Nefes: Vatan Sağolsun

Bütün Fragmanlar ►
Nefes: Vatan Sağolsun (2009) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.2
/ 10
4397 oy

16 Ekim 2009

DramSavaş

128 Dak.PT128M

Levent Semerci Hakan Evrensel M. İlker Altınay

3871 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

 “Nefes : Vatan Sağolsun”,   2365 metre yükseklikteki Karabal Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki kırk askerin hikayesidir. Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu'nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı'nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla mücadele ederek iki gün süren intikalin ardından karakola ulaşırlar. Karakol'da bulunan Jandarma askerleri ile birlikte geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için mücadele ederler.
 

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
dilaraendican (Figuran) | 27 Haziran 2012, 00:41

Ülkemizin Güneydoğusunda cereyan eden, ve her yeni gün nice yürekburkan haberlerle Milletimizi derinden sarsan, kanayan bir yaraya yakın plan yapılmış “Nefes : Vatan Sağolsun” ile..Bu filmi izleyip, içinden ağlamak gelmeyen, gözyaşı dökmeyen herhangi bir Türk var mıdır acaba..merak ediyorum.Ve benim buradaki "Türk" sözümde Irk olarak değil (hoş, Irkçı da olabilirdim, kime ne), "Ne mutlu Türk'üm diyene!" sözünden hareketle, bu Ülkenin dirliği-bütünlüğü için omuz omuza vermiş, kendisini "Türk Vatandaşı" olarak tanımlayan kişiler için geçerlidir.Buradan hareketle, Ülkemizde, birileri eliyle, artık "Türk" sözünün bile çekinerek söylenebildiği bir garip dönem içinden geçiriliyor, ve her gün nice kahraman Vatan Evlatlarını Şehit namıyla toprağımıza veriyorken, böylesi bir film, kanmıza karışmış gözyaşlarımızın, dramatik ama onurlu halini beyazperdeye yansıtıyor..Film, ülkemiz üzerine oynanan oyunları, her iki tarafın farklı bakış açılarıyla gözler önüne sererken, terör örgütünün tüm kaynakları kurutulmadığı müddetçe, bunun kazananı ve kaybedeni belli olmayacak bir sonsuz savaş olduğuna da vurgu yapıyor.Son dönemde çekilmiş en başarılı Türk Filmi. 10/10.

1
+7
leventtugra (Figuran) | 19 Şubat 2012, 14:25

mehmetcigimizin psikolojisini anlatan cok guzel bir film cok begendim insanda buyuk bi etki birakiyo kesinlikle izleyin

4
+6
Tüm yorumlar (2363)
Beko39 (Amatör) | 09 Nisan 2014, 05:27

yiydi güzeldi ama son sahneleri çok ucuzdu.Filmde duygu var, tema var, (Mete Horozoglu haric ) oyuncu yok kurgu yok.O zaman biraz etkili sahneler olsun ki bizde alkışlayalım..Hadi Türk sineması daha iyisini yapabilirsin. (nacizane fikrim)

Cevap Yaz
-1
+0
yilmazbahadir (Amatör) | 27 Mart 2014, 15:40

kaliteli bir film

Cevap Yaz
0
0
canyilmaz1907 (Figuran) | 02 Mart 2014, 02:15

önemli bir konuyu ele aldıgından beklentilerin yüksek oldugu bir filmdi. Ama beklentileri bosa cıkardı. Yetersiz sıkıcı bir senaryo , vasat oyunculuk ve vasat bir yönetmen. 5/10

Cevap Yaz
-6
+1
oguzhanuzun55 (Amatör) | 12 Şubat 2014, 17:24

gerçekten güzel bir film. Yürekten izlenirse iyice etkisine girilebiliyor.

Cevap Yaz
0
1
sametsenel34 (Figuran) | 11 Şubat 2014, 14:40

Çok etki bırakıyor.Hele ki askerliğimi komaando olarak yaptığımdan yaşanan psikolojiyi aynen yaşayarak izledim.Süper film olmuş..

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz