

Cevap Yaz
0
2
arvol (Profesyonel) | 24 Mart 2013, 23:26

İlk iki filmden daha düşük bir performans göstermesine rağmen İkinci filmden daha iyi bir film olmuş.Bilimkurgu serisinin bu ikinci filminde Charlton Heston yok.Mutlaka izleyin.7/10

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz