Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

It's All Relative

It's All Relative (2003) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
8.0 / 10
1 oy

2003 - ABD

KomediRomantik

30 Dak.

Anne Flett-giordano Chuck Ranberg

 -

It's All Relative Film Konusu

Dizi Boston’da yaşayan iki aileyi ele almıştır,bir tarafta klişe bir örnek olan emekliliğine yakın,muhafazakar, İrlandalı bar sahibi Mace ve ailesi diğer tarafta zengin sanatsal yönleri gelişmiş bir gay çift ve kızları Liz.Durum Mace’i Homofobik yönüyle yüzleşmeye zorlamaktadır fakat bir komedi dizisi olduğu için Mace in homofobik yönü oldukça yumuşatılmış ve dizide bu tür tartışmalara yer verilmemiştir.Diğer karakterimiz Mace’in eşi orta yaşlarında,eşine barda yardımcı olan geleneksel İrlanda asıllı Amerikan ev hanımıdır.
Diğer karakterlerimiz,Simon ve Philip evletlık ve tıp üzerine eğitim gören kızlarını yetiştirmeleriyle gurur duyan gay bir çifttir.
Dizide mizah Simon ve Philip’in kızlarının sevgilisi,Bobby’nin ailesine alışma devrelerine ve bu durumda karşılaştıkları zorluklara işlenmiştir..Bilhassa Philip kültürel ve sosyal açıdan Liz’den oldukça geri olan Bobby ye karşı önyargılı bir davranış sergilemektedir.
Liz ve Boby’nin flörtlükten evliliğe ilişkileri ve aileleriyle olan çatışmaları dizinin ana konusunu teşkil etmektedir.Aileler arası kültürel farklardan doğan çatışmalar dizinin akışını sağlamıştır.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen soilwork
Görüşleriniz