Allah'ın Kılıcı: Halid Bin Velid

7,6 4 oy

Allah'ın Kılıcı: Halid Bin Velid Film Konusu

İslam tarihinin en büyük savaşçılarından Halid Bin Velid ve askerlerinin hayat hikayesini anlatan ''Allah'ın Kılıcı Halid Bin Velid'' filmi 2014'te gösterime girecek. Fida Film'den yapılan açıklamada, filmin, İslam tarihinin en önemli olay ve savaşlarını tüm ihtişamıyla sinema izleyicileriyle buluşturacağı belirtildi. Uhud Savaşı'nda, Kureyş ordusunun emrinde savaşan Halid Bin Velid'in, hicretin 8. yılında Müslüman olduğu ve bu tarihten sonra kılıcını Hz. Muhammed'in hizmetine sunduğu aktarıldı. Halid Bin Velid'in, Hz. Muhammed tarafından ''Allah'ın Kılıcı'' (Seyfullah) unvanıyla taltif edilmesinin Mute Savaşı'nda olduğu, Mekke'nin fethine de katılarak ''Mekke Fatihi'' unvanını alan Halid bin Velid'in, hayatı boyunca savaş kaybetmeyen tarihteki en büyük komutanlardan biri olduğu kaydedildi.
Yapımcılığını Fida Film'in üstlendiği filmin, ilk başta 13 Aralık 2013'te yurt içinde ve başta İslam coğrafyası olmak üzere yurt dışında 500'ün üzerinde kopya ile sinemaseverlerle buluşacağı açıklanmıştı. Ancak Mayıs ayında yapılan son açıklamada filmin vizyona girişinin 2014'e ertelendiği belirtildi.

Devamını Oku
Favori: 56 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 13 kullanıcı Allah'ın Kılıcı: Halid Bin Velid filmini izledi Filmi Ekleyen: 1cihan8
Bu filme henüz resim eklenmemiş. İlk sen ekleyebilirsin!