Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Terrence Malick

Aşkın İzleri Türkçe Fragman
Terrence Malick profil resmi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.6/ 10
61 oy
64 kullanıcının favorisi

Terrence Malick

ABD

30 Kasım 1943

Biyografisi

Terrence Malick, 30.11.1943 tarihinde Teksas-ABD de doğdu. Babası bir petrol şirketinde çalışan Malick\'in çocukluğu Teksas\'ta geçti. Bu nedenle filmlerinde güney yaşam tarzı ve doğa baskın unsurlar oldu.
Harvard Felsefe bölümünden yüksek dereceyle mezun olan Malick, bir yandan da AIF\'de (American Film Institute) sinema dersleri aldı ve sinemaya ilk adımını senarist olarak attı.

Katkıda Bulunduğu Son 8 Yapım

Hepsini Göster
Popüler Yorumlar
DayNYad (Figuran) | 22 Ekim 2012, 09:07

Filmlerini izlemek sabır istiyor. Bir şeyler anlatma çabası ve bu konudaki başarısı takdire şayan ama durağanlığın ölçüsünü kaçırıyor. Sanatsal yönü mükemmele yakın. Filmlerindeki her hangi bir sahneyi durdurup, fotoğraf olarak çerçeveleyebilirsiniz.

0
6
Tüm yorumlar (15)
Avatar
Zerdustyler (Amatör) | 18 Ocak 2017, 04:54

Hayat Ağacı gibi bir başyapıt ortaya çıkarmış insandır.

Cevap Yaz
0
0
FURKANhft (Profesyonel) | 13 Ocak 2017, 01:34

Bence tek çabası sıradan olmamak.Bunu da zaten iyi beceriyor. sıradan olmamak her zaman başarımıdır? İşte bu tartışılır.

Cevap Yaz
1
0
sungubey (Amatör) | 17 Haziran 2016, 04:45

bazen sıkıyor

Cevap Yaz
0
0
Kuane (Amatör) | 16 Ocak 2016, 19:27

Gizlilikte rekor kırmıştır. Herkes Fassbender, Portman'lı film beklerken Bale, Portman, Blanchett'lı Knight of Cups'ı çıkartmıştır. İnternetteki tek videosunda Christian Bale ile bir sahneyi çekiyor olduğunu görürsünüz -video tarihi 2011 veya 2012- ki Knight of Cups'ta öyle bir sahne yoktur. Christian Bale ile Haley Bennett'ın bir konserde çekimde oldukları bir video -yine eski bir video- vardır. Knight of Cups daha yayınlanmadan Fassbender, Bale, Blanchett, Portman, Bennett, Gosling, Mara'lı devam filmi geldiğini öğrenirsiniz. Benden söylemesi hiç emin olmayın apayrı bir filmde gelebilir. Yani aynı anda 2 film çekip 5-6 yıl sonra yayınlar, iş o zaman çözümlenir. Filmi izledikten sonra bir aklınızın uçtuğunu hisseder kalbinizin özgür kalmak istediğini fark eder ve etrafınızda olan bitenlere gerçek anlamda akıl erdirmeye başlarsınız. Beyniniz ve kalbiniz daha önce hiç böyle hissetmemiş, çalışmamıştır. 1-2 gün, bazen 1-2 hafta, bazen 1-2 ay böyle geçer. Sonrasında bu histen tekrar istersiniz ve Terrence Malick'i araştırmaya başlarsınız. Ne yazık ki sağı sollu belli olmayan, internette en fazla 10 fotoğrafı olan bir yönetmen bulmuşsunuzdur. Bu yönetmen ender, efsanevi yönetmenlerdendir. Görsel bir şiir sunar önünüze. Yoğun imgelemesiyle düşündürür ve farkına vardırır. Kısacası hayatınızı değiştirir.

Cevap Yaz
0
3
TarantiNolan (Figuran) | 11 Ekim 2015, 22:20

Görsellik denince akla gelen ilk yönetmenlerdendir benim için. Filmlerinde büyüleyici bir görsellik var. Belli kesimler tarafından filmleri beğenilmese de efsane yönetmenlerdendir.

Cevap Yaz
0
2
Görüşleriniz