Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Kurtlar İmparatorluğu

L'empire des loups

Kurtlar İmparatorluğu (2005) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
7.1 / 10
341 oy

27 Mayıs 2005

2005 - Fransa

AksiyonDramMacera

128 Dak.

Sezai Aydın

Jean-Christophe Grangé Christian Clavier Chris Nahon Franck Ollivier

260 kullanıcının favori filmi

251 kullanıcı, Kurtlar İmparatorluğu filmini izledi.

Kurtlar İmparatorluğu Film Konusu

Paris’ te bir Ttürk mahallesinde insanlık dışı cinayetler işlenmektedir. kurbanlarını akıl almaz işkencelerle tanınmayacak hale getirip öldüren katil ve ya katillerin soruşturması için polis şefi Paul Nerteaux görevlidir. Neredeyse her soruşturmasından sonra eline hiçbirşey geçmeyince, Türkleri iyi tanıyan birinden yardım almak zorunda kalır: Jean-Louis Schiffer...

Jean-Louis Schiffer geçmişinden dolayı kendi camialarında pek sevilmeyen bir polistir. Zira adı zamanında bazı yasa dışı olaylara karışmıştır. Nerteaux ile bu işi birlikte araştırmaya karar verirler. Ancak herşey göründüğü gibi değildir. Schiffer'ın kafasında kimsenin bilmediği planları vardır. Bir devlet görevlisinin eşi olan Anna Heymes, yaşadığı sağlık problemleri yüzünden hayatı altüst olan bir kadındır. Sürekli gördüğü hayaller yüzünden en yakınlarını tanıyamayacak hale gelmiştir.

Hikayenin gelişmesiyle beraber Anna ve diğer iki adamın yolları kesişir. Çekimlerinin bir kısmının İstanbul ve Kapadokya’da yapıldığı filmin senaryosu Jean-Christophe Grange'ın ünlü kitabına dayanıyor.

Devamı
Gizle
Görüşleriniz