Into Eternity

5,3 4 oy

Into Eternity Film Konusu

 
Canlıya çok zararlı olan yuksek seviyedeki radyoaktif atıkların tamamen zararsız hale gelmesi için 100.000 yıla ihtiyaç olduğunu biliyor muydunuz?  Her zaman ışığı açtığımız yada nükleer güç ile üretilen, hayatımızın bir parkası olan elektiriği kullandığımız zaman yaratılan radyoaktiv atıklara ne yapıldığını hiç düşündünüz mü?
Danimarkalı senarist/yönetmen/artist Michael Madsen’in belgeseli “Into Eternity” bu konuyu inceleyen bir belgesel.  Bugünü degil, geleceği sorgulayan “Gelecek için” yapılmış bir film.  Finlanda’da hala proje aşamasında olan dünyanın ilk “nukleer atıkların yuzbin yıl depolanabileceği” Onkalo projesini inceleyen bir film.
Film, kamera büyük bir tünelin içine doğru ilerlerken bir sesin “Siz şimdi sizi korumak amacıyla sizin bulmanızı, ellemenizi istemediğimiz bir şeyi gömdüğümüz yerdesiniz. ….Siz buraya hiçbir zaman girmemelisin…..Buradan uzak durmalısınız, ancak o zaman emniyette olursunuz” demesiyle başlar..Burası filmin konusu olan Onkalo (Fince “saklama yeri”).tesisinin girişidir.
 

Devamını Oku
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!