Kurtuluş

Kurtuluş  afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle

BelgeselBiyografiTarih

354 Dak.PT354M

Pekcan Koşar Hayri Küçükdeniz

Turgut Özakman

96 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Osmanlı Devletinin çöküşünün ardından işgale uğrayan toprakların savunulmasını ve yeni bir devetin doğuş sürecini ve bu süreçte verilen mücadeleyi anlatan filmde Kurtuluş Savaşı anlatılıyor.Objektif bir anlatım sunulan film Türk sineması açısından bir baş yapıt niteliği taşımaktadır.

Filmi Ekleyen muhtar86
Popüler Yorumlar
BaRDaS (Profesyonel) | 28 Temmuz 2013, 03:28

Tarih okumayı sevmeyenler en azından 354 dakikasını bu filme ayırsın

1
+6
JamesGalway (Figuran) | 31 Temmuz 2011, 12:15

bu film(film diyorum çünkü dizi kelimesi çok saçma geliyor) benim için sıradan bir film değil.ATATÜRK ü ve KURTULUŞ SAVAŞINI anlatan en iyi film diyebilirim.Defalarca izledim hiç sıkılmadan Rutkay Azizden bahsetmek istiyorum.Bana göre şuana kadar ATATÜRK ü en iyi canlandıran kişidir.Sesi beni çok etkiledi gerçekten mükemmel bir sesi var. NOT:Böyle bir filmin sadece 6 oy alması büyük bir utanç kaynağıdır.

0
+6
Tüm yorumlar (41)
diego_tago_90 (Amatör) | 29 Mart 2014, 13:00

354 dakikasını nereden izlicem uye oldum açamıyorum sadece yuzbaşı faruk sahnesi çıkıyor

Cevap Yaz
0
0
vrt (Figuran) | 16 Mart 2014, 23:33

Kurtuluş savaşımızı en iyi anlatan film. Yinede bu 354 dakika bile olayın öneminin, büyüklüğünün yanında özetinin özeti gibi duruyor...

Cevap Yaz
0
0
KODADI (Profesyonel) | 14 Mart 2014, 04:04

bu vatanın nasıl kurtulduğunu anlatan 6 bölümlük kısa ve net bir dizi herkesin izlemesi gerek günümüz ise bu vatanın nasıl kaybedildiğinin canlı kanıtı

Cevap Yaz
0
0
StannisBaratheon (Dublör) | 25 Ocak 2014, 17:27

Kurtuluş (1994). "Ya istiklal ya ölüm". Film 1994 yılında çekilmiş 6 bölümlük Türk Kurtuluş Savaşımızı anlatan bir dizidir , ben film diyorum çünkü bir film olarak görüyorum. Bence Türk dizi-sinema tarihindeki en kaliteli yapımdır. İzlerken o senelere gidiyorsunuz , tabii hiç kimse Şehitlerimizin , Türk kadınlarının kısaca Kurtuluş Savaşı yıllarında Türk Halkının çektiği acı kadar büyük bir acı çekemez. Film boyunca bazen duygulanıyorsunuz ve ağlıyorsunuz , bazen zaferler ile seviniyorsunuz. Böyle bir yapım Vatanın kolay kurtarılmadığını gösteriyor , Türk halkı bir çok şeyini üzerinde yaşadığımız Vatan için feda etti , canını feda etti işte zaten "Ya İstiklal ya Ölüm" boşuna denilmedi. Savaş sahneleri çok gerçekçi ve kalitelidir , mesela ülkemizde şuan gerçekçi savaş filmleri çıkmıyor bunu düşünürsek filmin çok kaliteli olduğunu anlarız. Rutkay Aziz , Atatürk rolünde çok başarılıydı. Film detaylara inilerek yapılmış. Bazı bölümler ağır ilerliyor ama sıkılmazsınız. Son bölüm çok iyiydi gerçekten , bol bol savaş izliyorsunuz ve heyecanlanıyorsunuz zaferi görünce. Kesinlikle tavsiye ederim. Puanım 10.

Cevap Yaz
0
0
kemal_u_karakas (Amatör) | 08 Ekim 2013, 00:45

Türk sinemasının adam akıllı savaş sahneleri olan tek film. Filmi izlerken günümüzde Türk sinemasında ve Dizilerinde oynayan birçok usta oyuncunun yer aldığı bir film yani hemen hemen herkesin elini taşın altına koyduğu bir film.

Cevap Yaz
-1
+2
Görüşleriniz