Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Aşk Filmleri

Soğuk kış aylarında içimizi ısıtacak romantik bir filme kim hayır diyebilir ki? İşte karşınızda birazcık komedi veya dramın yanında bol miktarda romantizm barındıran Netflix filmleri!

1. Edebiyat ve Patates Turtası Derneği

Londralı bir yazar olan Juliet (Lily James), yeni mektup arkadaşlarıyla yazışırken hepsinin, 2. Dünya Savaşı zamanlarında Guernsey halkının Alman işgali sırasında, Almanlar'dan korunmak için kurduğu kitap kulübünün birer üyesi olduğunu öğrenir. Netflix filmi The Guernsey Literary And Potato Peel Pie Society, her biri farklı hikayeye sahip bu insanların mektuplarının, Juliet'e bambaşka bir dünyanın kapılarını açmasına tanıklık edeceğimiz etkileyici bir hikaye!

2. Sevdiğim Tüm Erkeklere

Lara Jean'in (Lana Condor) aşk hayatı, asla açılamadığı beş çocuğa asla göndermeyeceği beş aşk mektubunun gizemli bir şekilde postalanmasıyla kontrolden çıkmıştır. Artık sevmiş olduğu bütün erkekler, Lara'nın kendileri hakkındaki düşünceleri aynı anda öğrenmiştir. Peki ya mektupları kim göndermiştir? Lara'nın başına nasıl işler açılacaktır? Hepsinin cevabı tatlı romantik komediyle birlikte To All the Boys I've Loved Before filminde!

3. When We First Met

Noah bir partide görür görmez aşık olduğu Avery ile ne yazık ki arkadaşça bir ilişki sürdürmektedir. Bir süre sonra Avery, başka biri ile nişanlanmıştır ve yakın arkadaş oldukları için Noah da bu törende bulunmak durumunda kalır. Fazlasıyla üzgün olan Noah, her şeyi başa sarmak, Avery ile yine tanışıp onun isteyebileceği gibi bir adam olmayı diler ve bu dileği, zamanda yolculuk yapmasını sağlayan bir fotoğraf kabini ile gerçek olur. Noah'ın durmaksızın Avery'i kendine aşık etme denemeleriyle, her seferinde yeni komik hikayeler izleyeceğimiz When We First Met filminin başrollerinde ise Adam Devine ve Alexandra Daddario var!

4. The Kissing Booth

En yakın arkadaşı Lee'nin abisi ve gizli aşkı olan Noah ile ilk öpüşmesini gerçekleştiren Elle, Lee ile arkadaşlıklarının ilk kuralını çiğnemiştir. Elle artık bir seçim yapmak zorundadır: Ya kalbinin sesini dinleyip Noah ile birlikte olacaktır ya da Lee ile arkadaş kalıp abisinden uzak duracaktır. Dostluğun ve romantizmin bir arada olduğu sıcacık bir Netlix filmi olan The Kissing Booth'un başrollerinde ise Joey King, Joel Courtney ve Jacob Elordi var!

5. Les goûts et les couleurs

Simone (Sarah Stern), muhafazakar Musevi olan ailesine, lezbiyen olduğunu ve 3 yıldır Claire (Julia Piaton) ile birlikte olduğunu açıklamaya karar verir. Tam cesaretini topladığı sıralarda, Senegalli erkek bir aşçıdan (Jean-Christophe Folly) hoşlanmaya başladığını fark etmesiyle olayların akışı değişir. Fransa yapımı bir Netflix filmi olan  To Each, Her Own, romantik ve farklı bir film!

6. Irreplaceable You

Küçüklüklerinden beri birbirlerini tanıyan ve her anlarında birbirlerinin yanında olan Abbie (Gugu Mbatha-Raw) ve Sam (Michiel Huisman) için her şey çok güzel giderken; Abbie'ye kanser tehşisi konulmuştur. Abbie, hastalık haberinin şokunu atlattıktan sonra, nişanlısı Sam'i düşünerek hastalığını saklamaya karar verir ve nişanlısı Sam için müstakbel bir kız arkadaş arayışına girişir. Dram ve romantizmin yoğun olduğu Irreplaceable You, zaman zaman da yüzünüzde tebessüm oluşturacak!

7. Alex Strangelove

Lise son sınıf öğrencisi Alex (Daniel Doheny), mükemmel bir ilişki yaşadığı kız arkadaşı Claire (Madeline Weinstein) ile bekaretini kaybetme planları yapmaktayken; gittiği bir partide tanıştığı yakışıklı ve çekici Elliot (Antonio Marziale) ona aşık olur. Alex'in kendini ve cinselliği keşfettiği bu yolculuğu konu alan Netflix filmi Alex Strangelove, size genç olmanın tutkusunu farklı bir yoldan yaşatacak! 

8. Us and Them

Daha önceden trende tanışmış ve yıllar içinde gelişen bir bağ kurmuş iki yabancının, bir ayrılık sonrası tekrar birbirlerine bağlanmasını ve aralarındaki sevgiyi sorgulamasını konu alan, başrollerini Dongyu Zhou ve Boran Jing'in paylaştığı Çin yapımı Us and Them filminde muhteşem bir romantik dram hikayesine tanık olacaksınız!

9. Patronlara Tuzak

New York'ta çok çalışıp az kazanan iki genç asistan, bu duruma son verip rahata çıkmak için patronlarını birbiriyle tanıştırırlar ve onların, birbirleriyle sevgili olmalarını sağlayacak bir plan yaparlar. Kırk takla atarak planlarını gerçekleştiren asistanların da bu süre içinde birbirlerini daha iyi tanıyacağı eğlenceli romantik komedi filmi Set It Up Netflix filminin başrollerinde ise Zoey Deutch ve Glen Powell var. 

10. Romantik Serseriler

Şüpheli bir çanta değiş tokuşu için farklı sebeplerden dolayı buluşan ve birbirlerini tanımayan Danny ile Ellie'nin, işlerin kötü gitmesiyle birlikte olaylı bir gece geçirmelerine tanık olacağız. Başrolleri Callum Turner ve Grace Van Patten'ın paylaştığı Tramps, hareketli, eğlenceli ve romantik bir film!