Olağanüstü Bir Hayat

A Life Less Ordinary

Bütün Fragmanlar ►
Olağanüstü Bir Hayat (1997) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
58 oy

13 Mart 1998

KomediRomantikSuç

103 Dak.PT103M

John Hodge

31 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Kız arkadaşı tarafından terk edilen ve yerine otomatik bir elektrik süpürgesi alınıp işten çıkarılan kapıcı Robert’ın (Ewan Mcgregor) dünyası yerle bir olmuştur. Çaresizlikten ne yapacağını bilemeyen Robert, patronunun şımarık ve inatçı kızı Celine’i (Cameron Diaz) kaçırır ama adeta bir işbirlikçisi gibi davranan bu kızla nasıl baş edeceğini bilemez. Jackson ve O'Reilly adında iki silahlı adam peşlerine düşer ve ülkenin bir ucundan diğerine kovalamaca başlar. Robert’ı öldürüp Celine’i geri getirmekle görevlendirilmiş olan bu iki silahlı adamın amacı ise çok farklıdır.

Filmi Ekleyen Lakovic
Tüm yorumlar (11)
Alexander DeLarge (Jön) | 07 Haziran 2013, 19:37

Maalesef olmamış.Yine Danny Boyle ve Ewan McGregor ikilisi fakat bu sefer olmamış,ikilinin toplamda üç filmi var bence en başarısız olanı bu film.En başarısız derken çok kötü bir film anlamında değil fakat Trainspotting ve Shallow Grave filmlerine göre daha vasat bir senaryoya sahip A Life Less Ordinary.Şöyle ki film aslında sıradan bir romantik film gibi gözükebilir ama filmin sıradanlıktan ayıran tek bir farkı o da; filmde mucizevi ve fantastik öğelerin serpiştirilmesi fakat onlar bile filmi tek düzelikten kurtaramamış.İzlerken pek sıkılmadım fakat film beni ne heyecanlandırdı ne de fazla eğlendiremedi.Diğer Danny Boyle filmlerine göre bence müzik seçimleri başarısız.Filmin temasına bakarsak sanırım "kader" teması işlenmeye çalışılmış bu tema fantastik öğelerle süslenmeye çalışılsada maalesef ortaya sıradan bir romantik filmden fazlası çıkmamış.Son olarak ben filmi pek beğenmedim orta halli bir romantik filmden pek fazlasını sunamayan vasatı biraz aşan ortalama bir Danny Boyle filmi.

6/10

Cevap Yaz
0
0
atanurkurtulus (Amatör) | 15 Nisan 2012, 23:08

Kötü bir film

Cevap Yaz
0
0
irofb (Artist) | 21 Ocak 2011, 09:26

orta halliydi fena bir film değildi benim puanım 10/4

Cevap Yaz
0
0
cekuu (Artist) | 08 Temmuz 2010, 08:16

orta halli güzel bir film. izleyen pişman olmaz. 7\10

Cevap Yaz
0
0
ilgirg (Dublör) | 18 Haziran 2010, 21:09

Bir film hakkında "çok kötü" demek huyum değlidir ama bu film gerçekten kötü bir film.Konusunun ilginçliğine aldanıp sonun akadar beni tatmin edecek bir şeyler olmasını bekledim.Yani filmin hakkını yemek istemedim ama maalesef.Bu tür filmlerde "en azından eğlenmek" var olurdu,bunda maalesef o bile yok.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz