Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Takiye: Allah'ın Yolunda

Takiye: Allah'ın Yolunda (2010) afişi Facebook'ta Paylaş
Ekle
6.7 / 10
159 oy

7 Mayıs 2010

2010 - TürkiyeAlmanya

DramPolitik

95 Dak.

Kadir Sözen

47 kullanıcının favori filmi

74 kullanıcı, Takiye: Allah'ın Yolunda filmini izledi.

Takiye: Allah'ın Yolunda Film Konusu

Tanınmış isimlerin rol aldığı film, Avrupa’da çok yaygın bulunan İslami yatırım şirketlerinden birine tüm parasını kaptıraran bir ailenin dağılması konu ediliyor.
 
Metin, bu şirketlerden biri olan JİMPA’ya tüm parasını yatırmış ve hatta yakın çevresini de ikna etmiştir. Büyük vaatlerde bulunmuş olan JİMPA isimli bu şirket, paraları topladıktan sonra iflâs eder, yöneticileri ortadan yok olur. Para yatıran birçok kişi Metin’den hesap sorar. Bu tip islami yatırım şirketlerine inanıp paralarını yatıran yüzbinlerce aile gibi kendi ailesinin de tüm birikimi bir anda yok olmuştur. Kendini suçlu hisseden Metin, aynı zamanda karanlık işlere alet edildiğini de düşünür. Kimse ona gerçekten neler olduğunu ve onca paranın nereye gittiğini söylememektedir. Metin’in olayları çözmek için başladığı yolculuğu onu hiç tahmin etmediği gerçeklerle yüzleştirecektir.
 
Öte yandan Metin’in ağabeyi Numan bu İslami girişimler hakkında pek olumlu düşünmemektedir. Metin’in kayınpederi olan Hoca da Metin’i uyarır. Aslında Hoca söylediğindendaha fazlasını biliyor gibi görünmektedir

Devamı
Gizle
Filmi Ekleyen seliv
Görüşleriniz