Kızıl Ateş

Read Heat

Kızıl Ateş (1988) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
65 oy

17 Haziran 1988

1988 - ABD

AksiyonGerilimKomediPolisiyeSuç

104 Dak.PT104M

Walter Hill Harry Kleiner

40 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Demir Çene' lakaplı acımsız bir polis olan yüzbaşı Ivan DANKO (Arnold Schwarzeneger), Moskova Cinayet Masası'nın şefidir. Danko basit bir trafik suçu nedeniyle Amerika'da tutklana rus asıllı bir uyuşturucu tacirini ülkeye geri götürmek üzere Chicago'ya kendisine eşlik etmek üzere Art Ridzik (James Belushi) adında hazırcevap, kılıksız ve adı çıkmış bir dedektif görevlendirilmiştir. farklı kültürlerden gelen bu iki ilginç polis, beraber çalışmaya başlarlar. Kısa sürede aralarında espiri ve saygıya dayalı bir ilişki doğar.İkili, Stateville Hapishanesi'nin duvarları ardından yürütülen uluslar arası uyuşturucu trafiğini durdurmak üzere harekete geçerler. Bu arada uyguladıkları 'Rus ve Ridzik Tarzı' altenatif polis prosedürleri nedeniyle başları, resmi makamlarla belaya girer ve kaçak duruma düşerler.Kızıl Meydan'da çekilen ilk Amerikan filmi olma özelliği taşıyan 'Kızıl Ateş', zevkle izleyeceğiniz bir aksiyon/komedi....

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen dtsrkn
Tüm yorumlar (14)
eugene (Figuran) | 26 Mart 2014, 21:17

insanı sıkmıyor diyebilirim.arnoldun burda terminatörden pek bir farkı yok gibi.

Cevap Yaz
0
1
hakandoganamed (Dublör) | 25 Kasım 2012, 18:46

soğuk kanlı ruslar('!)...ve sıcak kanlı dost canlısı sempatik mamerikalılar(!)..ruslar hep soğuktur.iklimi,insanları,konuşmaları,ilişkileri.......bir nevi yarı robot yaratıklar.arnoldun burda canlandırdığı rus ajanı bir nevi terminatör.terminatör filmindeki şu robottan hiç bir farkı yok.gülmez,ağlamaz,çok konuşmaz....ama amerikalı polis öylemi, hayat dolu,bıçkın,espri yapan,tüm duygularını gizlemeden açıkça yaşayabilen normal bir insan..bir ülkenin başka bir ülke ile husumeti olunca ee doğal olarak o ülkenin bireyleri biraz olumsuz tarafları ile yansıtılır..gerçi burdaki rus ajan kötü adam değil ama genel olarak amerikan halkının rus halkını nasıl gtördüğünün bir resmi...

Cevap Yaz
0
3
Coelho (Artist) | 09 Ekim 2011, 17:04

Flmi izlediğinizde, ilk etapta sırandan, pek bi artısı olmayan ve bilindik bir senaryoya sahipmiş gibi gelebilir bu yapım size; fakat yapım yılının 1988 olduğu gerçeğine vakıf olunca bu düşüncelerinizi tekrar tartma ihtiyacı duyma ihtimaliniz çok yüksek.. Örneğin efektler yapım yılı gözönüne alındığında gayet başarılı..
 
Özel eğitim almış Rus ajanı Ivan Danko kendi ülkesinden kaçan uyuşturucu kaçakcısını Amerkan polisinden teslim almak üzere bu ülkeye gider ve orada beklenmedik olaylar ortaya çıkar.. Bu kovalacama içerisinde Amerikalı bir polis olan Ridzick'le bir dostluğun tohumları atılmış olur ve omuz omuza Victor'un peşine düşerler..
 
Arnold gayet başarılı bir şekilde girmiş Rus karakterin içine, özellikle Rus şivesinde konuştuğu ingilizcesi harikaydı ve gösterişli vucudunu da sergilemeyi ihmal etmemiş bu filmde de.. Belushi ye bayıldım, hafif vurdumduymaz, her olayı alaycı bir şekilde alan bu karaktere çok iyi bürünmüş.. Bol aksiyon sahneleri, filmin başında az da olsa gösterilen Rusya manzaraları filme artı katmış..
 
İyiSeyirlerDilerim,Saygılarımla..  

Cevap Yaz
0
0
patiklerim (Profesyonel) | 05 Mart 2011, 17:37

kızıl ateş güzel bir aksiyon filmidir ara ara kiraladığım filmlerdendir aksiyon ve heyecanı bu filmde bulacaksınız izlemeyen izlemeli hemen.

Cevap Yaz
0
0
MrCvrgn (Efsane) | 06 Ocak 2011, 02:38

Sıkılmadan izlenebilecek sürükleyici güzel bir filmdi.. 10/6.5

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz