Terminatör 2: Mahşer Günü

Terminator 2: Judgment Day

Bütün Fragmanlar ►
Terminatör 2: Mahşer Günü (1991) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.3
/ 10
1689 oy

01 Temmuz 1991

1991 - ABDFransa

Bilim KurguAksiyonGerilim

152 Dak.PT152M

James Cameron William Wisher Jr.

2163 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

1997 Ağustos'unda yaşanan ve 3 milyarı aşkın insanın ölümüne neden olan olayın üstünden yıllar geçmiş ve 2029 yılına gelinmiştir. John Connor makinelere karşı insan direnişinin lideri konumundadır. Onu 2029 yılında yok edemeyen makineler şimdi yok edemedikleri düşmanlarını geçmişte yok etmeyi denemeye karar verirler ve John'un 10 yaşında olduğu döneme bir yok edici makine yollarlar. Buna karşılık john da o dönemde kendisini korumak için daha önce annesini öldürmek göreviyle geçmişe yollanan yok edici makinenin daha üst bir modelini geçmişe yollar. İki yok edici makine arasında John Connor için büyük bir mücadele başlar. Bu arada henüz yaşanmamış olan 1997 Ağustos'unda yaşanacak olan felaketin mimarı olan Skynet adlı sistem de yavaş yavaş faaliyetlerini artırmaya başlamıştır. John ve onun koruyucu makinesi John'un annesini akıl hastanesinden kaçırıp Skynet'i durdurmak için işbirliğine girişirken diğer yok edici makine de John'u yoketmek için onların peşinden gitmektedir.

Devamı
Gizle

Film İle Aynı Seride Bulunan Filmler

Hepsini Göster
Filmi Ekleyen Esas Oglan
Popüler Yorumlar
VFV (Star) | 04 Ağustos 2013, 12:39

Başyapıt kelimesinin en çok yakıştığı filmlerden biridir. Sinemada çığır açan 2 filmden biri diye hitap edilir genelde. Terminatör 2 ve Matrıx. Terminatör serisi çok eski yıllarda yapılmış olmasına rağmen modern tekniklerle bile daha iyisi yapılamayacak bir filmdir. Çağın ötesinde olan filmlerden biri. Bu filmde kullanılan teknikler ve yöntemler ilk defa sinemada kullanılmıştır. James Cameron zaten çok büyük bir isim. Bir marka. Yenilikçi. Terminatör 2 ile sinemada başardıklarından sonra Avatar filmiyle de 3D teknolojisinin yayılmasını sağlamıştır. Her sahnesiyle büyüleyen filmde Arnold Scwardzeneger in Terminatör rolü için daha iyi bir seçim olamayacağı gerçeğini de tekrar görüyoruz. Kötü rolde İse Robert Patrıck. Belki de kariyerinin en iyi performansını bu filmde gösteriyor. Bu filmden sonra çıkan 3. film de bu filmin izinden gitmiş olsa da bu film yapıldığı yıl, Sinemaya kattıkları, yenilikçi anlayışı ve orjinallik konusunda her zaman serinin en iyisi olarak kalacaktır. 10/ 10

1
+8
serkannix (Figuran) | 09 Eylül 2012, 00:54

Bu Film için ne söylenebilir ki..nasıl anlatılır ki..Yıl 1991 sinemada haftalarca kalmıştı Harleyin üstündeki Arnold posteri. Aklıma öyle kazınmış ki hala onu arar gözüm. O yıllarda sinemada izlerken, salonda insanların nefes bile almadığını hatırlıyorum.1991 Yılına kadar yapılmış en mükemmel ve en fazla bütçe harcanan filmdi..Etkisinde kalmamak imkansızdı..Efekleriyle konusuyla aksiyonuyla müzikleriyle bütünüyle bir baş yapıt ..Aradan yıllar geçti, teknoloji herşeyimizi elimizden aldı, artık şaşıramıyoruz hiçbir şeye, aslında hepimiz birer makine olduk. Çocukluğumuzun kahramanları artık yok. Hala BluRay'nı izlerken filmin sonunda hüngür hüngür ağlarım John Connor ile beraber. Çünkü aslında yok olan Terminator değil çocukluğumuzun ta kendisiydi.

0
+5
Tüm yorumlar (544)
bnymntlk (Amatör) | 16 Nisan 2014, 17:35

hasta la vista beybi :D

Cevap Yaz
0
0
Asisvenia (Figuran) | 12 Nisan 2014, 15:53

ilk defa 1. filmden daha cok 2. filmi sevdigimi bu filmde gordum. 1991 senesinde, sinema salonlarina asilan o karizmatik arnold'in resmi bircok kisinin gitmesine sebep olup sinema cikisinda ise tatmin olarak cikmasina zevk veren seylerden biridir. birde pompali tufegi kullanmasi yok mu? defalarca kez izleyip bikmadigim sahnelerdendir. yonetmen james cameron'in basrol oyuncusu olarak arnold'i secmesini takdir ederek, filmi izlemeyenlerin 1. filmden baslayarak 2-3-4 filmlerinin hepsini izlemesini kesinlikle oneriyorum. 9.7/10

Cevap Yaz
0
0
DowneyJr (Dublör) | 12 Nisan 2014, 00:52

Ablamla bu film için ölürdük bee.. ( Bir an yaşlandığımı hissettim :p )
Robert, En sevdiğim kötü karakterlerden birisin.. Bazı sahnelerdeki geçişlerin, o hızlı kendine has koşuların.. :p ( Tak dvd izle beni der gibisin :p ) Canım çekti gidip bi' izliyim..

Cevap Yaz
0
0
FinalFight (Dublör) | 03 Nisan 2014, 10:05

Kuşkusuz serinin en akılda kalan filmi.

Cevap Yaz
0
0
yilmazbahadir (Amatör) | 19 Mart 2014, 16:48

2 güzeldi 3 mükemmeldi.en iyisi 3 tür bence

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz