Galip Derviş

8,1 127 oy

Galip Derviş Dizi Konusu

Galip Derviş, sayısız fobi ve takıntılarıyla zaman zaman komik durumlara düşse de, belki de görülebilecek en şaşırtıcı, en akıl almaz, en zeki adam. Kelimenin tam anlamı ile bir dâhi! Çözülmesi imkânsızmış gibi görünen her vakada, hemen akla gelen ilk ve tek isim. Teşkilatın gözbebeği. Ancak bir sabah gelen bir haberle bütün dünyası altüst olur. Hayatının aşkı, karısı Belgin’i, arabasına konulan bir bombanın patlatılması sonucu kaybeder. Bu korkunç travma yüzünden, Derviş’in bütün takıntı ve fobileri katlanarak geri döner. Sonucunda da açığa alınır. Artık polis değildir. Görevden alınması, Belgin’in kaybıyla baş etmeye çalışan Derviş için ikinci büyük yıkım olur. Fakat Derviş’in bir gün düzeleceğine ve yeniden polis olabileceğine inanan Başkomiser İzzet, onu yalnız bırakmaz. Onu çekip çevirmesi, toparlaması için hemşire Hülya’yı tutar. Derviş ise Belgin’den sonra ilk kez birinin yanında bu kadar rahattır. İkisi, zamanla “çok iyi bir ikili” olur. 

Derviş, her ne kadar artık fiilen polis olmasa da, üstün zekası, yeteneği ve Hülya’nın desteğiyle, teşkilata gelen önemli, çözümsüz davalara “danışman”lık yapmaya başlar. “Bulaştığı” her olayı çözer ve çözdüğü her vakada tekrar polisliğe iade edileceğinin hayalini kurarken, karısının katilini de aramaya devam eder. 

Devamını Oku

Galip Derviş Dizisi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Ahmet Kayımtu , Mahmut Kayımtu Favori: 73 kullanıcının favori dizisi Diziyi İzleyenler: 127 kullanıcı Galip Derviş dizisini izledi Diziyi Ekleyen: karaelmas67