Milyonlar

Millions

Bütün Fragmanlar ►
Milyonlar (2004) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7
/ 10
21 oy

02 Aralık 2005

AileKomedi

Frank Cottrell Boyce

10 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Annelerini bir trafik kazasında kaybeden 7 yaşındaki Damian ve 9 yaşındaki Anthony babaları ile birlikte yaşamaktadırlar. Bütün gününü hayal aleminde, düş gücünün ürünü olan papazlarla konuşarak geçiren Damian tren yoluna yakın bir yerde oynarken bir çanta dolusu para bulurlar . Damian paranın tanrı tarafından, iyilik yapmaları için gönderildiğine inanır. Damian ve ağabeyi anlamını tam olarak da bilmedikleri “vergi sorunu” yüzünden buldukları parayı polise bildirmezler, bunun yerine para ile fakirlere yardım etmeye karar verirler. Ancak bir iki ufak sorun vardır. Çantanın içi binlerce sterlin birkaç hafta içinde değerini yitirecektir zira İngiltere para birimini değiştirip Euro ' ya geçmek üzeredir. Ufaklıkların canını sıkacak bir başka sorunsa peşlerindeki kötü niyetli adamlardır. İçi para dolu çanta banka soyguncularına aittir ve soyguncular parayı her ne pahasına olursun olsun geri almaya kararlıdırlar. “Trainspotting”, “Shallow Grave” ve “The Beach” filmlerinin yönetmeni Danny Boyle kendine has üslubu ile Damian ve ağabeyi Anthony’nin hikayesini anlatırken, bir kez daha ne kadar yetenekli bir yönetmen olduğunu ortaya koyuyor.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen mustomm
Tüm yorumlar (5)
mestame (Figuran) | 09 Aralık 2013, 23:56

saf bir kalbe sahip olan küçük bir çocuk para ile buluşunca ortaya nasıl bir hikaye yazar.o parayla ne yapar.ne yapılır.bunların cevaplarını bulmakla beraber ailece iyi bir vakit de geçirmiş olacaksınız.Danny Boyle sevdiğim yönetmen zaten böyle olunca film benim için 1-0 öndeydi.zaten ve sonuçta beğendim.iyi seyirler.

Cevap Yaz
0
0
kajol24 (Dublör) | 06 Temmuz 2013, 15:50

ailece izlenilebilecek bir film.

Cevap Yaz
0
0
MrCvrgn (Efsane) | 30 Temmuz 2012, 20:20

Konusu güzel ama filmin işleyişi beni sarmadı .. 10/5.5

Cevap Yaz
0
0
Slevin (Amatör) | 03 Ağustos 2009, 18:51

Bu siteye yeni üye olduğum için eskiden izlediğim filmleri hatırladığım kadarıyla değerlendirmek ve yorumlamak istedim.
İlk aklıma gelen filmlerden biri bu film. Eğlenceli ve akıcı. İzleyin pişman olmazsınız. İster ailenizle, ister arkadalarınızla, ister tek başınıza her türlü izlenir bu film.
İyi seyirler...

Cevap Yaz
-1
+1
nat-y (Jön) | 14 Nisan 2008, 15:19

çok güzel bir film bayıldımm çokta eğlendim tavsiye edrim

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz