Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Edebiyat Ve Patates Turtası Derneği

Guernsey

Film Özeti

Annie Barrows ve Mary Ann Shaffer'in yazdığı aynı isimli romandan uyarlanacak olan film, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra Guernsey Adası'na sürgüne gönderilen bir grubun, kurdukları kitap kulübü aracılığıyla ünlü bir yazarla bağlantıya geçmelerini ve sonrasında yaşananları anlatacak. Filmin prodüksiyon aşaması sürüyor.
Ülkemizde Epsilon Yayınları tarafından basılan 2008 tarihli bu romanın konusu şöyle:
Ocak 1946: Londra, İkinci Dünya Savaşı'nın etkilerinden kurtulmaya çalışmakta, yazar Juliet Ashton ise yeni kitabı için konu bulmaya çalışmaktadır. Bu kitabın, bir zamanlar Nazilerin istilası altında olan Guernsey Adası'nda yaşayan birinin mektubundan ilham alacağını tahmin etmesi mümkün değildir! Üstelik adamla karşılaşmamıştır bile. Mektubun sahibi, Juliet'in adını Charles Lamb'in ikinci el kitabının içinde görmüş ve Juliet'in ona yazarın diğer kitaplarını nerede bulabileceğini söylemesi umuduyla yazmıştır.
Juliet, yeni mektup arkadaşıyla yazışırken, kendini onun ve arkadaşlarının dünyasının içinde bulur. Hepsi Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği'nin üyesidir. Bu, hiç beklenmedik bir anda, Almanlardan korunmak amacıyla kurulmuş bir dernektir. Üyelerin her birinin ilgi çekici bir hayat hikâyesi vardır.
Juliet bu kez derneğin etkileyici, sevgi dolu üyeleriyle mektuplaşmaya başlar. Kimi çiftçi, kimi frenolog kimi edebiyat sever olan bu insanların mektupları Juliet'e bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak, dinlediği hikâyeler belki de hayatını tamamen değiştirecektir.

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen HAWK1010
Görüşleriniz