Kako Si?

6,9 79 oy

Kako Si? Film Konusu

Ailesi yıllar önce Bosna'dan İstanbul'a göç etmiş olan SEMAHAT (Semahat Goruşanin), ilerlemiş yaşına rağmen ata topraklarına seyahate karar verir. Yönetmen olan FATİH (Mesut Akusta), kadını ilginç bulur ve yolculuğunu filme almak ister:  Fatih'in arkadaşı UFUK (Kemal Okur),  hayatındaki karışıklıklardan uzaklaşmak işin bu yolculuğu fırsat olarak görür ve yardım etmek için onlara katılır. Yolda Semahat aile hikayesini anlatırken Fatih bunları kaydeder. Sarajevo'ya varınca Semahat'ın ailesini bulmak için yaptıkları araştırma yaşanan son savaşın tüyler ürpertici gerçekleriyle yüzleşmelerini sağlayacaktır.Sonunda Semahat'ın  82 yaşındaki kuzeni MUHAMMED'i (Muhammed Goruşanin) bulurlar.
Almanya'da doğup büyümüş olan SELİM (Atilla Öner), bir yıldır İstanbul'da LİDYA (Deniz Çakır) ile yaşamaktadır. Selim'in ailesini ziyaret için birlikte Almanya'ya yola çıkarlar. Yolda, bir cinayete tanık olurlar, arabaları ellerinden alınır. Bir köye sığınırlar. Selim arabalarını bulmaya çalışırken etnik bir çatışmanın ortasında kalır.
Hayatta kalma mücadelesi veren insanlar için geçmişin ve gelecek umudunun bir anlamı yoktur. İnsanları ayıran bir yer vardır. Tam oradadırlar.

Devamını Oku

Kako Si? Filmi Oyuncuları

Tümünü Gör
Yapımcı: Özlem Akovalıgil Favori: 41 kullanıcının favori filmi Filmi İzleyenler: 9 kullanıcı Kako Si? filmini izledi Filmi Ekleyen: trian