Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Mavi Adam

The Blue Man

Mavi Adam (2014) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.3 / 10
14 oy

23 Mayıs 2014

2014 - Türkiye

DramGerilimSavaş

81 Dak.

Utku Çelik

 -

3 kullanıcının favori filmi

2 kullanıcı, Mavi Adam filmini izledi.

Mavi Adam Film Konusu

Bugüne kadar birçok kısa filme imza atan Utku Çelik’in ilk uzun metrajlı filmi Mavi Adam / The Blue Man önümüzdeki aylarda vizyona girmeye hazırlanıyor.
Tamamen İngilizce çekilen film Irak işgalinin patlak verdiği günlerde kaçırılan yabancı bir arkeoloğun başına gelenlerle birlikte 1991 ayaklanmasında öldürülen müslümanları da ele alıyor. Tek mekanda geçen film erkekler dünyasında bir nevi av ve avcı ilişkisine odaklanırken kadın haklarına da sahip çıkılıyor. O dönemde kadınların canlı bomba olarak kullanılması ve Amerikan bombalarındaki tükenmiş uranyumun sakat doğumlara yol açması da filmin ele alıp sorguladığı konulardan…
Kasım ayında Nevada Uluslararası Film Festivali’nde Gold Reel ödülüne layık görülen film savaşla beraber yitip giden insan ve onun öznelinde kadın haklarını ön plana taşıyor.
Filmin çekimlerinin ABD’de yapılması planlanırken son anda yapılan değişiklik sonucu çekimler Türkiye’ de yapıldı. Oyuncu kadrosu Alex Dawe, Aydın Orak, Derya Aslan ve Sarper Semiz isimlerinden oluşan film 2014 Mayıs ayında gösterime girdi.

Devamı
Gizle
Görüşleriniz