Vahşi Zarafet

Savage Grace

Bütün Fragmanlar ►
Vahşi Zarafet (2007) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
135 oy

18 Nisan 2008

2007 - İspanyaABDFransa

Dram

97 Dak.PT97M

Howard A. Rodman Natalie Robins Steven M.l. Aronson

73 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Aynı adlı ödüllü romandan uyarlama olan “Vahşi Zarafet”te, Bakelite plastik firmasının veliahtı Brooks Baekeland ile evli olan Barbara Daly (Julianne Moore)nin hikayesi anlatılmakta. Kızıl saçlı, alımlı ve karizmatikbu kadın, kocasının şaşaalı ve asil hayatına hiçbir zaman tam olarak uyum sağlayamamıştır. Aralarındaki bu dengesizliğe bir de çocuk sahibi olmaları eklenince ilişkileri iyiden iyiye sarsılır. Oğulları Tony (Eddie Redmaine), babasının gözüne girmeyi hiçbir zaman başaramamıştır. Babasıyla arasındaki aşılmaz mesafe, Tony’yi gittikçe annesine yaklaştırır. Bu yakınlaşma aynı zamanda bir trajedinin de doğuşu olacaktır. Bu aile trajedisinin yanı sıra Baekeland’ların “parıldayan” yaşamları ardındaki toplumsal farklara da şahit oluyoruz. “Vahşi Zarafet”, bir ailenin yükselişi ve dibe vuruşunu arka planına New York, Paris, Cadaques, Mallorca ve Londra gibi efsane güzellikteki mekanları alarak anlatmaktadır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen heroes82
Popüler Yorumlar
impression (Dublör) | 15 Ocak 2012, 10:53

Bide adam olup sonunu söylemseydin.

1
+4
Astilbe (Jön) | 06 Temmuz 2009, 23:28

Peki Antony neden annesini öldürmüştür?.. Antony eşcinseldir. Oğlunu tedavi etmek Barbara için saplantı haline gelmiştir. Hatta bu amaç uğruna oğluyla ensest ilişki denemesinde bulunur, babasının elinden aldığı kızın peşinden gitmemiştir, hiç kızmamıştır, kızlara ilgisi yoktur ona göre çünkü.. Bazı arkadaşlarımızın beğenimi eleştiriceklerini ve garip karşılayacaklarını biliyorum, fakat ben bu filmde bir çocuğun anne-baba hatası nedeniyle yitip gitmesini gördüm.. Maalesef çevremizde yanlış yetiştirilen çocukların sayısı çok fazla, erkek çocuk mutlaka baba ilgisi ister.. Babasıyla bir şeyler paylaşmalıdır erkek çocuk, balık tutmalı, top oynamalı, gezmeli tozmalıdır babasıyla..

0
+4
Tüm yorumlar (75)
mrvabk (Amatör) | 04 Ocak 2014, 07:10

Astilbe adlı kullanıcı. Ne diye filmin sonunu yazıyorsun arkadaşım? hadi yazdın niye "yorumum spoiler içeriyor" butonuna tıklamıyorsun? birde artı verenler sayesinde armut gibi en üste çıkmış yorum anında göze çarpıyor. Sinir oldum ya! valla parçalayasım geldi seni.

Cevap Yaz
0
2
genetic-x (Dublör) | 11 Nisan 2014, 04:27

Bu yine iyi filmi dakikası dakikasına özetleyenler var yaşlı teyzeler gibi sen onlara denk gelme :) Yoksa bu sinirle onları bombalarsın heralde...

0
0
mrvabk (Amatör) | 19 Nisan 2014, 17:49

Evet bombalarım ! :)

0
0
poormf (Profesyonel) | 15 Aralık 2013, 18:51

Özeti ve yorumlar okunmasa ne anlattığı anlaşılmayacak kadar kötü bir kurgusu olan filmde oyunculukların tamamı da oldukça sıradan. Her açıdan yapay. Filmde eksik kalan ve rahatsız edici olan ensest ilişkinin var oluşu değil bunun nedenlerinin verilemeyişi. Olumlu bir şey söylemek gerekirse, görece görüntü yönetmenin başarılı olduğundan söz edilebilir.... 20/100

Cevap Yaz
0
0
sovalye82 (Jön) | 28 Temmuz 2013, 02:30

zor film

Cevap Yaz
0
0
baran34 (Profesyonel) | 04 Temmuz 2013, 15:06

1972 yılında Londra'da oğlu tarafından öldürülen eski bir holywood yıldızının gerçek hikayesinden yola çıkarak Howard A. Rodman'ın kanımca biraz abarttığı(ensest sahneler) ve eşcinsel bir yönetmen olan Tom Kalin tarafından çekilen çarpık yaşam tarzına sahip burjuva bir aile konu alınmış. Kadrosunda Julianne Moore (Hannibal-Clarice Starling),(Cazibe Kanunları- Audrey Woods) ve İspanyol Belen Rueda (Yetimhane) gibi yıldız oyuncuların yer aldığı bir yapım.
Oğlu tarafından cinayete kurban giden Barbara Baekland; bakalit plastik ürünün mucidi Leo Baekland'ın torunu ile evlidir. İlgisiz bir koca ve baba, hafifmeşrep bir anne ve şizofren paranoya teşhisi konulmuş bir evlat... Evet para herşeyin çözümü değil. Film de kullanılan şu cümle "paranın yararlarından birisi hatalarımızın sonuçlarına katlanmaktan kurtarmasıdır" sözü kanımca geçerli bir argüman değil. Kirli(ekmek teknesi)'nin dediği gibi "para bizi bozmasın" sözü daha bir makbul. Çünkü sonuçta annesini ve anneannesini öldüren bir genç en sonunda 8 yıl sonra 1980 yılında gözetim altında tutulduğu hapishanede kafasına poşet geçirerek kendini bilinmez bir aleme yolcu ediyor.. Film de Sam Green rolünde oynayan Huge filme renk kattı. Fakat gerçek yaşam daki Sam bir röportajında ensest bir ilişki yaşadadıklarına inanmıyorum demiş. Evet Tony şizofren bir eşcinseldi. Annesi de bir tuhaftı fakat normalin biraz üzerinde bir anne oğul sevgisi vardı aralarında demiş. Ama her nedense senarist gerçekle bağdaşmayan bir kurguya giden çarpık görüntülere zemin hazırlamış. Açıkçası ailece izlenecek bir yapım değil.

Cevap Yaz
0
2
Wafflee (Artist) | 14 Mayıs 2013, 16:29

İzlediğim en rahatsız edici en çarpıcı filmlerden birisidir.Huzursuz eden bir yapısı var ve zordu filmi sonuna kadar izlemek.Julianne Moore o kadar hakkıyla rolünü oynamış inanılmaz etkileniyorsunuz.Sinirlerimi bozdu her davranışı.İlk defa bir film hakkında iyi mi veya kötü mü demekte kararsız kaldım.Ama böyle zor bir konunun çok cesurca işlenip sergilendiğini söyleyebilirim.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz