Detachment

Detachment (2011) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.9
/ 10
115 oy

2011 - ABD

Dram

97 Dak.PT97M

Carl Lund

100 kullanıcının favori filmi

Film Özeti

Öğrencileriyle birebir ilişki kurabilen, fazlasıyla yetenekli bir eğitimci olan Henry Barthes bu mesleği arka plana atarak geçici olarak öğretmenlik yapmaktadır. Şimdiye kadar hiç bir okulda arkadaşları ve öğrencileriyle duygusal bağ kuracak kadar kalamaz. Son gönderildiği devlet okulunda ise öğrencileri hatta okulun yöneticisine kadar insanlar içine kapanık yaşamaktadır. Öğrencilerinden bir tanesinin sokakta yaşamasına göz yummayan bu değerli öğretmen onun evine dönmesi için elinden gelen bütün çabayı gösterir. Hayatta hala sevgiyi hakeden insanlar vardır.

Filmi Ekleyen dirty54
Popüler Yorumlar
RationaListGirL (Efsane) | 17 Kasım 2012, 19:47

Eğitilmesi zor, sorunlu gençlerin sosyal hayata adapte olabilmeleri ve bunun beraberinde bilgi sahibi olup hayata atılmaları için özel bir okul kurulmuştur. Bu okulda bu işi özel yine kendi içlerinde sorunlar barındıran öğretmenler üstlenir ve bunlara geçici olarak yardımcı öğretmen Henry Barthes katılır. Zamanla bu okulda katlanılmaz bir düzensizlik baş gösterir. Öğretmenler delirme aşamasına gelirler ama yinede büyük bir sabır ve meslek bağlılığı içindedirler. Kimi zaman katlanılmaz , hiç tasvif etmediğiniz davranışlar sergileyen insanlar olmuştur hayatınızda. Yine de her insan değerlidir anlayışı bize o insanları sevmeyi ve onlara saygı duymayı öğretir. Hayatımızdan çıkarmak istesekte tekrar bizi bulabilirler. Ve bu sefer onlar kendilerini sevdirir... Güzel bir filmdi... Güzelde yetmez aslında, gerekli ve özel bir filmdi. Puanım : 8.5

0
+12
By (Jön) | 08 Eylül 2013, 20:47

Hayat çok b*ktan ve hepimiz öleceğiz! :) Şimdi bu cümlenin sonuna küçücük bir gülücük kondurmam sizce de onun karanlık etkisini yok edebilir mi? Yaşadığımız buhranın içinden sadece tek bir mutlu günün hayat kurtarması kadar bitik. Hani çıkıp ta dese birisi omuzlarında ağlayabileceğim bir film öner bana! O an aklımda zaman durur ve hiç düşünmeden Detachment derdim. Filmde o kadar bitik, tükenik, umutsuz hayatlar göreceksiniz ki sizinde acılarınıza ortak olacak. Dokunsam ağlayacak dediğiniz karakterler ile empati kurmaya gayret edin. Örneğin ben şişman kızın yüzüne bakınca burnumun sızladığını hissediyordum. Yok kesinlikle bu filmi çok az kişi izlemeli çünkü çok özeldi. Kaybedenler Kulübü tarzında. Acımız büyük arkadaş, yak bir sigara!

0
+11
Tüm yorumlar (57)
emremle (Amatör) | 13 Nisan 2014, 01:03

gerçekten iyiydi toplumların giderek ne kadar yozlaştığını ve eğitimin ne kadar önemli olduğunu çarpıcı bi şekilde anlatıyor ... duygusuz ve boş insanlar üreten bir toplum

Cevap Yaz
0
0
Kartal1453 (Amatör) | 22 Mart 2014, 04:33

EEEE yine anladıkki eğitime aileden başlanır bir çocugu dünyaya getirip sonra pahalıda olsa okullarda eğitim vererek adam edemeyiz. ne mutluki biz müslamanlarda eğitime evde başlarız ve okula gittiklerinde aile terbiyesi almış olarak gider sonra ilim terbiyesi almaya orda devam ederler. film bi okulda geçiyor bir öğretmenin hayatını anlatıyor ordaki öğrencileri görseniz terbiyesiz ahlaksızlarla dolu e tabi okulda ona ne öğretebilrisin ki izleyince halinize şükredeceksiniz iyiki türk ve silam ahlakı var aman yok olmasın yoksa bizim cocuklarımızda nlara döner diceksiniz. ama eminim illa burdada çıkar bi ahlak ve din düşmanı yahudi uşağı biri bu yorumuma muhalefet olur. hani şu çağdaş yaşam laik yaşam efendim medeniyet diye havlayanlar varya onlar işte muhalefet olcaklardır :D

Cevap Yaz
0
1
katee284 (Amatör) | 30 Ocak 2014, 03:08

müthis bir film olmus. Adrien brody oyunculugu cok iyi! hayatımızın aynı anda ne kadar karısık ve bi o kadar da bos oldugunu bize bir kere daha anımsatmayı basardı, en azından benim icin oyle oldu!

Cevap Yaz
0
0
sivana (Artist) | 21 Ocak 2014, 20:46

Birçoğumuzun sadece filmlerde görebileceği türden bataklığın dibine gömülmüş insan hikayeleri. Bir insan kendi çıkmazını yaşarken başkalarına ne denli yardımcı olabilir. Dünyanın her yerinde var böyle arka sokak çocukları. Kendini boşluğunda kaybolmuşlar. Biz onları görüyor muyuz? Duyarlı mıyız kaçını sürüklendikleri dipsiz uçurumdan kurtarmak için bir şeyler yapıyoruz? İntiharın eşiğine gelmiş kurtarılmak için ufacık bir yardım elini bekleyen hayallerini yitiren umutsuz kız… Çocuk yaşta küçük bedeni karşılığında ile hayatta kalmaya çalışan çocuk… Kendini küfür, şiddet ,bedeni ile kanıtlamaya çalışan zayıf karakterler… Bir çıkmazın çocukları. Kendileri kadar umutsuzluklarla dolu olan öğretmenleri. Evet, bu filmde her karakter umutsuz, mutsuz. Hayattan bıkmışlık en kötü hastalıklardan biri olsa gerek çünkü tedavisi çok güç. Güzel bir filmdi konusu anlatımıyla farklılığını ortaya koyabilenlerden. Tekniğin adını tam olarak bilmiyorum bir yaşanmışlığın ya da bir sahnenin çizim yoluyla anlatımı her zaman hoşuma gitmiştir. Yine Adrien Brody oyunculuğu ile göz doldurmuş. İzlenilmesi gereken filmlerden kesinlikle.

Cevap Yaz
-1
+0
feritkapcak (Dublör) | 14 Ocak 2014, 00:21

Güzel ve çarpıcı bir film olmuş. Kendi iç sorunları olan bir eğitimcinin geçici olarak çalıştığı okuldaki durumları anlatılmış . Rastgele izledim ama bu kadar iyi olduğunu tahmin etmemiştim .

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz