18 yaşından küçük olduğunuz için video gizlenmiştir.

Bu video bazı kullanıcılar için uygunsuz olabilir.

18 yaşından büyük müsünüz?

EVET HAYIR

Saklı Yüzler Film Konusu

Zühre köyde sevdiği genç bir adamdan hamile kalır. Kızlarının evlilik dışı bir ilişkiden hamile kaldığını öğrenen aile meclisi toplanır ve genç kız hakkında ferman verilir. Bebeğin doğmasına izin verilecek, doğumdan sonra hem bebek, hem de Zühre öldürülecektir. Bebeği erkek kardeşi tarafından boğularak öldürülen Zühre'yi öldürme görevi ise babasına düşer. Yaşlı adam kızının canını alamaz ve silahını kendine doğru yönelterek intihar eder. Savcının da yardımıyla ailesinin elinden kurtulmayı başaran Zühre Bursa'nın İznik ilçesine kaçırılır. Genç kadın sahte bir isim altında hayatına devam etse de, töre cinayetleri ile ilgili bir belgesel sayesinde ailesi, tekrar Zühre’nin izini bulur. Töre bir kez daha Zühre’nin hayatını almak için peşine düşer.
Namus ve töre cinayetleri ile konusunu cesurca ve güçlü bir sinema diliyle sinemaya aktaran Handan İpekçi’nin 2007 yapımı filmi, nefes nefese seyredilecek bir hayatta kalma mücadelesini konu alıyor. 

Devamını Oku
Yapımcı: Handan İpekçi Favori: 36 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 10 kullanıcı Saklı Yüzler filmini izledi Filmi Ekleyen: dimswart